Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnám lazábban venni...

Hogyan tudnám lazábban venni az iskolát?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sokak számára elég hülye kérdés. De én valamiért nagyon maximalista vagyok, és mindenből mindig ötöst szeretnék elérni. Tudom, hogy ez nem egészséges, mert sokan idegeskedek, stresszelek a dolgzatok (tesztek előtt), és eléggé ki is merülök a sok tanulástól. Nem tudom eldönteni, hogy mi érdekel, és ezért mindenből szeretnék maximálisan teljesíteni.
2008. dec. 14. 01:53
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Próbáld meg eldönteni először, hogy humán vagy reál erdeklődésü vagy. Ha nem jön össze elsőre, akkor se keseredj el. Én azután jöttem rá mi is tetszene igazán miután elvégeztem egy egyetemet, tehát elvégeztem még egyet és nem bántam meg, hogy kicsit később váltottam. Mindenki elcsodálkozik mikor szóba kerül és elmondom, hogy ujságírást és közgázt végeztem. :)
2008. dec. 14. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Sztem ennek csk örülj és ne akarj megváltozni. Max csk annyiban h ne mutasd ki ezt másoknak h ne hülyézzenek le. Én is ilyen vagyok, voltam, mostmár kevésbé...és hidd el...mindennek te veszed hasznát...
2008. dec. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

Én azt tanácsolom, hogy válassz olyan tantárgyakat, amik tényleg érdekelnek, és próbálj meg ezekre maximálisan odafigyelni. A többire pedig "elég" 80-90%-ig ;) Ne engedd, hogy maximalizálva legyél, mert a végén azt veszed észre, hogy már azt sem tudod hol van az eleje és a vége.

Próbálj kilépni a maximalista világból és legyen egy egészséges mércéd, amit teljesítessz nap, mint nap. De ne olyan, amiért halálra kell hajtanod magad.

Én kiválasztottam egy pár tantárgyat már a kezdetektől, ami tényleg érdekelt és tudtam, hogy valahol azon a téren fogok elhelyezkedni. Ezekre maximális figyelmet fordítottam, de ez nem azt jelenti, hogy a többi le se sz*rtam, hanem inkább azokkal nem foglalkoztam olyan sokat. És minden nap egy órát elmentem valahova, az kikapcsolt az egész napos hajtás után.

És ne feledd: a tanáraid nem várják, hogy mindig színötös légy. Ők csak azt szeretnék, hogy megfelelően teljesíts és megértsd a tananyagot. Gondolom, ha tanár lennél te sem várnád el senkitől sem, hogy egész évben csak ötösöket szerezzen - ettől függetlenül biztos örülnél.

2008. dec. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, csak az a baj, hogy tényleg nem tudom eldönteni, hogy mi érdekel engem. Lehethogy nagyképűen hangzik, de úgy érzem, hogy mindenből jó vagyok, és ezért nehéz választanom. De megpróbálok kiválasztani pár tantárgyat, és tényleg inkább azokra koncentrálni. Meg azért én is szoktam lazítani, járok futni, barátokkal sörözni, bulizni. De amikor otthon vagyok valahogy csak a tanuláshoz van kedvem.
2008. dec. 14. 12:57
 5/9 Srapnel ***** válasza:
100%

Járj utána a Pareto-elvnek!


A tanulásra úgy terjeszteném ki, hogy a tanulási idő 20%-ában megtanulod az anyag 80%-át, a maradék 20%-ra megy el a fennmaradó idő, avagy 80%. Szóval 4-esre érdemes tanulni, mert utána aránytalanul nagy munkabefektetés az 5-ösig eljutni. Mellesleg nem az a cél, hogy 5-ösre tudj mindent, hanem hogy VALÓBAN megtanulj egy szakmát. A lényeg kell. Nekem bejött.

