Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az mennyire baj, ha valaki 17...

Az mennyire baj, ha valaki 17 évesen még mindig nem tudja, hogy mit akar kezdeni az életével?

Figyelt kérdés
Hogyha semmilyen munka/tevékenység nem vonz, nincs egy normális hobbim se, de még egy állandó stílusom se, és még lusta is vagyok, ráadásul agyilag egy 10 éves gyerek szintjén vagyok. Álmodozni viszont szoktam mindenről, de nem motivál soha semmi szinte, elmenekülök a képzeletbeli világomba, és álmodozok/képzelődök. Változhat ez idővel? Vagy törődjek bele, hogy majd 80 évesen is "gyerek" leszek?

2021. máj. 31. 09:02
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Rengetegen így vannak ám, csak később alakul ki, hogy mit szeretnének. De sokaknak ez csak egy álom, amúgy a szürke hétköznapokban élnek, a mókuskerékben.
2021. máj. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Nincs ezzel semmi baj, sokan vannak így. Inkább az a baj, hogy vannak akik elvárják, hogy ennyi idősen konkrétan tudd, hogy mit akarsz kezdeni.
2021. máj. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Semennyire nem baj.
2021. máj. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én 37 évesen sem tudom...
2021. máj. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"törődjek bele, hogy majd 80 évesen is "gyerek" leszek?"

Ez önmagában nem baj, a terveidet nem kellene, hogy befolyásolja. Attól, hogy valaki gyerekes, álmodozó, attól még lehet felelősségteljes.

Amúgy pedig nagyon sokan vannak úgy, hogy elterveznek sokmindent kamaszkorban, de aztán csak sodródnak az adódó lehetőségek szerint.

2021. máj. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amúgy mi van akkor, ha 80 évesen is gyerekes leszel? Inkább lennél egy begyöpösödött unalmas vénember aki azért is morog, mert felkell a nap? Ha szeretsz fantáziálni akkor ird le, vagy rajzold le, vagy fejezd ki valahogy. Máris van egy szuper hobbid. Érettségiz le, aztán keress valami olyan munkát ami ngyjából érdekel. Ha mégsem válik be akor keress mást. Az élet erről szól, ha van lehetőséged menj el csavarogni, fedezd fel a környezeted, a városod, egyre távolabb. Ha megtetszik rájössz, hogy csak azért gondolkozol így, mert unatkozol és nincs ötleted. 17 évesen még annyi minden áll előtted. De ahhoz is tenned kell, hogy célod legyen. Győzd le a lustaságot. Kezd azzal, hogy elkezded építeni a céljaidat. Kezd kicsivel. Pl legyen az az első célod, hogy kitakarítod a szobád, vagy elolvasol egy könyvet. Aztán ha azzal kész vagy akkor találj ki mást, pl menj el sétalni. Elöszőr a sarki boltig, aztán a kicsit messzebb... Ha kitudod zökkenteni magad az önsajnálatból és a depresszióból lehet megtalálod a saját célodat.
2021. máj. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

27 vagyok, jelenleg a 4. "nagy életcélom" valósítom meg, de valahogy mindig rájövök, hogy egyik sem az igazi.

Indulj el valamelyik szenvedélyed irányába, aztán meglátod mennyire tetszik valójában amikor benne vagy.

Vagy ha még nincs semmi konkrét, ami nagyon tetszik, akkor olvasgass mindenféle sikersztorikat és onnan lehet jókat motiválódni.

2021. jún. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Rengetegen vannak így. Kevés ember tudja, hogy márpedig ezt akarom tanulni és azt is teszi.
2021. jún. 3. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!