Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan küzdjem le a paranoiámat?

Hogyan küzdjem le a paranoiámat?

Figyelt kérdés
Még tavasszal láttam sok második világháborús filmet, videót, képet és nagyon megérintett, megrázott. Persze töriből tanultam már, de így, hogy eredeti dokumentumokat is láttam róla, így még ijesztőbbnek tűnik az egész. Mindig attól félek, hogy ki fog törni a harmadik világháború, bombázások, lövöldözések lesznek. A családtagjaimat is nagyon féltem, mindig, amikor megyek valahova, vagy ők mennek el itthonról, aggódok értük, hogy történik velük valami, és mindig a lelkükre kötöm, hogy nagyon vigyázzanak magukra. Még éjszaka se tudok aludni a félelmeim miatt, éjszaka közepén is képes vagyok többször átnézni a házat, hogy mindenki jól van-e. Mit tegyek, hogy elmúljon ez az érzés? 16/L

2021. aug. 23. 15:58
 1/1 anonim ***** válasza:
58%

Ha más, nyugodtabb témák felé tereled a gondolataidat, el fog múlni a dolog. A világháborútól pedig azért nem kell félni, mert egyrészt a modern világban már nincs szükség humán alapú területfoglalásokra vagy ostromokra a fejlett hadieszközök miatt, másrészt az atombombák bevetése óta nem überelhető semmivel a velük járó fenyegetettség és pusztítás, harmadrészt pedig a modern világháborút nem emberek vívják, hanem gépek. Ilyenek a kiberháborúk, és egyes nézetek szerint a 3. világháború már tart egy ideje, és nincs hozzá szükség fizikai harcokra.

Ezek együttes eredményeként nem várható olyan helyzet a közeli jövőben, hogy bárkit be kellene sorozni, elvisznek a frontra, vagy háborús helyzet állna elő. Nem mintha csak ebben lehetne a mai világban meghalni.

2021. aug. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!