Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért érzem úgy, hogy álmodom?

Miért érzem úgy, hogy álmodom?

Figyelt kérdés
Pár napja éreztem először azt mintha "kilépnék" a testemből. Nem éreztem semmit. Egy idő után pedig az az érzés fogott el, hogy a barátaim-akikkel éppen voltam-igazából nincsenek ott és nem is voltam benne biztos, hogy amikor kérdeznek valamit én arra válaszolok. Aztán ezt ma is éreztem. Nem igazán tudom leírni ezt az érzést mert nincsenek rá szavak. Borzasztó érzés. Nem tudom, hogy lehet-e ehhez valami köze annak, hogy mostanába folyton sírok, rossz kedvem van és hatalmas hangulatingadozásaim. Illetve nem vagyok rá büszke de bántalmaztam is magam. Ha valaki esetleg tudja mi lehet ennek az oka kérem mondja el. Mert elmeséltem ezt az érzést anyámnak ( a sírást,rossz kedvet és önbántalmazást nem mondtam neki) és azt mondta, hogy csak fáradt vagyok és ne beszéljem be magamnak a sok hülyeséget.

2022. márc. 1. 15:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Keress fel egy pszichiátert/ pszichológust és ő majd megmondja neked mi volt ez pontosan. Nekem van egy nagyon erős sejtésem, hogy mi ez, de nem akarlak ijesztgetni vele mert lehet tényleg csak a fáradságtól van, sőt ha nincs komolyabb mentális problémád (személyiségzavar stb… .) akkor nagy valószínűséggel csak a fáradtság, bár ha az lenne amire gondolok, nem igazán tudtál volna összefüggő szöveget írni.


De azért érdemes lenne erről egy szakemberrel beszélni, ő majd pontosan el tudja mondani, hogy csak a fáradtságtól vagy mástól volt ez.


Ja és csak mert elmész egyszer kétszer pszichológushoz, nem leszel gáz, elmebeteg és társai. (Ezt azért írom ide, mert szerintem még fiatal vagy és nem akarok rád ijeszteni, meg nagyon sok a stigma azok körül akik ilyenekhez járnak)

2022. márc. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Javsolt olvasmány. Babits Mihály, Gólyakalifa


Pont erről szól és nagyon jó :)

2022. márc. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, mindenképp keress fel egy szakembert, mert akkor is, ha tényleg csupán fáradt vagy, komolyan kell venni ezeket a tüneteket. Mikor lázas vagy, esetleg eltöröd a kezed, valószínűleg elmész orvoshoz. Gondolj így a pszichológusra/pszichiáterre is. Nincs jól a lelked, ezért tanácsot kérsz egy ehhez illő gyógyítótól. Emellett nem tudom, hogy mennyi idős vagy, de ha fiatalkorú, akkor mindenképp érdemes lenne elmondani ezeket a tapasztalataidat egy felnőttnek, akiben bízol és úgy gondolod, hogy megért. Szerinted anyukád nem venné komolyan a tüneteidet? Vagy megijedne?
2022. márc. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!