Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan döntsem el hogy mi...

Hogyan döntsem el hogy mi legyen életem szakmája?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, érettségi előtt állok. Soha életembe nem tudtam igazából mi szeretnék lenni, mindig más és más ötletek jöttek. Az idő múlása sem segített sokat. Persze azok megvannak amikkel egyáltalán nem akarok foglalkozni, de amivel igen az persze nincs. Úgy érzem túl sok féle területen ki szeretném magam próbálni. A leges legnagyobb álmom valamilyen média foglalkozás. Színészet, stb.. Kicsi koromban is imádtam szerepelni, akkor is mindig érdekelt a színészet, kreatív dolgok. Szívem szerint ez lenne a legnagyobb álmom, viszont ezek lotto szakmák. Vagy befut az ember vele és jól megél belőle, vagy nem. Ez pedig elég instabil hogy erre lehessen építeni. A biztos pont nálam a biosz-kémia irány, ha már a suliról van szó. Ezek is mindig érdekeltek, csak ezekre mindig úgy tekintettem, hogy “ha már választani kell valamit”, és nem tudom magamat egy laborban elképzelni. Talán ha pl egy gyógyszerész cégnél üzletkötő, esetleg szóvivő lennék az nagyon jó lenne, mert akkor kicsit elő tudnám magamat adni, és az nagyon jó érzés lenne. Ugyanakkor nem tudom, hogy lehet ilyen pozícióba kerülni ilyen végzettséggel. Kicsit össze vagyok zavarodva és nem tudom mit csináljak. Mégis hogy dönthetném el, hogy merre jelentkezzek?

2021. aug. 31. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A biokémikusok nemigen állásnélküliek. Egyik fiam végzett ilyen szakon 32 éve. Válogathatott a kínálatokban. Most egy híres külföldi cég európai képviselője.
2021. aug. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehetsz szóvivő vagy üzletkötő, de azt ne felejtsd el, hogy ott nem színészkedsz, hanem a céget/szervezetet képviseled. Nulla kreativitás kell hozzá. Tényeket kell közölni a vevőkkel, válaszolni a kérdéseikre, tartani velük a kapcsolatot.

Ezekhez a pozikhoz kell szakmai tapasztalat, pont azon a területen amit képviselnél.

2021. aug. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Jól hangzik a biokémikus, de ha rosszul érzed magad a laborban felejtős.
2021. szept. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj ki minél több dolgot. Úgy találod meg, hogy miben vagy jó, mi érdekelne, ha csinálsz, tapasztalsz sok féle dolgot. Keress diák, pályakezdő munkákat különféle cégeknél, ismerkedj meg minél több féle munkakörrel. Otthon ülve nem annyira lehet kitalálni, mi jönne be neked. Viszont, ha csinálod, sokkal többet megtudhatsz. Különösen a hiány szakmákban léteznek nyíltnapok és egyéb toborzó rendezvények, ahol jobban be lehet pillantani a kulisszák mögé.


Nyilván nem leszel képzettség nélkül gyógyszerész, vagy vegyész mérnök, de laborokban is biztos léteznek kisegítő munkák, amiket kevésbé szakképzett emberekre is rábíznak, viszont így is több betekintést szerezhetsz, hogyan is működik egy ilyen cég, megismerhetsz olyanokat, akik már azokban a munkakörökben dolgoznak, ami érdekelne, így talán segítséget is kaphatsz hozzá, hogy könnyebben tudd kitanulni. Akár cégeknek is lehetnek saját képzéseik és az sem kizárt, hogy ha már ott dolgozol, akkor támogatni fogják a továbbtanulásodat, hogy minél tovább dolgozz náluk - általában a tanulmányi szerződéseknél kikötik, hogy valamennyi időt náluk kell ledolgozni cserébe, hogy fizetik a tanulásodat.


Ha nagyon érdekel a kémia, akkor valamilyen vegyipari szakma jó irány lehet, de az is lehet, hogy egy üzleti, gazdasági képzéssel sokkal többre mész. Mellette pedig ugyanúgy foglalkozhatsz szakkörként, hobbiként színészettel, zenével, bármilyen művészettel és aztán, ha bejön, bármikor válthatsz akármerre.

2021. szept. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
nem feltétlenül muszáj "életed szakmáját" megtalálni. egy rakás embert ismerek, akik párhuzamosan csinálnak több féle dolgot is, vagy akik csak egy-két dolgot csinálnak egyszerre, de bizonyos időnként, ha megunják az egyiket, lecserélik egy másikra.
2021. szept. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a lelkesítő válaszokat mindenkinek! Igen, valószínűleg több féle dolgot szeretnék majd kipróbálni.
2021. szept. 4. 11:26
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

egy csomó 30-40-50 éves embert ismerek, akik sikeres pályafutás után elegük lett abból, amit addig csináltak és totál más dolgot kezdtek el csinálni, akár teljesen nulláról újra elkezdve az építkezést.


amíg nem próbáltál ki dolgokat, addig nem tudhatod, hogy mivel is jár azt csinálni, mennyire szeretnéd. egy csomóan azért akarnak zenészek, sportolók, influencerek lenni (de sokan az orvos, tűzoltó és egyéb munkákkal is ugyanígy vannak), mert csak a végeredményként elért sikert látják, de ez mindig csak a jéghegy csúcsa. minden szakma rengeteg tanulással és munkával jár, mire sikeres leszel benne. csak ezt kivülről senki nem látja. akik elkezdik csinálni többségében a munka és a nehézségek töredékétől is elmegy a kedve, mert a legtöbben csak a sikert akarják belőle, magát a munkát nem. keress olyan munkát, amit élvezel is csinálni, úgy kevésbé megy el a kedved tőle…

2021. szept. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!