Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináltok, amikor nem...

Mit csináltok, amikor nem nyomkodjátok a telefont?

Figyelt kérdés

Úgy érzem függök tőle. Minden tevékenység közben a kezembe veszem, és megnézem, hogy írt-e valaki, vagy "történt e valami Facebookon". Ha próbálok erővel nem hozzá nyúlni, akkor olyan hülyén érzem magam bizonyos szituációkban: pl furcsa, ha evés közben nem telefonozok, hát mit csináljak? Fura ha wc-zés közben nincs nálam. TV nézéshez és olvasáshoz is gyakran belenézek. Sőt, újabban munkában is, ha épp van egy fölösleges egy percem, akkor úgy érzem, addig a telefonomat kell nyomkodni, mert egyszerűen nem tudom, hogy mit lehetne helyette csinálni?

Furán hangzik ez a kérdés, de őszintén problémám van ezzel.

Talán egyik oka az lehet, hogy kissé zárkózott személyiség vagyok, és barátaim sem nagyon vannak (messengeren beszélek velük). Valaki más is van így? Mit lehetne tenni, hogy sokkal kevesebbet vegyem a kezembe?


2021. jún. 6. 14:35
 1/9 Kisspeter2 ***** válasza:
100%
Szerintem jót tenne neked, ha lemennél valahová. gondolok itt arra, hogyha van egy biciklid, vagy rollered, akkor használd őket. nézz körül a városban. próbálj minél több új dolgot felfedezni, amihez nem kell telefon.
2021. jún. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy konkrétan mit lehetne helyette csinálni, de a legtöbb telefonon be lehet állítani, hogy meddig lehessen használni egy adott alkalmazást. Tehát pl. beállítod, hogy egy nap maximum fél órát facebookozhass. Ha ez letelik, ledob az alkalmazás, és nem is tudod megnyitni másnapig.

Vagy egyes tevékenységek esetében egyáltalán ne vidd magaddal a telefont, ha amúgy valami fontosabb dolgot kéne csinálnod (pl. olvasásnál vagy munkánál, de wc-re szerintem nagyjából mindegy, ott úgysem tudod sokkal hasznosabban eltölteni az idődet). Evésnél ne vidd ki a konyhába, este ne vidd be a szobádba elalvás előtt stb. Helyette csinálhatsz bármi mást, amit szeretsz. Sportolhatsz, olvashatsz, festhetsz, rajzolhatsz, főzhetsz, kirándulhatsz vagy akármivel elfoglalhatod magad, amit amúgy élvezel. Olyan tevékenységek közben pedig, mint az evés, miért kell mást csinálni? Félre ne érts, nem beszólni szeretnék ezzel, sőt én is szoktam néha kaja közben telefonozni. De alapból nem egy annyira hosszú és unalmas tevékenység, hogy ne lehetne kibírni azt az 5-10 percet telefon nélkül, amíg megeszel egy szendvicset vagy egy tál levest.

Ha el lehet téged érni más módon is (pl. otthoni telefonon keresztül), akkor néha kapcsold ki a mobilodat. Úgy biztosan nem fog rezegni, pittyegni, felvillanni a képernyő. Ezeket az értesítéseket én pont ezért amúgy is a minimálisra szoktam csökkenteni, és mindig le is némítom, hogy ne zavarjon meg, ha valami olyat csinálok, ami több koncentrációt igényel.

Ha pedig valami külső "lökést" is szeretnél, ami leszoktat, akkor nézd meg a Társadalmi dilemma (The Social Dilemma) című filmet. Elég jól bemutatja, hogy mennyire függünk ezektől az eszközöktől, és milyen mértékben befolyásolják a közösségi oldalak a mindennapi gondolkodásunkat. A filmben is adnak egyébként tippeket, hogy hogyan lehet csökkenteni ezeknek a használatát. Nem tudom, mennyit segítettem ezzel, de remélem, valamennyire azért hasznos volt, amit leírtam. :)

2021. jún. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy látom, hogy sokan ott követik el a hibát, hogy telefonfüggőségre gondolnak a viselkedésed alapján.


Pedig te az emberi kapcsolatokra, elismerésre vágysz, amit neten keresztül könnyebben el tudsz érni az érzéseid szerint...

Vagy a telefon csak egy pótcselekvés feszültség feloldására. (mindig jobb valamit csinálni, mint csendben ülni).

2021. jún. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem szokasom nyomkodni a telefonomat, az egy hasznalati targy ... akkor hasznalom amikor kell :) Kocsiban sem ulok egesz nap, csak hasznalom amikor kell :D Szamitogepet szoktam nyomkodni, mert azzal kenyelmesen elferek az iroasztalon.
2021. jún. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Fu de aranyosak vagytok! Nagyon köszönöm a válaszokat! És, hogy ilyen normális stílusban írtatok! Mindegyikben találtam hasznosat és igazságot. Viszont arra nem kaptam még választ, hogy ilyen "fölösleges" két percekben mit csináljak telefon helyett? Úgy értem pl most is hazajöttem munkából, és leültem, és nyomtam a telefont, mert egyelőre azt se tudom, mit kéne csinálni. Vagy végzek az evéssel, és utána megint nem tudom mi legyen, ezért megint egyből telefon .. szóval ezek ilyen üres percek, és ilyenkor furán érzem magam, ha csak ülök és nézek ki a fejemből 😅 nem emlékszem, hogy régen ilyenkor mi történt, amikor még nem nyomkodtam ennyit..
2021. jún. 6. 19:17
 6/9 anonim ***** válasza:

Még a fentiekhez pluszban tudom hozzátenni, hogy nekem ezek segítettek:


-töröltettem a mobilnetet a telómról (így ha elmegyek otthonról, sosem telózom!)

-inkább találkozom élőben a barátaimmal

-meditálok

-találtam még több hobbit magadnak, legjobbak, amiket mindennap csinálhat az ember, pl nekem a zsonglőrködés (ha érdekel, írj, szívesen segítek, hogy kell megtanulni:)


Sok sikert!

2021. jún. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6: a vége felé azt akartam írni, *magamnak:)
2021. jún. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az emberi kapcsolatok iránti igény miatt vna mindenki kezében a telefon amivel nincs baj de túl sok időt és energiát vesz el ez a kapcsolattartási forma és el is idegenít. Közhely dobálás az hogy beszélgess többet élőben, de az egy megoldás ha kemény szabályokat hozol és a kapcsolataid súlyát áthelyezed az élő beszédre. A szabályok pl lehetnek olyanok h az asztalnál nincs mobil ha nem vagy egyedül. Ezt kőkeményen betartod. A telefont leteszed a pultra. Ha meg akarod nézni akkor evés ivás beszélgetés után. Az értesítő hangot ilyenkor némítsd le! Tudom h felvillanyoz a hangja is. De ilyen szabályokkal tehetsz egy lépést a "normálisabb" életvitel felé.
2021. jún. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem sokat segített, hogy a házban 1-2 szobán kívül nem ér el a wifi, és nincs mobilnetem 😂


Melóba pedig buta telefont viszek, vagy bent hagyom az öltözőben, mert nem akarom szétcseszni.

2021. jún. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!