Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mások döntik el helyettem,...

Mások döntik el helyettem, milyen pályát válasszak. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

12 éve zenélek, 3éve szaxofonozom,nagyon szeretem a zenét, de érdekel minden ami biológia vagy építészet.

Voltam már számos szaxofon versenyen(országoson is, de nem lettem helyezett) szép eredményeket értem el,pl:kiemelt nívódíj/dícséret/a zsűri különdíja.

A zenetanárom és édesanyám összebeszéltek, hogy mi lenne ha zenei pályára mennék, mert a zenetanárnak vagy egy jó kapcsolata egy konzis tanárral aki esetleg felvenne 2-3 meghallgatás után. Ez júniusban történt, azt mondták szeptemberig döntsem el. 1hónapra rá felhívott a tanárom, hogy vegyem át a konzis ügyemet tőle, mert ő már megbeszélt egy meghallgatást idén nyárra, pontosítsam a konzival az időpontot. Le voltam döbbenve, hiszen nem ez volt megbeszélve. Meg sem fordult a fejemben hogy ez legyen a munkám, nekem ez kikapcsolódás és hobbi. Ha ezzel fogok foglalkozni akkor félek hogy meg fogom utálni a nehéz pillanatokban, és nem lesz mihez nyúlnom ha ki akarok kapcsolni, hiszen pont az elől menekülnék ami eddig támasz volt.

Nemleges választ nem fogadnak el tőlem, csak csesztetnek hogy gyakoroljak ami nagyon rosszul esik,senki sem segít. A tanárom már nem ad órákat, hiába kérem, csak annyit mond hogy válasszak 2 etűdöt. És ha rosszul gyakorlom be, tele hibával? Édesanyám szerint máshoz nem értek, ezért nyomul hogy zenész legyek, pedig van még 1 évem a gimnáziumból, és nincs igaza.

Szeretném ezt más szemszögéből is látni, kérlek segítsetek



2021. júl. 29. 21:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Állj ki magadért! A te életed nem az övék
2021. júl. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudják vagy akarják megérteni, hogy máshogy tekintesz a dologra mint ők, és valóban nem akarod ezt ilyen szinten csinálni, akkor két lehetőséged van. Vagy beleállsz a vitákba, és sikerül megbeszélni vagy leugatnak; vagy pedig szabotálod a meghallgatásokat. Gondolom elég csak néhány billentyűt rosszkor vagy rosszul lenyomni, hogy ne legyen megfelelő szintű a dolog, aztán leszállnak rólad.
2021. júl. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Aki akaratod ellenére rá akar valamire ebben az ügyben beszélni, annak mondd el mindazt, amit nekünk megírtál. Beszélj rokonokkal is, hogy ne erőltessenek rád semmit, akaratod ellenére. Mutasd meg a szüleidnek a válaszainkat!

(Mérnök vagyok, mindjárt 80 éves.)

2021. júl. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sok zenész végzett más egyetemet, sokan mentek pl. villamosmérnökire, de közben meg zenéltek is, lásd pl. Bródy Jánost.

[link]

Csináld azt, amit jónak látsz, ne hallgass másra.

2021. aug. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha szereted a zenélést és még támogatnak is benne, akkor tanuld ki minél alaposabban, hiszen ettől egyre jobb leszel a zenében. Az viszont egyáltalán nem törvényszerű, hogy ha elkezdesz a konzira járni, akkor ne tanulhatnál mellette mást is. Ha van olyasmi, ami érdekel, akkor mellette is megpróbálhatsz foglalkozni azzal a másik területtel és ha a másik, téged jobban érdeklő irányba is felvesznek, akkor választhatsz is, hogy inkább csak a másikat csinálod, nem a zenét.


Nem írtál olyat, amiből úgy tűnne, hogy van bármi más saját terved a zenélésen kívül. Miért ne nyugtathatnád meg a szülőket és a tanárod, hogy oké, zenélni fogsz - hiszen szereted. Így legalább békén fognak hagyni, nem nyaggatnak vele és közben nyugodtan nézelődhetsz, hogy téged mi más érdekel mellette. Ha valami szimpatikusnak tűnik, menj el kipróbálni diákmunkásként, stb, hogy jobban beleláss, mennyire szeretnéd majd komolyan csinálni. Ha már tudod, hogy merre akarsz más irányba menni, akkor lesz majd érdemes leállnod vitatkozni a családdal. Amíg nincs más, amiért érdemes volna küzdened, addig csak feszültséget csinálsz magadnak is, nekik is azzal, hogy erőszakkal nyitva akarod hagyni a lehetőséget, amivel még nem is tudod, hogyan akarsz majd élni.


Amúgy a gondolatod teljesen jogos. Nem mindenkinek jött be, hogy a hobbija egyben a munkája is. Ugyanakkor ez csak akkor igaz, ha olyan munkát sikerül találni a hobbiddal egyező területen, amit kényszernek élsz meg. Ha szeretsz autót vezetni, de csak azt élvezed, hogy magadban vezetsz és arra mész, amerre akarsz szép tájakon, akkor lehet, hogy a taxizás és az autó versenyzés ugyanúgy nem tesznek boldoggá, mert mások mondják meg, hogy mit hogyan csinálj és nem a saját örömödre csinálod. Viszont ha sikerül olyan felállást találnod, ami számodra is élvezet és megélni is sikerül belőle, akkor akár boldog életed is lehet. Hogy a zenészek megélhetése mennyire jó, vagy vidám, arról nem nagyon tudok mit mondani. Bár elég sok zenészt ismerek és jobbára elégedettek szoktak lenni, de nem is nagyon beszélgetek velük az üzleti oldaláról. Fotósból, grafikusból, újságíróból viszont rengeteget ismerek, akiknek szenvedés és küzdelem, hogy a hobbijukból próbálnak megélni - bár nekik is inkább azért, mert nem nagyon megy, nem azért mert ne csinálnák szívesen.

2021. aug. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!

Örömmel jelentem Nektek, hogy felvételt nyertem egy zeneművészeti konzervatóriumba.

Úgy döntöttem, hogy mégis megpróbálom, hátha sikerül, és sikerült. Sokminden változás történt, de összességében örülök, hogy így jött ki. A félelmeim továbbra is ott vannak, a pozitív oldala viszont erősebb.

Hálás köszönet Nektek a segítségetekért, számított a véleményetek :)

2022. márc. 16. 16:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Sok sikert, kitartást és szorgalmat!
2022. márc. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!