Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen elvek szerint éled az...

Milyen elvek szerint éled az életed?

Figyelt kérdés

Az én elveim a következők:


1. Élni és élni hagyni. Nem szabad rátelepedni a másik félre.

2. Nem ártok másoknak, nem teszek olyasmit másokkal, amit én magam sem szeretnék megtapasztalni.

3. Őszintén beszélek, de figyelembe veszem azt, hogy a másik ember is érző lény, törekszem a tapintatra.

4. Nem avatkozom mások életébe, nem ítélkezem. Minden éremnek két oldala van, meg kell hallgatni a másik ember álláspontját is.

5. Igyekszem élvezni az életet, nem kuporgatok ész nélkül, de nem is élek a mának, gondolok a jövőre.

6. Igyekszem nem a múlton rágódni, bár vannak dolgok, amik fájnak, de azon vagyok, hogy a jövőbe tekintsek.



2021. szept. 16. 18:47
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
76%

Nálam egyetlen dolog van a középpontban leginkább: mindig gondolni kell a holnapi napra.


Ezért is nem értem, mikor kiírtam egy kérdést arról, hogy kinek milyen jövőképe van (iskolai tanulmányok,) SEMMI VÁLASZ nem érkezett!


Érthetetlen, hogy ennyire ne érdekeljen senkit a mindennapi megélhetés!


Ezenkívül a kölcsönös tisztelet, megbecsülés, kompromisszumkészség, türelem, megértés, belátás, stb.

2021. szept. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon felnőtt elveid vannak.
2021. szept. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :) Ment a zöld kéz mindkettőtöknek!


Egyébként én sem tudom megérteni azt, hogy sok embernek nincs perspektívája.

2021. szept. 16. 19:20
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Legyen jó munkahely (főnökök, kollegák), hozzá jó fizetés, boldog család, kritikus (ha kell) de igazságos, igazmondás és ahogy József Attila írta: "Dolgozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen - úgy érdemes". Magamtól is, másoktól is elvárom a jó munkát.
2021. szept. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál!
2021. szept. 16. 20:17
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Élni, megélni, próbálni nem összeveszni az asszonnyal, a komoly munkát megfelelő mennyiségű hülyeséggel ellensúlyozni.
2021. szept. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kéz neked is, ezek sem rossz elvek. :)
2021. szept. 16. 22:43
 8/27 anonim ***** válasza:
89%
Úgy élni, hogy a következő generációnak is élhető bolygó maradjon. Ahogy elnézem, nem sokan követik ezt az elvet sajnos.
2021. szept. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Sajnos valóban így van, pedig erre is figyelni kellene.


Ment a zöld kéz.

2021. szept. 17. 11:07
 10/27 anonim ***** válasza:
81%
Nekem talán a legfontosabb elvem az hogy nem ítélkezem mert nem tudhatom, hogy miért van az illető olyan helyzetben. Nekem nagyon fontos még az is, hogy egy élhető bolygón éljünk mindannyian.
2021. szept. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!