Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tehetnék? Az én hibám?

Mit tehetnék? Az én hibám?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben gyakran érzem úgy hogy nem illek sehova.

Én vagyok az akit mindenki félbeszakít, akit csak 20 perccel a megjelenése után vesznek észre h "Jé, te itt vagy?", Az akinek a saját rokonai is csak napok múlva írnak vissza, személyes találkozókról már ne us beszéljünk, mert olyan szinte egyáltalán nincs.

Szüleimmel együtt élek, de általában csak akkor beszélnek velem, ha panaszkodni akarnak, és ha én kezdeményezek, akkor folyton meg kell ismételnem mindent, hogy egyáltalán meghallják.

Ráadásul pontosan tudják, hogy kifejezetten érzékeny a vagyok, aki akár egy vitán is elsírja magát, és ennek ellenére is folyton azt mondogatják "Sírjál csak nyugodtan, úgyse tudsz mást" illetve "De most ne kezdjél el hisztizni".

Nagyon szeretem őket de fáj amit csinálnak.

Ezzel lehet valamit csinálni?

Esetleg nekem kéne megváltoznom? Ha igen akkor hogyan?



2021. júl. 19. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Veled semmi probléma sincsen! Egyszerűen egy toxikus légkörben élsz, az vesz körbe téged. Szerintem a környezetváltozás segítene neked. Ha tudsz, akkor próbálj meg különköltözni esetleg az jót tehet.

Illetve beszéld meg velük, hogy így érzel, mondd el nekik, hogy te szereted őket de úgy érzed semmibe vesznek. Ők a szüleid, szeretnek téged.

2021. júl. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Keress uj ismerosoket es baratokat, akik azonnal eszrevesznek, elvezik a tarsasagod es hianyzol nekik ha nem vagy :)
2021. júl. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Keveset írtál magadról: hány éves vagy, fiú vagy leány vagy-e, osztálytársaid is mellőznek és a tanítók is?

Legyen egy hobbid, amivel elfoglalod magad.

Végső estben kérjed magad pszichológushoz.

Mi lenne, ha azt, amit leírtál nekünk, elpanaszolnád a szüleidnek, nagyszülőknek, rokonoknak... is, de nem akkor, amikor éppen vitatkoztok, hanem egy csendes időpontban.

2021. júl. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 1Léna ***** válasza:

Sajnos amiről írsz, az gyakran megtörténik másokkal is.

A legtöbben kapni szeretik a figyelmet, gondoskodást szeretetet, mert ők nem tudják, hogy minnél több szeretetet adunk annál többet kaphatunk, bár sokszor nem attól akinek adtuk. Ezért amikor szeretetet adsz ne legyen az elvárásod, hogy tőlük kapj viszont szeretetet, hanem légy kedves úgy és azzal akit szeretnél felvidítani, azért mert neked magadnak ez örömöt okoz.

Jó ha tudod, hogy a szeretetnek öt nyelve van. (ajándék, dícséret, érintés, segítségnyújtás, minőségi együtt töltött idő) Mindenki a saját szeretet nyelvén érzékeli keginkább azt hogy szeretik.

Ha még kamasz vagy akkor még a hormonális változásaid is közre játszanak a sehova nem tartozom érzésben. Mert valóban már nem vagy gyermek, de még nem vagy felelős felnőtt sem, de már nem sok választ el tőle.

Ezek a megtapasztalások és az ahogyan kezeled őket ezek formálják a jellemed, ezek alakítják ki a saját életelveidet. Tehát ezek az érzések természetesek, és fejlesztenek, felkészítenek az életre. Eldöntheted, hogy felnőtként egy-egy helyzetben hogyan reagálsz najd. Úgy ahogyan veled tették, vagy elkenkezőleg, vagy találsz egy középutat. Mert az éremnek is három felülete van.

2021. júl. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, mind a kedves szavakat, mind a tanácsokat.


16 éves vagyok, lány, barátok nélkül. Többen is említettétek, hogy próbáljak beszélni a rokonaimmal erről, de az az igazság hogy próbáltam már néhányszor, de ez eleve egy nem túl könnyű beszélgetés, ráadásul mindig az lett a vége hogy figyelmen kívül hagyták amit mondtam és helyette elkezdték sorolni a saját problémáikat. Szóval a beszélgetés nem sokat segített. Az osztálytársaimban, illetve tanáraimban pedig (okkal) egyáltalán nem bízom meg.

Pszichológusnál pedig voltam már egyszer, konkrétan iskola pszichológusnál de valószínűleg az én szerencsétlenségem, hogy hiába köti őt elvileg titoktartás, gyanítom az osztályfőnököm nem magától jött rá mindenre, ráadásul végig úgy viselkedett mint akit nem is érdekel az egész. Szóval kicsit nehezemre esne megbízni benne.

2021. júl. 21. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!