Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit kéne csinálnom ha egy...

Mit kéne csinálnom ha egy senkinek érzem magam, mert nem megy a matek?

Figyelt kérdés
Minden más tantárgyból ötös vagyok, ha nem ötöst kapok, akkor még rám jön a melankólia. A matek azonban sose ment, mindig kettes voltam, azt is úgy kapartam össze, hogy azt senkinek se kívánom. Nagyon rossz érzés, mert nagyon sokszor próbálom megérteni, de sose megy, néha a legegyszerűbb feladatok se, egyedül a másodfokú ment valamennyire. Az osztályban mindenki zseninek néz, így nagyon kellemetlenül érint előttük egy egyes matek jegy, én nem tekintettem magam okosnak, csak nem akarom, hogy a végén hülyének gondoljanak ez miatt. Egyfolytában azon gondolkodom, hogy miért vagyok ilyen analfabéta, meg miért adod fel könnyen három óra után a matekot.

2021. jún. 1. 09:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

Hányadikos vagy?

A szüleid mit mondanak erre?

Sose gondoltatok arra, hogy egy egyetemista, vagy felsőbbéves gimnazista megfizethető áron korrepetáljon téged?

2021. jún. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
11. Osztályba járok, de gondoltak rá, csak nem igazán találni senkit. Nem nagyon örülnek neki, szokták mondani, hogy csak a mese tantárgy megy nekem.
2021. jún. 1. 10:19
 3/13 anonim ***** válasza:
97%

Amúgy diszkalkulia kivizsgáláson voltál? Ha soha nem ment a matek, akkor simán lehet ez a háttérben. Ha mégsem, akkor egy jó külön tanár valószínűleg tudna segíteni.

De mindenkinek vannak gyengeségei, nem leszel ettől rossz vagy értéktelen ember. Én a kémiával voltam úgy, hogy egyszerűen nem volt számomra logikus, nem érdekelt, és nem tudtam rendesen megtanulni. Minden másból jó tanuló voltam. Elég sokan vannak ilyesmi helyzetben. Meg olyanok is vannak, akik több tárgyból rosszak. Abszolút nem lebecsülni vagy szidni szeretném őket, sőt, ilyen szempontból kevesebben vannak azok, akiknek csak egy tárgy megy nehezen. Mindenkinek vannak nehézségei, és a legtöbben igyekszünk is ezt elkerülni pl. pályaválasztás során. Nyilván én sem mentem kémikusnak vagy orvosnak, mert tisztában vagyok azzal, hogy mi megy és mi nem. Ettől önmagában nem leszek hülye, mert nyilván más területen jó vagyok, és ott szeretném megmutatni és kamatoztatni a tudásomat. Ez teljesen rendben van. Gondolj bele, milyen nehéz lenne a pályaválasztás, ha mindenkinek minden kitűnően menne. :)

Az önértékeléseden azonban csak te magad tudsz dolgozni. Persze, elmehetsz egy pszichológushoz ilyen problémával, és ő valószínűleg segítene is ebben, de akkor is neked kell elfogadnod magad. Hidd el, nagyon sokan vannak még így, és nem ez határozza meg, mennyit ér valaki, főleg ha már felnőtt az ember. Senkit nem fog 40, de akár 10 év múlva sem érdekelni, hogy hányas voltál matekból annak idején. Valószínűleg az osztálytársaidat sem érdekli ám ez ennyire, mert ők is úgy gondolják, hogy a legtöbb embernek vannak nehézségei, és neked pont a matek az. Ha kicsit is normálisak, akkor nem fognak emiatt hülyének tartani, maximum nem a te házidat akarják majd lemásolni. :)

Szóval szerintem a diszkalkuliát érdemes lenne kivizsgálni, de azon kívül valahogy el kéne fogadnod önmagad, mert hidd el, nem akkora probléma ez, hogy ennyit kelljen rágódni rajta.

2021. jún. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Vizsgálat, hát nekem azt mondták a tanárok, hogy egy egyetemi felvételen hátrányt jelenthet, hogy valamiféle nehézséggel bírok, de szerintem is elmegyek vizsgálatra, mert nem éri meg ez. Csak attól félek, hogy nem tudok majd továbbtanulási célokat kitűzni, mivel ma már a matek kell mindenhová, a többi embert, mint például a bölcsészeket meg állítólag csak a Meki fogadja....
2021. jún. 1. 10:33
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

(Hármas vagyok.)

Több fajta könnyítést kaphat egy diszkalkuliás, de csak ezért nem diszkriminálhat egy egyetem sem. Nyilván egy gyenge matek érettségivel nem fognak felvenni egy gazdasági szakra, de azokat amúgy sem tudná elvégezni, aki rossz matekból. Hidd el, te sem akarsz negyven évig olyan munkát végezni, ahol a matekkal kell szenvedned minden nap.

