Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért akarok fiú lenni?

Miért akarok fiú lenni?

Figyelt kérdés

előszöris nem tudom, hogy ezt milyen kategóriába kellett volna sorolnom, de ez most nem is annyira lényeg


szóval igen, lány vagyok, és fiú akarok lenni. már nagyon kicsi korom óta, bár akkoriban még csak mondogattam, hogy "de jó lenne, ha fiú lennék" vagy "milyen lenne, ha fiú lennék?" és hasonlók, akkor még nem gondoltam bele teljesen komolyan. de most már egy jó ideje nem tudok ettől a gondolattól szabadulni és nem értem miért. nem tudok aludni se, meg semmit se csinálni szinte, mert folyamatosan ez jár a fejemben és nagyon rosszul érzem magam amiatt, hogy lány vagyok. ha egyedül vagyok rengetegszer elsírom magam, hogy nem fiúnak születtem (tudom, nagyon gyerekes, de végülis még az vagyok, és nem tudom leírni, milyen szörnyű érzés)

akikkel eddig beszéltem erről, mind azt mondták, hogy "majd kinövöd" vagy "ezt te sem gondolhatod komolyan" pedig de, halálosan komolyan gondolom. és a tudat, hogy ez ellen nem tehetek semmit, mivel hát lány vagyok, még rosszabb. meg is bántam, hogy elmondtam a hozzám "közeli" embereknek. de itt hátha tud valaki segíteni.


tehát annyit szeretnék tudni, hogy ez miért van? vagy hogy tudnám ezt az egészet kiverni a fejemből? fogalmam sincs, hogy mit tudnék csinálni


2021. máj. 26. 20:27
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Én magam nem tapasztaltam ilyet, viszont a testvérem hasonló helyzetben van. Nem tudsz neki annyi pénzt adni hogy felvegyen egy szoknyát, megnövessze a haját, vagy női tusfürdőt használjon. Teljesen fiús a stílusa, igazából a mellei sem nagyok, szóval akinek nem mondom, hogy a nővérem, srácnak hiszi. Ezzel egyébként semmi baj, mert ő így érzi jól magát, attól még ugyanolyan értékes, mintha lányként viselkedne.

Szóval csak annyit tudok mondani, hogy ha úgy érzed szívesebben lennél fiú, vagy ha átfutna az agyadon gondolat, hogy fiúként akarsz öltözködni, csak hajrá! Nem ismerem a barátaidat, szüleidet, de még ha nem is támogatnak, önmagad leszel, és szerintem ez a legfontosabb, hogy jól érezd magad a bőrödben.

2021. máj. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Fiúnak lenni rosszabb szerintem minden szempontból. Csak lányként ezt nem tudod. Nem azt mondom hogy nektek könnyű vagy ilyesmi, de férfinak lenni sem jobb. Esetleg akkor ha jóképű vagy, és olyan genetikad van hogy könnyen izmosodik(mezomorf).
2021. máj. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
Pedig azoknak van igazuk, akik azt mondják: kinövöd. Tizenéves korban mindent hatványozottabban élsz meg, a jót is, a rosszat is. Most úgy gondolod, hogy ez véresen komoly, amikor érettebb, okosabb és bölcsebb leszel, rájössz, hogy dehogy, csak egy tinédzserkori láz. A lényeg, hogy semmi olyat ne tegyél, amit később nem tudsz visszacsinálni. Öltözködj fiúsan, vágass rövid hajat, járj konditerembe, stb. Ebben senki nem gátol, de a hormonkezeléseknek, meg a műtéteknek még a gondolatát is iktasd ki magadból! Teljesen egészséges lányként ne akarj egy ronccsá válni, mert bármilyen gazdag is lehetsz, a tudomány mai állása szerint nem tudnak az orvosok fiúvá varázsolni. A külső megjelenésed, az életmódod, vagy a partnerválasztásod mind a magánügyed, tedd azt, ami neked tetszik, de elégedj meg ennyivel. Arról nem is beszélve, hogy amikor alszol, eszel, iszol, tanulsz, dolgozol, TV-t nézel, olvasol, netezel, kocogsz, stb., teljesen mindegy, milyen nemű vagy. Az életed túlnyomó részében nem ez határozza meg a személyiséged. Egy pszichológust azért nem ártana felkeresni, mert bár ő sem fog tudni férfivé változtatni, de abban segíthet, hogy akár 100%-ig elfogadd magad nőnek és akár a hajad is megnöveszd, nőies ruhákat vegyél, stb. Ez az opció kecsegtet a legnagyobb sikerrel és nem mellesleg ez a legegyszerűbb út. Miért is akarnál egy bizonytalan kimenetelű, lélekromboló és kínkeserves kísérletbe kezdeni ehelyett? :)
2021. máj. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1. köszönöm! bár mivel még elég fiatal vagyok (szeptemberben megyek középbe) nem igazán tudom azt csinálni amit szeretnék, ha a családom nem engedi

