Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi az élet értelme? Egyáltalán...

Mi az élet értelme? Egyáltalán miért élünk?

Figyelt kérdés
Igen..tudom,hogy erre a kérdésre senki nem tud választ adni..de akkor is.Szóval sokszor kalandozott már el azon a gondolatom,hogy egyáltalán mi értelme van az életnek?Most próbálok szorgalmasan tanulni,hogy később jól fizető állásom legyen,de..ha belegondoltok,vajon megéri-e?Most órák hosszat tanulással töltök..később órák hosszat munkával,majd lesz gyerekem akik ugyanezt fogják csinálni,nekik is lesznek gyerekeik akik szintén ezt fogják csinálni..és ezen gondolkodva rájöttem,hogy ez az egész élet egy ördögi kőr.De nem lehet ez ilyen egyszerű,biztosan van az emberiségnek célja,DE MI?!Több ezer éve építették a piramisokat,(Dél amerika,Egyiptom,stb..)Érdekes módon mind a két nép nagyon jól értett a csillagászathoz és valahogy azokat a hatalmas épületeket is felépítették..de biztos nem egyedül,hisz..jóformán lehetetlen az akkori technikával ezeket felépíteni..talán ez a másik nemzet lehet a kulcs mindenre?Kik talán több ezer éve itt jártak és felépíttették őket,vagy talán az akkoriban élet emberek tudtak valamit ami mit nem?És mi van az úgy nevezett Nasca vonalakkal?Mi célt szolgálhattak?És mit szolgálhatnak most?Vagy az állatok..eddig mindig megérezték a bajt,(özönvíz,földrengés)de miért?Ők kapcsolatba állnak valami olyasmivel amivel mi nem?És..azt sem értem,ahogy az emberek viselkednek,aki más mint a többi,megverjük,kiközösítjük,vagy akár el is pusztítjuk..de,miért nem tudunk harmóniában élni?Közösen rájönni ezekre a dolgokra?Vagy talán valahol ez meg van "írva"?Vagy akár egy felsőbb erő "irányít" minket?Szóval..nem értem ezt az őrült világot..azt pedig főképp nem,hogy vajon miért van ez az egész..
2010. szept. 3. 21:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az a durva az egészben, hogy éled az életedet, lesznek gyerekeid, neki is, te meghalsz, unokáidnak is lesznek gyyerekei, neki is, a gyereked is meghal, és addig addig, pár év múlva azt se fogják tudni, hogy kié az a sírkő, ami alatt te vagy.. 100 év múlva már senki se visz virágot a sírodra, mert alig lesz ismerősöd, aki még él.
2010. szept. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Talán az élet egy esély, hogy boldog légy, és mindent megélj, amit szeretnél. Bár ez ma már nem igazán valósulhat meg, hiszen ahogy leírtad, mindenki évekig dolgozik, tanul, mindezt azért, hogy a végén egy átdolgozott élettel mögöttünk meghaljunk. Én azon vagyok, hogy mindent kipróbáljak, amit szeretnék, és hogy boldog legyek. Remélem sikerül.
2010. szept. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: és kívánom neked is, hogy mindent elérj amit szeretnél! :)
2010. szept. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én csak azt szeretném elérni,hogy rájöjjek arra,hogy vajon mi az emberi lét célja..mert tudom,hogy valami áll-e mögött,mely minden kérdésemre választ adhat..
2010. szept. 3. 21:38
 5/14 anonim ***** válasza:

tul sokat gondolkodsz

az elet csak egy hosszab ut a halalhoz

2010. szept. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Madách: Az ember tragédiája. (Igaz, hogy kicsit hosszú, de jobb választ kapsz, mintha én mondanék okosságokat...)
2010. szept. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Meg kell találni az élet értelmét, mert egyébként "csak úgy" nincsen neki. Ha nem találod meg, olyan leszel mint egy állat, eszel, szaporodsz, létezel, meghalsz...

Szerintem semmilyen felső erő nem irányít minket, saját magunk alakítjuk az életünket. Ha belegondolsz, rájössz hogy ez így van, minden csak felfogás kérdése.

Szerintem ha már mindenképp általánosságban el kellene mondani mi az értelme, akkor az, hogy azt csináld amit szeretsz, és élvezel, úgymond az hogy boldog légy. Ez mindenkinek mást jelent. Emberiség-méretű dolgokban meg tök felesleges gondolkodni. A te életed az a te életed, az emberiségnek semmi köze hozzá.

2010. szept. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
21:43-as,ha valóban csak egy hosszabb út a halálhoz,te miért nem leszel öngyilkos?Hisz megmentenéd magad x évnyi értelmetlen szenvedéstől.. :)
2010. szept. 3. 21:55
 9/14 anonim ***** válasza:

Van értelme az életnek, de ne gondolkozzunk csak az emberekben. A Földünk évmilliók óta lakott. Nem elsők vagyunk itt és nem is utolsók. De egyértelműen a fejlődés egyik lépcsőfokai vagyunk. Kezdetben egysejtűek, majd kezdetleges vízi élőlények, aztán egyszerű szárazföldi élőlények, dinoszauruszok népesítették be ezt a bolygót. Mindegyik (Földtörténeti korban gondolkozva) egy pillanat alatt kihalt. Mi miért teszünk ezt, azt? Nem tudom. De az élet értelmét nem érdemes saját sorsodban keresni. Ez sokkal összetettebb ennél.

Hogy ezeket az életeket manipulálják-e mások, az valószínűsíthető. Ha így van, akkor feladatunk is van.

És talán a feladatunk nem is olyan magasztos. Lehet, hogy csak tenyészlények vagyunk. Vagy kísérleti patkányok.

2010. szept. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
az élet értelme hogy hüjébbnél hüjébb kérdéseket irjunk gyakorikerdesek.hu-re..melyek jó eséllyel felkerülnek fuckyeah-ra.XD
2010. szept. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!