Plusz van, akit felmentenek matekból diszkalkulia esetén. Ilyenkor érettségizni sem kell (de kell helyette valami másból), de ezt nem kapja meg minden diszkalkuliás automatikusan. Pont azért lenne jó a kivizsgálás, mert ha esetleg kapnál egy diagnózist, akkor kaphatnál valamiféle segítséget és engedményeket is a matekkal kapcsolatban.

Amúgy azt hatalmas hülyeség általánosságban kijelenteni, hogy a bölcsészek mind a Mekiben végzik. A tanárok egy része is bölcsész szakra jár. A pszichológia is bölcsészet. A kommunikáció is. A szociológia is. Sőt, a jog sem egy reál képzés. Persze, egyikkel sem olyan könnyű munkát találni mint a legtöbb gazdasági diplomával, de aki rendesen tanulja ezeket akár mesterképzéssel, doktorival, szakképzésekkel, és jó a szakmájában, azt nem csak a Mekibe fogják felvenni.

Amúgy van már valami továbbtanulási terved?

2021. jún. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Egyet értek veled, csak a saját tanáraim mondják, hogy vagy meki lesz a vége vagy éhínség... Igazából mindig könyvtáros, esetleg tanár akartam lenni, ami szóba jöhet még az a művészettörténész. Jelenleg ügyvitelen tanulok, sokan mondják, hogy ezzel jobban járnék a későbbiekben.
2021. jún. 1. 11:05
 7/13 anonim ***** válasza:
Hülyeség ez a mekis riogatás. Nézz végig egy szakmalistát, a legtöbb munkakörhöz semmilyen komoly matematikai ismeret nem kell. (Könyvelő is pl. egész nap számokkal dolgozik, de a négy alapműveleten kívül a matekból semmi mást nem kell ismernie. És ez már egy olyan munka, amiben fontosak a számok.)
2021. jún. 2. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Beleolvastam hozzászólásokba:


az ilyen diszgráfia-diszakármik nem mindig jelentenek könnyítést, valahol nehezítést, vagy kizáró okot is


matekot teljesen másképp kell tanulni, mint a többi tárgyat... (és tanítani is) ezt sokan nem tanulják meg, nálad meg pszichológiai eredetű gondok is vannak hozzáállásodnál


továbbá a tanárok, a könyveitek és a tananyag is szr


de sok másból is... fentebb említett kémiából pl. MÁR előbb kezdik el magoltatni a képleteket és hogy mi mivel lehet kötésben, mint azt, hogy minek hány vegyértékelektronja van....


jelenlegi matek könyvekbe belenéztem, hát nem csoda, hogyha nem megy...


de a középiskolai tananyag normális tanárokkal senkinek se okozna gondot

2021. jún. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nekünk több tanárunk van a tantárgyból, mindig mást adnak le, nincs egyeztetve, mindent máshogy mutatnak meg, mint a másik.

2021. jún. 3. 15:55
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyon átérzem, amit írsz, hasonló cipőben jártam. Az osztályban elég jó tanuló voltam, mindig a matek és a többi reál tantárgy húzta le az átlagon. Én is sokszor éreztem, hogy nem vagyok elég jó, eléggé meghasonlott érzés volt bennem, mert nem vagyok az a tipikus kitűnő jó tanuló diák. Végig küzdöttem én is a gimit, a matektanároktól kapott traumáimról könyvet lehetne írni, ráadásul az osztályon is gúnyt űzött belőlem a matekjegyeim miatt . Sokszor erőmet megfeszítve próbáltam tanulni, de sehogy nem ment a fejembe. Amikor állandó vérizzadás után összejött egy jó évvégim, utána rájöttem, hogy nem éri meg ezzel ennyi időt vesztegetni. Magadhoz képest tegyél meg mindent, amit tudsz, próbálj meg nem megbukni. Mindenképpen jelezd a tanárodnak, hogy nehézségeid vannak, hátha tud segíteni. Én a helyedben diszkalkulia vizsgálatra is elmennék. Sajnos, nekem nem volt rá lehetőség anno. Tudom, hogy hosszú procedúra, de sok könnyítést kaphatsz, ha meglesz a szakvélemény. Hogy valami biztatót is mondjak: ahogy említettem, nagyon sokat szenvedtem a matekkal, igyekeztem (szerencsére volt egy jó magántanárom is), idén érettségiztem négyesre. Szóval én vagyok az élő példa, hogy összejöhet úgyis, ha nem megy a matek. Szerintem csináld azt, amit szeretsz, amiben siker élményre van, ne az határozzon meg, hogy milyenek a matekjegyeid. Biztos vagyok benne, hogy nagyon értékes, okos ember vagy, hidd el, hogy vinni fogod valamire matek ide vagy oda. Szurkolok, hogy jobb legyen a helyzeted!
2021. jún. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!