Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan kapcsolnak ki az erzelmek?

Hogyan kapcsolnak ki az erzelmek?

Figyelt kérdés
Erdekesnek talalom hogy bizonyos emberek kepesek kikapcsolni az erzeseiket es nem erezni. Aki esetleg ilyen cipoben jar elmondhatna hogyan csinalja mar ha erti is hogy hogyan kepes ra. Nem olyan valaszra varok hogy “egyszeruen csak kikapcsolom”

2021. dec. 3. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. úgy, hogy nem figyelek rájuk, nem foglalkozok velük, átlépek rajtuk. Az érzelmek nem igazán jók semmire sem, mindegy mit érez az ember, úgyse számít. Bármilyen érzelmet le lehet győzni, ha az ember tudatosan ott van a jelenben, önkontroll alatt, és persze ha az ember tényleg le is akarja győzni. Igazából a legtöbb érzelem választás kérdése, hogy mit engedsz meg magadnak, és mit nem.
2021. dec. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Meditációs gyakorlással. Az érzelmeket gondolatok előzik meg. Ha kivonod a gondolatokból az energiát, akkor nem jelennek meg az érzelmek sem. (Ehhez viszont stabil jelenlét kell.)
2021. dec. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Miert nem szamit hogy mit erzel?
2021. dec. 5. 07:36
 4/7 anonim ***** válasza:

Mert a gondolatok, és érzelmek csak jönnek, mennek mint a felhők az égen.

Az egész hátterében viszont van egy tudatos jelenlét, ami végig változatlan.

Ez olyan mint az ég ami végtelennek tűnik, és állandó. Viszont a felhők keletkeznek, és elmúlnak. A kék ég ehhez képest stabil, és állandó.

Miért fordítanánk a figyelmet a múló dolgokra, mikor van valami a "háttérben" ami állandó?

Ha a gondolatok, érzelmek helyett - az üres, térszerű, tudatos jelenlétre helyezed a figyelmed.., akkor megszűnnek számítani a gondolatok/érzelmek....

2021. dec. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az érzelmek csak annyiban számítanak, amennyiben azok tettekre válthatók, de akkor is a tett a lényeg, nem az érzelem. Önmagában egy érzelem nem jó semmire, nem jelent semmit, nulla.
2021. dec. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A segitsegeteket szeretnem kerni, hogy hogyan kezdhetnem el ezt a stabilitas gyakorlast. Ert egy veszteseg nem olyan regen, es azota onismereti onbecsulesi problemaim vannak amik eddig is megvoltak de azota megjobban a veszteseg altal. Illetve eszrevettem hogy az erzelmeim nagyon befolyasoljak a dolgaim alakulasat es nincsen stabilitasom. Es ezt megis kaptam sokszor olyantol aki fontos nekem es ettol rosszabb, de kesztet arra hogy fejlodjek mert ugy nem vagyok jo ahogy most
2021. dec. 5. 21:54
 7/7 anonim ***** válasza:

Ebben a videóban benne van a gyakorlat lényege


[link]


kb 56- perctől..


Ebből elég csak ezt a kb 10 percet megnézni...

Viszont nem kell túl "mereven" se venni. Pl én is csukott szemmel csinálom, és nem használok bonyolult kéztartást sem közben. Szóval lehet kicsit improvizálni is ;)


Meg van egy másik videó is amit még ajánlok. Ez viszont hosszabb..


[link]


Szerintem ebből a kettőből megérted a gyakorlatot, és az elméletet is. Szóval csak gyakorolni kell :)

2021. dec. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!