Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan találjam meg miben...

Hogyan találjam meg miben vagyok tehetséges?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy egy kicsit elhanyogoltam, lecsökkentettem a fejlődésemért tett erőfeszítéseket. Volt egy nagy csalódás az életemben, amikor leginkább önmagammal és a képességeimmel kapcsolatban változott meg a gondolkodásom. Rájöttem, hogy hülye vagyok, egyáltalán nem értek semmihez, és hiába a napi 8 órás gyakorlás, illetve a sok munka egyáltalán nem látom az eredményt.(Több éven át tartott ez az állapot, úgyhogy elég ideig voltam ebben ahhoz, hogy még kitartónak lehessen nevezni...Azt hiszem.) Azóta sokkal lejjebb raktam le a szintet magamnak. Sokkal könnyebb életet élek, és sokszor bánt, hogy elbuktam és nem sikerült az a cél, amit akkor kitűztem (pedig szerintem minden tőlem telhetőt megtettem akkor... Talán.) Bűntudatom van, hogy nem sikerült, és végül feladtam, de nem szeretném magam újra beleforgatni ebbe a spirálba, hogy bármit csinálok is, soha nem leszek elég jó. Még most is eléggé önbizalomhiányos vagyok, de most őszintén... Szerintem ezzel a nagy "legyen önbizalmat" dologgal az a legnagyobb probléma, hogy elhitetik az emberrel, hogy számít vmit, hogy ér vmit és tehetséges... Pedig ez általában nem így van.

Na mindegy, most abban reménykedem, hogy hátha csak nem az volt az én utam. Viszont mindig rájövök végül, hogy semmiben sem vagyok tehetséges, és ez iszonyatosan fájó és égető érzést kelt bennem. Kicsit el vagyok veszve.



2021. jún. 2. 18:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Abban vagy tehetséges, amibe magadtól, ösztönösen, gyerekkorodban befektettél sok-sok önfeledt órát.


Nehezíti a dolgot, ha szülői nyomásra tévúton jár valaki, de még így is fel lehet idézni, hogy eredetileg, magától mit szeretett volna az ember.


Amúgy a tehetség önmagában semmi, ahogy felnövünk, már sokkal többet számít az intelligencia, a tudatos munkabefektetés, a kapcsolatok stb., szóval a tehetség megvalósítása.

2021. jún. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Próbálj ki több új dolgot.

Rajz, tánc, hangszerek, túrázás, sportok, barkácsolás, kertészkedés stb.

Amelyikben jól érzed magad, örömmel tölt el, azt gyakorold sokat. Vele született tehetség csak minimális van, a sok belefeketett idő számít, hogy tehetség legyél valamiben.

2021. jún. 4. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

a tehetség erősen túlértékelt! ne azt keresd, hogy miben vagy tehetséges, hanem hogy mi az, amit élvezel és hajlandó is vagy kitartóan csinálni, amíg sikereket érsz el benne.


a tehetség önmagában csak annyit jelent, hogy kisebb erőfeszítéssel több eredményt érsz el másoknál. de ez egyik területen sem old meg mindent. segíthet könnyebben leküzdeni az akadályokat, de egy ponton túl a tehetség már semmit nem számít, mert a tehetségeseknek is ugyanúgy erőfeszítést kell tenni a fejlődésért. nagyon sok tehetséges ember ezen a ponton el is lazsálja a dolgot és feladja, mert amíg magától ment, addig buli volt, de gyakorolni, tanulni, küzdeni már nem tetszik nekik. így aztán hiába tehetséges valaki, ha mellé lusta és nem hajlandó kihozni magából, amire lehetősége volna.


egy kellően kitartó és elkötelezett tanuló hiába tehetségtelenebb, ha hajlandó erőfeszítést tenni a céljai eléréséért, akár sokkal többre is viheti egy lustább, de tehetségesnél.


ha szereted, élvezed magát a tanulási, gyakorlási folyamatot is, megvan a kellő eltökéltséged, kitartásod, hogy leküzdd az akadályokat, akkor semmi sem állhat utadba. azt keresd meg, amihez így viszonyulsz. azt keresd meg, mi az, ami érdekel ennyire. a tehetséggel ne foglalkozz!

2021. jún. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!