Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Túl visszahúzódó, zárkózott...

Túl visszahúzódó, zárkózott és csöndes vagyok, ezért az osztályban sincsenek barátaim. Más vagyok mint ők, de mégis szeretném végre az osztálytársaimat "megismerni". Hogyan tehetném? 15/L

Figyelt kérdés

Előre is szeretnék bocsánatot kérni, hogy hosszúra fog sikerülni a mondanivalóm.

De KÉRLEK olvasd el és segíts nekem!


Én egy elég erős gimnáziumba járok, most 10-be megyek. Eldöntöttem, hogy változtatok, szeretnék közelebb kerülni az osztályomhoz. Sokan vannak akikkel köszönésen kívül még nem beszéltem a 3 év alatt.

Úgy általában a fiúkat normálisabbnak találom, de az osztályban kevesen vannak, és ők nem olyan igazi barátnak valók. Szerencsére a piszkálásuknak már vége, de még mindig lenéznek.

Nálunk a lányok vannak túlnyomó többségben . Nem vagyok haragban egyikőjükkel sem, de vannak akik abszolút nem kedvelnek. Nem érzem úgy mintha közéjük tartoznék.

Azt hiszem másságom miatt vagyok "kiközösítve". Én nem szeretek sminkelni, nem járok bulikba (bár nem is lenne kivel), utálom az alkoholt és a rózsaszínt, nem nézek sorozatokat, nem olvasok tini magazinokat ... stb. stb. és ezek nem is állnak szándékomban. De ami a legmeghatározóbb, teljesen más a gondolkodásmódom és életfelfogásom.

Van pár „barátnőm”, de velük sem érzel jól magam. Ők is nagyon mások mint én; tinimagazinok, modellek, animek, divat és hasonló számomra visszataszító dolgok érdeklik őket is, ráadásul szinte semmiben nem értek velük egyet. Előfordul hogy némán állunk egymás mellett, olyankor nagyon cikin érzem magam, de nem tudok ellene mit tenni, egyszerűen elképzelésem nincs mit mondhatnék.

Tudom, túl válogatós vagyok, nagyon nehéz a bizalmamba férkőzni.

Mégis vannak az osztályban szimpatikusak is, bár a túlzott elvárásaimnak ők sem felelnek meg teljes egészében. Szeretnék hozzájuk tartozni, a barátnőjük lenni. De nem tudom hogy érhetném el őket, nagyon nehezen barátkozok. Arra gondoltam talán, hogy valamikor mikor együtt beszélgetnek és lesz merszem, odamegyek hozzájuk és megkérdezem, csatlakozhatok-e én is, azzal az indokkal, hogy azon gondolkoztam, mennyi mindenkit nem ismerek. Csak attól félek, hogy ha ott leszek velük, csak ülni fogok ott és nem tudok hozzászólni a beszélgetéshez. Vagy jobban tenném ha a személyekkel egyenként magányos pillanataikban próbálnék beszélgetni?

Egyébként tehetséges lány vagyok; sportolok, zenélek és énekelek.

Emellett kreatív, optimista és életvidám gyereknek születtem, bár nem ritkán sírok, csak úgy ok nélkül, túl érzékenyen reagálok értelmetlen dolgokra.

Bánt hogy ilyen bizonytalan és zárkózott lettem, itthon is a családban. Hogyan tudnék ezen változtatni...


Kicsit túlragoztam, úgyhogy gondolom értitek a lényeget.

Minden tanácsot és megjegyzést szívesen fogadok és előre nagyon köszönök! :)


2010. aug. 28. 15:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
hát ha már kialakultak ilyen barátsági körök és te egyikben se vagy bennt akkor szerintem próbálj meg egyénenként barátkozni 16L (egyébként én is eléggé visszahúzódó vagyok :D ) és a tinimagazin meg egy rakás szerencsétlenség :D.. min zenélsz? én gitározni tanulok :P
2010. aug. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%

:D:D:D

mintha én írtam volna az egészet :P

Teljesen ugyanilyen voltam - és persze vagyok :)


Nekem nem sikerült beilleszkedni az osztályba, de nem is nagyon erőltettem végül a dolgot. Ahogy a pár haverom mondta, kiközösítettem az osztályt :D

Most sincsen egy barátnőm sem... de szerencsére találtam egy hozzám való különleges, nem átlagos srácot, akinek ugyanilyen barátai vannak, akik mára az én legjobb barátaim is(persze mind fiú :D) 20/L (csak nem az átlagos L XD)

2010. aug. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
57%

Full ugyanez vagyok :S

kíváncsi vagyok én is a válaszokra :)

2010. aug. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%

Ugyanez a problémám van...csak a padtársammal szoktunk dumálni, hülyülni. Már kikészültem volna teljesen ha Ő nincs :S

Biztos találsz te is majd valakit akivel jól el tudsz beszélgetni. Nyugodtan menj oda hozzájuk, bajod nem lehet belőle.

2010. aug. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem vegyél fel egy pár lányt msn-re az osztályból és beszélgess velük, írd le, hogy azért vetted fel őket, mert szeretnéd jobban megismerni őket. Légy őszinte.:)

Én sem járok bulikba, nem iszom és nem bújok állandóan tinimagazinokat, mégis van egy csomó ilyen barátnőm és jól kijövök velük. Ne azt nézd, hogy mennyi mindenben különböztök hanem azt, hogy mi a közös bennetek.:) Biztos van valami olyan téma ami közös.


