Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, hogy rájöjjek mit...

Mit tegyek, hogy rájöjjek mit szeretnék?

Figyelt kérdés
Az lenne a problémám, hogy 17 éves vagyok, és még fogalmam sincs mit kezdjek magammal a jövőben. Most gimnáziumba járok, de valójában amit ott tanulok abból semmit sem szeretek, csak magamra erőltetem. Rajzolni és zenélni szoktam, de azt sem tudom elképzelni, hogy én valaha ezekkel foglalkozzak. Hogy jöhetnék rá, hogy mi az amivel tudnék majd foglalkozni?

2021. okt. 9. 18:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Átèrzem, pontosan ugyan ebben a helyzetben vagyok, pont ugyanígy...

Tanacsokat kapok a körülöttem lèvőktől de egyszerűen nem érzem magamènak... és nem tudom mit tegyek, mihez kezdjek a jövőben, és nem tudom miért tanulok mert nincs cèlom. :/

2021. okt. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs ötleted, akkor indulj el azon, hogy olyat tanulj amiből biztosan jól megtudsz majd élni. Mert ha már nem élvezed amit csinálsz, legalább keress jól.

Miket rajzolsz és min zenész?

2021. okt. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Legtöbbször portrét szoktam rajzolni, zenélni pedig zongorán szoktam, és néha-néha gitáron is
2021. okt. 9. 19:28
 4/7 anonim ***** válasza:

Elsőre legalább azt döntsd el, hogy humán, vagy reál beállítású vagy.

Ezzel legalább a dolgok felét kilőtted.

Utána nézd meg a tárgyaidat, hogy melyiket kedveled a legjobban (ha ez nem jön össze, melyiket utálod a legkevésbé, melyikben vagy a legjobb).

Illetve milyen tevékenységeket szeretsz. Olvasgass kicsit az interneten, hogy mik vannak még azon kívül, amit már ismersz.

2021. okt. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, milyen beállítottságú vagyok. Tantárgyakból pedig egyformán gyűlölöm az összeset, egyiket sem szeretem jobban a másiknál. Sőt egyikben sem vagyok jó, és csak magolni tudok, az pedig csak arra az időre marad meg, amíg lefelelek, vagy megírom a dolgozatot.
2021. okt. 11. 20:37
 6/7 anonim ***** válasza:

Az emberek érdekelnek jobban, vagy a tárgyak? A beszélgetés, az emberek megfigyelése, vagy a szerelés, a folyamatok?

Mit csináltál idáig az életedben, amit tényleg csinálni kell, nem csak nézni, vagy hallgatni, és még tetszett is?

Mondtad a rajzot és a zenét például.

Portrét szeretsz jobban rajzolni, vagy tájképet, csendéletet? Vagy geometriai mintákat?

2021. okt. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem művészeti iskolába menj tovább, és folytasd a zongorázást.
2021. okt. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!