Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi lehet a pontos “diagnózis”?

Mi lehet a pontos “diagnózis”?

Figyelt kérdés
Nagyon rég óta küzdök egy furcsa dologgal az életemben. Ez úgy néz ki, hogy itthon, mikor senki sem lát elképzelek egy szituációt és eljátszom. Ilyenkor mindig én vagyok a hős, a fontos stb. Nagyon szeretnék a problémára már találni megoldást. Olyan mint mikor a gyerekek játszanak, hogy “most én tűzoltó leszek, te meg a bajba jutott ember” vagy valami hasonló. 21/l

2021. jún. 2. 22:30
 1/5 anonim válasza:
Csak unatkozol és így vetül ki a kreativitásod.
2021. jún. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%
Nincs ezzel semmi probléma.
2021. jún. 3. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%
Menj színésznek.
2021. jún. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%
Maladaptive daydreaming angolul, persze "diagnózisnak" akkor lehet mondani (tehát akkor maladaptív), ha az életviteled rovására megy, például lemondod a találkozót a barátaiddal azért, hogy ezt csinálhasd. Ha ilyen nincs, akkor szimpla álmodozás.
2021. jún. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Maladaptive daydreaming"

Ez nem illik az "itthon, mikor senki sem lát" dologra. A maladaptive daydreaming az, amikor már a valós élethelyzeteket kezdi keverni az álmodozással.

2021. jún. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!