Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Koppantam egy jó nagyot,nagyon...

Koppantam egy jó nagyot,nagyon megbántam a tetteimet,mit tudnék tenni? 19/f (lehet hosszú lesz,bocsi)

Figyelt kérdés

Na tehát..röviden összefoglalva megismerkedtem egy gyerekkel,barátok lettünk. Ez a tipik őrült,rossz fiút akarja mindig alakítani,hülyeségeket csinál,balhézik cigizik meg iszik.Elkezdtem vele barátkozni,mivel az előbb elhangzottaknak ellenére is jó fej és megértő,viszont vannak rossz tulajdonságai,amiket átvettem tőle.Nem nagyon voltak barátaim,ha voltak is,mind bunkók voltak velem.Ez miatt is kezdtem el vele barátkozni,mivel ő nem volt ilyen velem és segített is nekem pár dologban.


Az elején a szüleim meg egy barátom is azt javasolta,hogy ne foglalkozzak vele,ne menjek vele sehova,mivel a rosszba visz bele,én nem hallgattam rájuk,mivel úgy voltam vele,hogy a szüleim nem értenek meg.Ráadásul az a barátom,akit az előbb említettem jól kihasznált (már nem foglalkozok vele,ezzel megerősítette bennem azt az érzést,hogy ő is ellenség számomra,és inkább tartok a másik barátommal)


Kijárkálgattunk,hülyültünk a városban,beszéltük a problémáinkat meg minden aztán,ahogy jobban megismertem úgy kezdtem én is olyanná válni,mint ő.

Részegen járkálgattam haza,agresszívabb lettem mindenki ellen,akármi történt mindig vele értettem egyet,elkezdtem balhézni is, és már a tanulásra is kihatott a dolog.


Ez még az eleje..mindig járkálgattunk le egy parkba,ott megismerkedtünk pár emberrel.Na ott kezdődtek a gondok.Lett is egy baráti társaságom,aminek nagyon örültem,sokkal több barátom lett,ők is befogadók és tisztelnek,és lányokkal is elkezdtem onnan foglalkozni és barátnőm is lett(EGY DARABIG xd),dobott az egész az önbizalmamon,viszont az is egy rossz társaság,ugyanolyanok,mint a haverom.Cigiznek,isznak,balhéznak,hülyeségeket csinálnak meg verekednek mindig.


Elkezdtünk egyre többet foglalkozni velük,így végképp kifordultam magamból,(pláne haverom,sokkal rosszabb lett,mint eddig)megváltoztam miattuk,olyan lettem,mint ők.Cigire is rá szokattak (már hál istennek leszoktam)én is elkezdtem balhézni meg verekedni,minden rosszba belevittek,ittam,energia italoztam,suliban sem viselkedtem jól,tanárokkal bunkó voltam,mindig kb éjfélig voltam kint és nagyon elhanyagoltam a tanulást, és a szüleim ezt az egészet tehetetlenül végig nézték,képzelhetitek hogy érezhetik magukat.


Legbelül hanyagolni akarom őket,de mivel ők a barátaim és más barátok nincsenek,akik foglalkoznak velem,így nem tudom mi tévő legyek.Pláne,hogy van egy lány,aki rám van állva és non-stop hívogat le engem és kezd is tetszeni nekem.


A másik meg a viselkedésem..nem tudom lehet-e ezen változtatni,ha lehet is egy ideig bírnám,változtatni akarok,de nem megy.


Mit tudnék tenni?



2021. jún. 11. 00:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Először is, a legkomolyabb lépés, hogy ki merted mondani, hogy milyen vagy, és hogy nem akarsz ilyen lenni.


Másodszor, a legcélszerűbb, ha megszakítod a kapcsolatot az eddigi társaságodal. Keress helyette másikat. Olyan helyre menj, ahol békét, rendet, célokat és elvárásokat találsz.


Hol lehet ilyet találni? Pár javaslat: Templomi közösség. A Lélek Palotája Csillaghegyen. Sportrepülőtér, járj ki nézni a gépeket, lesznek ott sokan, előbb-utóbb belekeveredsz a repülős közösségbe, vitorlázórepülésbe, stb. Zenei közösségek, ahol pl. megtanulhatsz hangszereken játszani. Egyszóval hobbiklubok.


Az agresszió leküzdéséhez ajánlom a védikus bölcsességet: alázattal fogadj minden szidalmat és támadást, de engedd szabadjára a tigris dühét, ha azt látod, hogy Isten szolgáját támadják. (Ami a védikus értelemben nem papot jelent, hanem bárkit, aki erkölcsös, tisztes, azaz Isten rendjét szolgáló életet él.)


Na és persze: soha többé egy korty pia, egy slukk cigi se!

2021. jún. 11. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Spelenor válasza:

Szerintem egyáltalán nem kell, hogy 180 fokos fordulatot vegyen az életed ahhoz, hogy ezen a helyzeten javítani tudj.

Ha tényleg a barátaid és ezt ők is így gondolják, akkor biztos megértik ha elmondod nekik, hogy te nem fogsz annyit kint lenni, illetve maximum beszélgetni jársz le hozzájuk, ha velük érzed jól magad, szerintem úgysem tud senki meggátolni, hogy ne velük legyél. Ha abszolút nem érzed jól magad abban a társaságban,akkor célszerű arrébb állni. Ha pedig ők nem szeretnék azt, hogy olyan legyél, amilyen szeretnél, akkor valószínűleg nem is tekintettek rád barátként. Természetesen ezt magadban kell eldöntened, nem mindenki hasonló beállítottságú.

Egyáltalán nem fog ilyen maradni a viselkedésed, pont abban a korban vagy, ahol már hónapok, akár hetek alatt is változni tud ez,a negatív tapasztalatok pedig csak segítik a fejlődést.

2021. jún. 11. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
52%

2-es, hol élsz te, az Én kicsi pónim spinoffjában? Az ilyen társaságok soha nem "barátok", csak együtt lógnak meg züllenek. Régen ivócimboráknak hívták az ilyet, ma már kicsit változatosabb a tudatmódosító szerek piaca. Senkit nem fog érdekelni ott a kérdező nyomora, még jól ki is röhögik, meg elhordják minden szarnak, hogy nem akar menősködni velük.


Ilyen helyzetből kitörni csakis önmegtartóztatással, fegyelemmel és önismerettel lehet. Az pedig nem úgy megy, hogy apránként megjön. Mit gondolsz, a katonákat miért úgy képzik, hogy rögtön vigyázzba kell állniuk, és leordítják a hajukat? Miért nem fokozatosan, hogy először csak egy kicsit bemennek a laktanyába, aztán egy kicsit megpróbálnak sorakozni, aztán az egyenruhát is felpróbálhatják darabonként? Mert abból nem lesz fegyelem. A civil életben sem így működik.


Az pedig a lehető legrosszabb tanács, hogy a kérdező döntsön el bármit is. Pont azért került a jelen helyzetébe, mert nem tudott megfelelő döntést hozni, nem volt hozzá megfelelő alapja. Iránymutatásra, korlátokra lesz szüksége, ami nem jön meg attól, hogy beszélget a "barátaival", vagy okoskodik egy kicsit egyedül.

2021. jún. 11. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!