Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudok normálisan...

Miért nem tudok normálisan beszélgetni másokkal?

Figyelt kérdés

Nem tudom mit kérdezzek és nem tudom mit mondjak. Tegyük fel, a másik fél elkezd valamit mesélni, közben az agyamban a következő kérdések merülnek fel:

“Ez miről beszél?

Miért hiszi azt, hogy ez engem érdekel?

Jó, jó, de mégis mit mondjak, ha végez a mondókájával?”


Aztán egyszer csak csönd lesz, én pedig vigyorgok mint egy kretén, és igyekszem valamit hozzáfűzni, de nem megy, sőt teljesen kiszipolyoz az agyalás.


Ééés most következik, amit egyszerűen nem értek: szeretnék beszélgetni. Lövésem sincs, hogy kivel, mikor, miről, de vágyom rá. Már arra is gondoltam, hogy ez csak azért van, mert elvileg szociális lény vagyok és vannak hangképző szerveim, hát van vágyam is jártatni a pofámat, mégsem lelem benne örömömet.


Így viszont rossz, mert egész nap senkivel nem beszélek, és magányosnak érzem magamat. Mikor neten igyekszem valakivel csevegni, akkor pedig rájövök hogy mennyire untat és hogy mennyire nem értünk szót. Nem találok hozzám hasonló személyeket, vagyis egyetlen egyszer sikerült valakivel tökre megértetnem magamat, majd amikor bebizonyosodott hogy sok a hasonlóság, belemélyedtem a témába és rájöttem, hogy ezzel sem megyek semmire. Oké, van aki hasonlóan gondolkodik mint én, és most hova sz@rj@k? :D


Annyira nem tudok mit kezdeni az emberekkel. Még a saját anyámmal sem tudok beszélgetni, mert dögunalom, ezért elkezdem őt idegesíteni meg viccelődöm, csakhogy magamat szórakoztassam.


Ez mitől van?


2021. okt. 22. 13:40
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Tehát úgy vélem, ez nálam egyfajta inger lehet, hogy beszéljek valakivel, holott nem is akarok.
2021. okt. 22. 13:44
 2/14 anonim ***** válasza:
Inkább írj,az jól megy😁
2021. okt. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Írásban ugyanúgy nem tudok beszélgetni.
2021. okt. 22. 13:57
 4/14 anonim ***** válasza:
Érdemes nyitottan végighallgatnod másokat, nem csak úgy, hogy na az meg mi a fenéről beszél, hogy érdekelheti őt a politika, a csirke farhát, a metró késese stb. Hanem végighallgatni, és értelmesen érdeklődőn reflektálni rá. És utána elmondhatod te is, ami számodra érdekes például a vallás, a kötögetés, vagy a nyomtatók működése, és ő fogja végighallgatni, és reflektálni rá. Több ember felé kell nyitni, és akkor találsz olyat, akivel közös dolgokról is tudsz majd beszélni, és nem csak el egymás mellett. De neked is nyitottnak kell lenned, és nem úgy hozzáállni, hogy fogja már be ...
2021. okt. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Én nyitott vagyok, de egyszerűen nem érdekel semmi. Sem az, hogy magamról papoljak, főleg hogy nincs is mit. Azon kívül, hogy eszek, szarok, alszok, főzök, mozgok, lélegzem, semmi nem köt le.
2021. okt. 24. 13:30
 6/14 anonim ***** válasza:
Menj el pszichológushoz. Ha ennyire nem érdekel semmi, az nem normális.
2021. okt. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Voltam már, de nem mondott semmi érdekeset, csak azt hogy ilyen vagyok. A többi doki is ezt mondta.
2021. okt. 25. 12:38
 8/14 anonim ***** válasza:

Az ilyen szintű érdektelenség szerintem vagy kiégés vagy depresszió jele.

AZ eddigiek alapján kicsit szkeptikus vagyok a "nem mondott semmi érdekeset"-tel. Lehet hasznos dolgokat mondott, de az se érdekelt végül.


Elsőre amúgy azt mondtam volna, hogy túl sok filmet/sorozatot néztél, sokat kockultál, tiktokoztál meg hasonlók és ez lett a normális, ami után a való élet már túl lapos. De ha ezek se érdekelnek/érdekeltek, akkor passz.


Még az segíthet esetleg, ha átgondolod, hogy régen mit szerettél csinálni és miért.

2021. okt. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Engem sosem érdekeltek különösebben a filmek, mai napig elkalandozom rajtuk és nem tudok odafigyelni, tiktok azt sem tudom micsoda, nem ér túl sok inger. Régen is ugyanilyen voltam, még óvodában is. Ott ültem az asztalnál, vártam hogy jöjjenek értem, itthon pedig autókkal játszottam meg várat építettem. Mostanra már elég furán nézne ki a dolog + kedvem sincs ahhoz. :D
2021. okt. 25. 13:26
 10/14 anonim ***** válasza:

Akkor lehet óvodás korod előtt volt valami probléma ami azóta sem oldódott meg.

Szerintem egy pszichológusnak nem kellene olyat mondani, hogy az élet minden területe iránti érdektelenség normális lenne. Szóval vagy neki nem mondtál el mindent, vagy itt kihagytál fontos dolgokat, vagy csak nagyon rossz pszichológusnál voltál.

2021. okt. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!