Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vagyok boldogtalan?

Miért vagyok boldogtalan?

Figyelt kérdés

Miért nem vagyok boldog, hogy ha megvan mindenem.


Normális életem van, nem történt nagyobb trauma az életem során, az egyik legjobb tanuló/sportoló vagyok a suliban, nem halt meg szerettem aki közel állt hozzám, ennek ellenére mégis boldogtalan vagyok.


Persze van amikor örülök, de igazi boldogságot nem éreztem eddig az életem során.


Lehet, hogy csak velem van a baj, nem tudom.


Szerintetek miért érzem ezt?


A normális válaszokat előre is köszönöm!


17/F



2021. aug. 5. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Mi a boldogság szerinted?

(Szókratészt megkérték tanítványai, hogy mutasson egy boldog embert. Szókratész említett néhányat - az ott, abban az utcában lakott, aki két éve halt meg, a másik aki 3 hónapja halt meg stb. stb ők boldogok VOLTAK)

2021. aug. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Senkinek a szomorúsága sem 'valódibb' mint másoké. Bárki érezheti rosszul magát. Mivel nem ismerlek ezért nem tudok válaszolni, max találgatni. Vannak barátaid akikre számíthatsz? Kapsz törődést és szeretetet a családban? Esetleg nem lehet, hogy depressziós vagy? (interneten utánanézhetsz a tüneteknek)


Amire esélyt látok még: Nem lehet, hogy kissé az autista spektrumon vagy? Ezt kicsit nehezebb otthon kitalálni, de ez nagyban befolyásolhatja az érzéseid. Például vannak akik nem tudnak sírni vagy nem szeretnek senkit.


Nincs ebben semmi szégyen bármelyik is történik veled. El tudom képzelni, hogy nem szeretnél erről szólni a szüleidnek, de fontold meg.


Esetleg próbálj ki új dolgokat. Lehet, hogy még nem találtad meg azokat a tevékenységeket vagy embereket, akik jobbá tehetnek.

2021. aug. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Barátaim nincsenek, legalábbis én senkit nem tekintek annak. Az osztályban is egytől egyig barmokkal vagy idióta emberek vannak. A szűk környezetemben nincs egy intelligens ember, vagy egy az intellektusomnak megfelelő akivel eltölthetnék némi szabadidőt.


A családi háttéremmel minden rendben, természetesen vannak akik támogatnak.


Érdeklődési köreim: az informatika, sportok közül leginkább a tenisz, de még a ping pong és az asztali tenisz is elég jól megy.


Ezenkívül még érdekel a természetfeletti illetve paranormális jelenségek kutatása.


Valamint szeretem a sakkot.


Középiskolás vagyok, versenytársam nem igazán van, főleg az általam kedvelt dolgokban.



Azonban ezektől nem leszek boldog, nem érzem magam annak.


Nem vagyok depressziós, nem észlelem magam egyik tünetet sem.

2021. aug. 5. 21:31
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem mondanám magam autistának, vannak érzéseim, attól függetlenül, hogy ritkán mutatom ki azokat.
2021. aug. 5. 21:33
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem különösebben zavar, hogyha nem társalgok más emberekkel, vagy inkább el tűrném.



Szerintem le írtam mindent nagyvonalakban.


Szerintetek mi az oka a boldogtalanságomnak?

2021. aug. 5. 21:36
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy kicsit magányos vagy. Van ilyen hogy nem veszi észre ezt azonnal az ember. Sajnos a leírtak alapján elég nehezen rudnál szerzni párat. Esetleg sprotegyesületbe járhatnál ha meg tudják fizetni a szüleid, keress interneten rendezvényeket a te érdeklődési körödből, ott tudsz hasonló emberekt megismerni.
2021. aug. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!