Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen ember lehetek? Rossz...

Milyen ember lehetek? Rossz vagy jó vagy beteg?

Figyelt kérdés
34 éves vagyok, nem fiatal. Fiatalon mentem férjhez 20 évesen nagy szerelemből, a férjem akkor volt 27. Sajnos a házasságunk nem alakult jól. Férjem baromi sokat dolgozott, rövid idő alatt felfuttatta a céget. Nagyon jó anyagi körülmények közé kerültünk. Viszont a gyerek nem akart összejönni és a közérzetem is egyre rosszabb lett. Folyamatos rosszulléteim, hirtelen rám törő erős fájdalmak, migrének törtek rám, volt, hogy napokig ki se tudtam kelni az ágyból, nem tudtam a háztartást is intézni. A munkámat is abbahagytam, mivel a rosszullétet miatt nem voltam megbízható munkaerő, de addigra szerencsére anyagilag nem szorultunk rá. A férjem közben egyre durvábban elkezdett inni, ma már az van, hogy esténként nekem kell kivinni őt a WC-re, nehogy balesetet szenvedjen, közben folyamatosan sérteget, hogy milyen szar, lusta feleség vagyok, ő mindent megadott nekem, de én még csak lefeküdni se akartam vele, nemhogy gyereket szülni. Igen, a szexuális életünk ismegromlott a fájdalmaim miatt. Idővel kiderült, hogy mik okozzák a fàjdalmaimat, endometriózist találtak. Tavaly volt egy 6 órás műtétem, petefészket távolítottak el. A férjem nem igazán állt mellettem, sőt szerinte én idéztem elő ezt a betegséget, hogy kibújjak a kötelezettségeim alól. El kéne tőle válnom, de nem tudok. Borzasztó egy alkohol beteg mellett élni, de közben én is beteg vagyok.

2021. máj. 21. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Beteg.
2021. máj. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Időben kellett volna orvoshoz menned. Váljatok el.
2021. máj. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen azt mondanám, hogy a férjed bunkó és valjatok el, de nagyon elgondolkodtam a történeten. Mit csináltál 14 évig? Semmit se tanultál vagy dolgoztàl? Hogy teltek a napjaid? Semmilyen szakmában nem fejlodtel?
2021. máj. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"El kéne tőle válnom, de nem tudok"

Ez is érdekes mondat, nem részletezted.

2021. máj. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Dolgoztam kb 6 évig, de sok rosszullét miatt otthagytam a munkát. Orvosról orvosra jártam meg mindenféle meddőségi centerekbe, hogy kiderítsük miért nem jön össze a baba és hogy miért vagyok mindig rosszul.
2021. máj. 21. 21:49
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kölcsönösen nem értitek meg egymást. Nincs összhang. A férjed nem érti meg a problémád. Ő alkoholista lett. Úgy tűnik te nem tudsz megnyílni neki. Valaha is beszéltetek a lelki problémáitokról egymásnak ? Vagy ment ez a robot életmód a látástól sz.rásig munka és hazaérve hulla fáradtan egymás mellett csak feküdni szótlanul...A férjed is gondolom azt gondolta a,, mindent megadtam neked'' kijelentésén, hogy pénzt hazahozta és azt gondolja ennyi elég is. Anyagi javak, tárgyak, és ennyi részéről? Mögöttes tartalom hol van? Az érzelmek kifejezése, a beszélgetések...

Ha nem tudtok egymással szót érteni, megértőek lenni jobb ha nem erőltetitek a kapcsolatot.

Valahol nagyon megrekedtetek. És itt a probléma gyökere. Arra kéne rájönni, hogy vajon hol és mikor romlott meg ennyire a kapcsolatotok. De ezt ti tudjátok rendezni. Ha csak az egyik fél akarna változtatni az rég rossz. Mindenhez 2 ember kéne.

2021. máj. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az alkoholista mint a heg összehúzza a környezetét. Ami köztek van az menthetetlen. Vàljatok el vidd a pénz felèt aztán kezdj új életet! Valószínűleg már meggyűlöltétek egymást. Persze meló nèlkül ki fogsz fogyni a pénzből.


Emelett feltehetőleg mindkettőtöknek igaza van és nincs is. Ha eddig nem ismertétek fel a sajàt hibáitokat és nem tudtátok megbeszélni akkor már régen rossz.


Vagy együtt maradtok elmentek terapeutához és megegyeztek egy nyitott kapcsolatban és még akár gyereket is vállalhattok.

2021. máj. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az alkoholista ember beteg ember. Olyan betegségben szenved, ami megbetegíti a környezetét is.

Az alkoholisták általában kötekedők és bunkók, de ezt leginkább a közvetlen környezetük szenvedi meg. A bűntudatkeltés a leggyakrabban működtetett védekező mehanizmusuk. Bár szeretik a hozzájuk közel állókat, de képtelenek kimutatni a szeretetüket. Ez egy betegség, egy olyan betegség, amiből kigyógyulni nem lehet, viszont tünetmentessé tehető.

A felépülőben lévő függő vagy alkoholista gyakran esik vissza a környezetét hibáztatva. Ez részben igaz, de részben csupán ürügy az ujboli ivászatra. A leghatékonyabb legelismertebb gyógymód a különböző önsegítő csoportok látogatása. ( például Anonim Alkoholisták) A hozzátartozok számára is létezik önsegítő csoport, hiszen az évek alatt ők is megbetegedtek, még akkor is, ha egy korty alkoholt sem fogyasztottak. (ALANON).

Felépülésre nincs garancia, de jelenleg leghatékonyabb felépülési eszközt jelentik ezek a csoportok.

Vagy marad a válás mint opció, vagy padig folytatódhat minden tovább, mint eddig.

Te nem tartozol annak az embernek semmivel sem, amit megtett, azt magáért tette meg és nem érted.

34 évesen még hátra van életed jelentős része. Te döntöd el, hogy mennyit ér az életed. Cseléd maradsz-e életed végéig és pelenkázod-e majd az alkoholistát, miután sztrókot kap a sok piától, vagy pedig kezedbe veszed a sorsod és azt mondod, hogy ,,ebből most már aztán elég legyen!"

Aláírás: Egy drogfüggő

2022. márc. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!