Egyébként ha mindenki tökéletes embereket keresne akik pont olyanok, mint ők senkinek sem lennének barátai.:)

2010. aug. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
71%

Szia!


Általános suliban velem is volt a baj, nem voltak barátaim. Gimnáziumban viszont találtam magamhoz hasonló szemléletű embereket és nagyon jól éreztem magam.


Ha nem érezed jól maguk velül akkor ne akard erőltetni a dolgot, azokkal pedig akiket szimpatikusnak tartasz legyél megértőbb. Én sem csinálok egy csomó átlagos dolgot(cigi, pia, sok buli) mégis mindenkivel meg tudom magam értetni, úgy hogy elfogadom őket. Gondolom mivel erős suliról van szó ők is értelmes emberek=>nem azt várják el tőled, hogy megváltozz, hanem hogy alkalmazkodj. Ez nagyon fontos dolog.


Mi lenne ha elhívnád kirándulni valahova azt a pár szimpi emberkét? :) Szerintem elmennének és jobban megismernének:)


Sok sikert! L/18

2010. aug. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
60%

Próbálj tenni azért, hogy legyenek közös témáitok, amikről tudtok beszélni. Szervezzetek közös programokat, például menjetek korizni, moziba, vagy vidámparkba, az tökjó hely, és sokat lehet róla utána is beszélni :D

Vagy próbálj meg kicsit alkalmazkodni hozzájuk, persze ne változz meg, de beiktathatnád heti pár órában a kedvenc sorozatukat a programodba, hátha mégse olyan rossz. Én is mindehol látom hogy mennyien odavannak egy-egy sorozatért, vagy filmért, és akkor elhatározom, hogy csakazértse nézem meg, aztán néha úgy alakul, hogy megnézem, nekiülök, hogy most megnézek egy húdeszar filmet, aztán rájövök, hogy valójában tök jó :D

A fiúk... Általában... Amíg nem ismernek meg, addig csak a külsőd alapján döntik el, hogy hozzád akarnak-e szólni, vagy az alapján, hogy van-e lemásolható házid, vagy tanultál-e a dolgozatra, hogy leshessenek rólad, persze akkor csak azért jófejek, hogy segíts nekik.

Amikor kaptam egy "divatos" tornacipőt, akkor az egyik fiú osztálytársam, akivel még sose beszéltem óra előtt odaszólt, hogy "Jó a cipőd", és tök jól esett :D

Szerintem jó módszer a barátkozásra, ha mondjuk elkezdesz chipset osztogatni, mondjuk elég primitív, de azzal szerzel egy jó pontot mások szemében, közbe megkérdezed, hogy megcsinálták-e a házit, vagy próbálj meg bekapcsolódni a beszélgetésükbe, és ne várj odamenni hozzájuk, mert ha egyre többet vársz, egyre cikibbnek fogod érezni :D

Sok sikert ;)

15L

2010. aug. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
57%
Gyöngy a sárban.Ne keveredj a korpával,mert megesznek a disznók.Az elkülönítő elem mely benned van kiváltság.Ez emel föléjük.Gondold meg hogy keveredsz-e a halandókkal.Közönségesek.
2010. aug. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
68%

Ne haladj a nyájjal.A tömeg mindig alacsony.Nézd a nyájat ahogy elmegy melletted.Válassz ki egy barátot.Válassz ki egy szeretőt.A többit hagyd,hadd menjenek el a kitaposott úton.Úgyis csak egy irányba néznek,és egy irányba haladnak.

Fogd a kettőt amit kiválasztottál,és építs belőlük aranyhidat közéd,ás a halál közé.

2010. aug. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
54%

Azaz igazság,hogy túl magasak a követelményeid.A követelményeidet picit változtasd meg és ne a tökéletességet követeld,hisz magad sem vagy tökéletes!

Ha te mindenkit lenézel,mert tinimagazint olvas,vagy mert sárgára festi a körmét,vagy mert emo,vagy mert más nemzetiségű,vagy mert egyszerűen nem szimpatikus,akkor lealacsonyodsz az átlagember szintjére!

Sosem jó az embereket a külsejük alapján vagy épp a szokásaik alapján megítélni.Úgy sosem lesz barátod,ha mindig az olyanokat keresed,akik a követelményeidnek megfelelnek!

Én is hasonlítok hozzád,de bennem csak az van meg,hogy csendes vagyok.A követelményeim nem túl magasak,egypár dolgot azonban mindenkitől elvárok:

1.Őszinteség

2.Becsület

Ennyi lenne az egész.Az,hogy én kikkel barátkozok,és kit hogyan ítélek meg,az nem bőrszíntől,nem szokástól,nem a tinimagazinok olvasgatásától,nem a rózsaszín színtől függ,hanem attól,hogy az illető milyen belső tulajdonságokkal rendelkezik,és hogy a fentebb említett kritériumoknak megfelel-e.

Tudod miért nem sikerült eddig beilleszkedned?

1.Nem alkalmazkodtál

2.Különlegesnek mutattad magad

3.Nem nyíltál meg mások felé

Ezen a három dolgon változtatnod kell!

Ha nem is olyan,mint a többi,de legalább hasonló legyél!

Ne mondd magad különlegesnek,ne is mutasd,hogy sok embert lenézel,mert tinimagazint olvas,meg mert szereti a rózsaszínt!

Beszélgess sokat másokkal és segíts nekik megoldani a problémájukat!Főleg azokat támogasd,akiktől majd ezt te is visszakapod!

2010. aug. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!