Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan ne foglalkozzak mások...

Hogyan ne foglalkozzak mások véleményével?

Figyelt kérdés
Ha valaki mond rám valami jelzőt, vagy bármi sértőt, akkor órákig, vagy akár napokig képes vagyok kattogni rajta. Ha egy olyan ember mondja aki sokkal lejebb van nálam értelmi szinten, azon is órákig kattogok amikor tudom hogy egy nulla ember mondja, és nem szabadna foglalkozni a véleményével. Hiába próbálom mondogatni magamnak, hogy ne foglalkozz vele,mert egy nulla az ember és nem számít a véleménye, de sose jön össze, és agyalok azon amit mondott.
2021. júl. 4. 05:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg magadtól, hogy miért érdekel. "Van abban igazság, amit Béla mond? Ha igen mennyi? Ez nálam miért érzékeny téma? Más is így gondolhatja? Ez a tulajdonságom valóban rossz vagy tudom kezelni? Mit tettem, hogy Bélának ez a véleménye rólam?"

Bélának joga van véleményt mondani. Neked meg jogod van nem egyet érteni.

Ez az egész nem más, mint egy egos működés, ahol a másik állítása nem fér bele a Te világodba. Hiszen ha te egy kedves embernek làtod magad és meg vagy győződve arról, hogy az vagy akkor valóban nehéz kezelni egy olyan állítást, ami a Te világod "ellen" szól.

Oh és azzal a továbbiakban se fogsz semmire se menni, ha fejben megpróbálod "megsemmisíteni" azt aki ezt mondja ("egy nulla az ember"). Hiszen te magadban elküldheted a halál f@$zára is, de ha legközelebb mástól is megkapod ezt a véleményt (mondjuk olyantól, akit szeretsz) megint nem tudsz vele mit kezdeni. Ez csak egy tüneti kezelés, nem megoldás. Hiába tűnik annak.


Végehezetül pedig: a vélemény olyan, mint a $€gglyuk. Mindenkinek van, de senkit nem érdekel a másiké.

2021. júl. 4. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egyik fuleden be >>>> a masikon ki! :))) Minnel elobb! Nem kell a hallottakat megjaratni a fejedben.


Szoval csak meg kell hallgatni mindenkit, de nem kell ertelmezni is a mondottakat - eleg ha megtanulsz ertelmesen mosolyogni :D

2021. júl. 4. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!