Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van így? Önértékelésemme...

Miért van így? Önértékelésemmel van (NAGY) baj??

Figyelt kérdés

12 éve rajzolok, művészeti egyetemre járok, illetve van egy OKJ-s grafikus képzésem. Rajzolok/ festek portrékat kérésre de nagyon nagyon alacsony áron (3000 ft A3-aa akvarell lapra készült munka), más egy ilyet el ad a duplájáért. Mai nap jött velem szembe a neten az hogy egy olyan volt osztálytársamat kérték fel könyv illusztráció készítésére aki nem tudott rajzolni és mindig a neten szedett össze valamit azt másolta le..

illetve van most egy olyan csoporttársam aki kb 1 éve foglalkozik rajzzal festéssel, nincs sok tapasztalata, "nem lát még jól" stb, és egy a3as munkát el ad 12ezerért. Szóval nem azért írok hogy szidjak másokat vagy ilyesmi engem is megkeres az aki ismer de én nem merem azt mondani hogy pl mostmár nem 3 hanem 6 ezer. Nem hiszem hogy gondjaim lennének a rajzzal vagy ilyesmi, de nekem soha nem volt még arra sem bátorságom hogy pl facebookon megosszam a munkáim. Szóval szerintem.. én úgy érzem nekem így nem lessz jövőm/ megélhetésem ez ügyben. (és nem azt szeretném mondani hogy nincs a munkáimba hiba mert van de annak is van hibája aki el meri adni olyan áron mintha már 20-30 éve rajzzal foglalkozna.) :)


2022. jan. 22. 14:12
 1/6 anonim ***** válasza:
És mi a kérdés?
2022. jan. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kérdés, velem van a baj? Jó így hogy ennyire leértékelem magam? Te mennyiért adnád el a munkáidat? Am ez mind azért van így mert félek hogy azt mondják hogy: mi ez ennyi és ennyiért adja el a munkáit.
2022. jan. 22. 14:32
 3/6 Noren1989 ***** válasza:
52%
Nincs benned ambíció, ennyi az egész. Meg vélhetően nem kenyérre kell a pénz.
2022. jan. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%

Igen, veled van baj.

Egyszerüen add a munkáidat dupla annyiért, márcsak azért, mert aki túl olcsó, azt nem veszik komolyan, a neten is jelenj meg, legyen egy jó honlapod a munkáiddal.

Meg esetleg kérj segítséget egy önfejlesztéssel foglalkozó szakembertöl.

2022. jan. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

3as de igen arra kell, meg másra nekem is vannak vágyaim... el kellene kezdeni, ebből megélni...

Úgy voltam vele hogy évente megy fel az ára 500 forinttal. Tehát tavaly 3000 volt most 3500 ez nem sok de lehet hogy felviszem 4000 forintra. Van egy oldal ahol a munkáim vannak.. de alig ha van ott 15 követő.

2022. jan. 22. 15:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Te tudod, hogy hány megkeresésed, hány ügyfeled van, mennyi a visszatérő, mennyi az új... Ha belefér, mondd nyugodtan, hogy mostantól 6 ezer, annyiért adod a munkáidat, amennyiért akarod. Ha ennyiért nem rendelnek tőled, tudni fogod, hogy túl drágára szabtad az árat, akkor csökkenthetsz.


De ha rögtön 6-ra nem mersz ugrani, azt mindenképpen nyugodtan mondhatod, hogy komoly infláció van, évek óta nem emeltem árat, de most sajnos muszáj, mostantól 4000.


500 forintonként ne emelgess, annyival felesleges tökölni szerintem.

2022. jan. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!