Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vagyok ennyire boldogtal...

Miért vagyok ennyire boldogtalan, és hogyan lehetnék boldogabb?

Figyelt kérdés

Leírom röviden a helyzetemet.

Mostanában egyszerűen vannak olyan napok, hogy nem érzem értelmét annak hogy egyáltalán felkeljek reggel. Tudom hogy ez nem jó, ezért próbálom összeszedni magam, rendesen felöltözni, csinálni a dolgaimat, tanulni, eljárok sportolni is terembe, takarítok, főzök, dolgozok.

Mellette viszont annyira üresnek és boldogtalannak érzem magam.

Nem tudom mi többet tehetnék azért hogy megváltozzon ez a rossz hozzáállásom. Legszivesebben csak egész nap itthon ülnék és nem mennék sehova pedig tudom hogy pont ez nem tenne jót nekem.

Régen mosolygós voltam vidám, mostmeg erőt kell vennem magamon hogy ne legyek mindig búval bélelt képű.

Nem tudom mitől lehet ez.. Szerető szüleim, testvéreim, barátaim vannak. A kollégákkal is jól kijövök, és a sport még egy hobbi is amit szeretek csinálni. A munkám is szeretem, mégis olyan értelmetlennek tartom az életem.

Mit tehetnék ez ellen a boldogtalanság ellen?



2021. szept. 27. 13:10
 1/7 A kérdező kommentje:
Még annyi hogy kérlek ne azt válaszoljátok hogy menjek pszichológushoz. Persze biztos hogy az is hasznos lenne, de biztos van még valami amit tehetnék a boldogságom érdekében.
2021. szept. 27. 13:12
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy csak őszi vitaminhiányod van. Szedj valami komplex vitamint, járj sokat ki a napfényre. Én is elég nyomott voltam az utóbbi időben, ezért megpróbáltam tudatosan egésszégesebb lenni. Már attól hogy elhatároztam ezt, picivel jobban vagyok :)
2021. szept. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Pedig mást, jobbat, aligha tudunk ajánlani, mint a pszichológust. Egy-két látogatástól még ne várj eredményt, de tartsd be a tanácsait.

Nagyon bonyolult a lelki világod, amit szakember nélkül aligha tudsz teljesen feloldani.

2021. szept. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Erre neked kell rájönnöd. Ha nem szeretnéd pszichológus segítségével, akkor próbáld egyedül. Gondolkodj rajta, hogy vajon mit szeretnél, mi az ami boldoggá tenne, mi hiányzik? Egy háziállat? Több szabadidő? Egy pár? Egy utazás? Egy lazulós este? Pár nap nyugi és csend? Mire vágysz? Úgy igazán.

Ha nem találsz semmi ilyet, nem leled örömöd semmiben, akkor viszont feltétlen menj el pszichológushoz.

2021. szept. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Egy párnak mindenképp örülnék. Vágyok a párkapcsolatra. Jó lenne ha valakit szerethet ék és valaki viszont szeretne. Viszont úgy vagyok vele, hogy amíg magammal nem vagyok rendben, addig nem akarok belekezdeni egy kapcsolatba.

Vagy lehet hogy pont egy pár segítene átlendülni ezen?

2021. szept. 27. 19:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Próba - szerencse!
2021. szept. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%

#5

Elképzelhető, hogy segítene, de nem biztos. Attól függ, hogy mi a probléma gyökere. Elképzelhető, hogy azt hiányolod csak, hogy legyen valakid és ebből adódik a boldogtalanságod. Az is lehet, hogy más oka van. Lehet csak az időjárás, lehet enyhe depresszió, de lehet, hogy csak túlterhelted magad. Kis semmittevős, magadba fordulós pihenés esetleg? Akár valami meditációs gyakorlat, vagy sima légző gyakorlat. Picit elmélyedhetnél a lelkedben, keresve a választ a kérdésedre. Kis énidő, tudod. :)

2021. szept. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!