2008. dec. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Régebben én is eléggé maximalista voltam... De rájöttem, hogy minél inkább az vagyok, annál nehezebb elviselnem ha hibázom. Sztem minden esetre örülj neki, hogy úgy érzed, mindenből jó vagy.. Azért fontos lenne tudni, h hány éves vagy/ hányadikba jársz, mert attól is függ, h mennyire lényeges, hogy nem tudod, mi érdekel igazán...
2008. dec. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyébként még 1 dolog... nem tudom, hogy csak furán fogalmaztál-e, de a között h sokat stresszelsz dolgozatok előtt és el is fáradsz a sok tanulásban és mégis úgy érzed h mindenből jó vagy eléggé ellentmondás van... mármint ha tényleg úgy érzed h jó vagy, az azt jelenti, hogy lényegesen kevesebb tanulással eléred a jó eredményt..ehhez képest én úgy veszem le, hogy dolgozatokra nagyjából halálra tanulod magad.. oké, hogy otthon tanulni van kedved, de.. nem értem...
2008. dec. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ez a Pareto-dolog elég fura, valahogy nem tudom elhinni, hogy ha valaki a tanulásra szánt idejének csak 20%-ában tanul, akkor négyest fog kapni, ha ötször annyit, akkor meg ötöst.

Igen, tényleg félreérthetően fogalmaztam, bár ezen most nekem is el kellett gondolkodnom, hogy hogy is van valójában. Úgy érzem, hogy sok dologhoz megvan a készségem, és nem tudom melyiket akarom igazán fejleszteni, ezért mindet fejlesztenem, és ez nagyon sok időbe és energiába kerül. Ilyen készségnek tartom, hogy pl.: hamar megértem a matekot, fizikát, ahhoz úgy érzem, hogy van érzékem, és azokra nem is szoktam olyan sokat tanulni. De pl: irodalomból is úgy tapasztalom (akár a tanárok, akár más diákok részéről), hogy jól tudok fogalmazni. Bár az is lehet, hogy szimplán túl nagyképű vagyok.

2008. dec. 16. 22:34
 9/9 Srapnel ***** válasza:

A Pareto-elv sok helyen előjön, pl. project managementben is. Szoftverfejlesztésnél nagyon erősen jelentkezik. A középiskolai tanulmányoknál lehet, hogy nem épp 80/20, de könnyebb 3-asból 4-est csinálni, mint 4-esből 5-öst.


Figyelj, mindent nem tudhatsz jól. A középiskolai szint épp annyi, amennyi nagyjából az általános műveltséghez kell. De pl. a fizikában is annyi minden van, hogy a középiskolai tanulmányokat részben el is felejtheted az egyetemen. Nekem is mindenből 5-ösöm volt, úgy gyűjtöttem a tudást, mint a más a bélyeget. Aztán rájöttem egyetemista koromban, hogy nem éri meg. Az alap mintázatokat kell csak megérteni, a dolgok lényegét, a jegy nem számít. Megfelelő alázat kell és az, hogy az ember rászánjon valódi gondolkodást, meditálást az adott dolog fölött, hogy leszűrhesse a lényeget a lexikailag megtanult információ mögött.


Nekem úgy tűnik, hogy te nem a dolgokért magukért (szórakozásból) tanulod meg azt a sokmindent, mert különben nem stresszelnél. Én az egyetemen keveset stresszeltem a vizsgákon. Tudtam, hogy meglesz a diploma, ha nem is 5-ösre. 4-es lett. Van egy barátom, ő többet tanult és jobban, sorban kapta az 5-ösöket, de hiába, nem lett belőle jó mérnök. Egy problémánál nem tudja, hogy hogyan fogjon neki. Azért, mert nem szerette, igazából nem érdekelte a dolog annyira, hogy önnön indíttatásból magába szívja a dolgot és szabadidejéből áldozzon rá. Papírt akart, jó papírt, minél több jó jegyet. De nem az kell, hanem amit fent írtam.

2008. dec. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!