2. tudom hogy a fiúknak sem könnyebb, nem ezért szeretnék az lenni. csak azt mondom, hogy nem érzem jól magam így és nem azért, mert hogy nehéz lenne a lány lét:)

2021. máj. 26. 22:59
 5/10 A kérdező kommentje:
3. nem gondoltam műtétre a későbbiekben sem. tudom, hogy nem vagyok fiú, és nem is lehetek már az. de éppen ez a rossz ebben. pszichológushoz meg már jó pár éve járok, ahogy pszichiáterhez is, igaz főként más miatt, de erről is beszéltem velük, nem nagyon figyeltek rám és nem vettek komolyan
2021. máj. 26. 23:14
 6/10 anonim ***** válasza:
33%

Szóval kb. 14-15 éves lehetsz. Milyen nemhez vonzódsz? Amúgy szerintem is kamaszkori identitási probléma lehet, ne gondold túl. Persze foglalkozni kell vele, ha ennyire nyomaszt, de ne kerülj bele egy kényszeres gondolat ördögi körébe. Semmi konkrétumot nem írtál, hogy mi zavar lányként, szerintem ez is arra utal, hogy inkább egy kamaszkori általános problémát vetítesz ki erre a nemi dologra. Kiskorodban is lehet, hogy már felmerült, de most ez már csak egy alap, amire "konkretizálod", rávetíted az amúgy más jellegű zavart.


"pszichiáterhez is, igaz főként más miatt"

Emiatt nem lehet jó tanácsot adni, mert minden mindennel összefügg. De ha nem vagy leszbikus (nem hinném), akkor a valódi problémának valszeg nem sok köze van ahhoz, hogy fiú vagy lány vagy.

2021. máj. 27. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

a furcsa az, hogy igazából egyik nemhez sem vonzódom. már ha ez egyáltalán lehetséges, nem tudom, de még sosem tetszett senki és nem érzek semmi ilyesmit.

lányként sok minden zavar. nem tudok úgy öltözködni, viselkedni, sportolni, barátkozni anélkül, hogy lenéznének. nem tudok önmagam lenni, zavar a kinézetem.

lehet, hogy csak most van így, de akkor is nagyon zavaró és nem tudok mit tenni ellene.

2021. máj. 27. 14:11
 8/10 anonim ***** válasza:

Biztos vagyok benne, hogy átmeneti állapot, sok kamasz lány van így ezzel. Ha ez vígasztal, sokszor a kamaszként fiús, befordulós, esetlen lányokból lesznek a legcsinosabb, legvonzóbb nők. Például Eva Green mondta egyszer, hogy az a fajta tini lány volt, aki a "falat ölelte", félszeg, magának való (a képen jobbra), most meg tiszta femme fatal. :)

[link]

2021. máj. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ez valami mentális probléma. Ha aludni sem tudsz ettől, ott nagy probléma van. Hidd el, nem fiú vagy lány testbe zárva. Nehéz lesz, de MINDENKÉPPEN kérj segítséget valakitől.
2021. máj. 30. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A lányok gyönyörűek saját valójukban ahogy vannak. A női test a női lélek mind csodálatos dolgok úgyis ha az egészből kivesszük a szexualitást.


Az lehet h leszólnak. Mert kretének, ostobák, zavarban vannak, vagy csak simán bunkók.


Vannak olyanok akiknek a fejlődésük során valami rosszul alakul ki az agyukban emiatt a biológiai és lelki nemük nem egyezik. A nemváltoztatás szerintem hentes munka és a végeredmény se valami fényes sokmillió elköltése után de sokakat megnyugtat. Ehhez viszont komoly szakvélemény kell.


Ha gondolod szívesen beszélgetek majd veled privátban. Érdekelnének a gondolataid ezzel a témával kapcsolatban és hogy mi is az amit igazán szeretnél.

2021. jún. 5. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!