Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mivel tudnám növelni az...

Mivel tudnám növelni az önbizalmam?

Figyelt kérdés
Igazából társaságba legtöbbször szorongok, nem tetszik a külsőm, és igen már változtattam magamon sokat,és próbáltam önbizalom növelő tippekhez jutni család/barátoktól vagy internetről de semmi nem vállt be úgy igazán. Ami a legjobban lelomboz az a suli ahová járok mert kb az osztályom 90%-aval nem vagyok jóban és inkább bunkóak és lenezoek velem, max az nyugtat hogy már csak fél évem van itt:)

2022. márc. 7. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Keress önismereti foglalkozást, csoportot, pl. pszichodráma. Növelni valamit, ami nem alakult ki gyerekkorban nehéz, de ha rájössz, honnan ered, egyre jobban elfogadod majd magad és a magabiztosságod is megnőhet. Külsőségektől, teljesítménytől és internetbölcsességektől nem függ az önbizalom, ezért nem válnak be ezek.
2022. márc. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
52%

Nekem sem az iskolától jött meg az önbizalmam. Aztán később rájöttem, hogy a jó indulatú emberekkel érdemes az embernek magát körülvennie (sajnos erre az iskolában sokszor nincs mód), azok úgyis segítik, támogatják, fejlesztik az önbizalmat. Aki meg gonosz, annak mindegy: fekete vagy fehér a bárány, úgyis belemar. Ha te lennél A Magyar Nemzeti Bank elnöke / aranyérmes olimpikon / a Star Wars rendezője / Bethoveen / a Pápa / Krisztus stb. akkor is lennének, akik hibát találnak benned.


Ajánlok egy régi szerzőt, Samuel Smiles (1812-1904) skót írót.


[link]


Az ő könyveit lenne érdemes megvásárolni Bookline-on, Vaterán, vagy OSZK-ban kikölcsönözni, nekem sokat segítettek évekkel ezelőtt.


A másik sorozat ez volt: Karriérek (1910-es évek)

[link]


* Önsegély. Élet- és jellemrajzok által fejtegetve, Pest, 1870

* Takarékosság – Smiles után a hazai viszonyokhoz alkalmazta Könyves Tóth Kálmán, Budapest, 1878

* Önsegély élet- és jellemrajzokban; Smiles nyomán ford. és a hazai viszonyokhoz alkalmazta Könyves Tóth Kálmán; Bp., 1879

* Jellem; Légrády Testvérek, Budapest, 1880

Kötelesség – jellemrajzokban és példákban, Légrády Testvérek, Budapest, 1882,

* (Hugo Schramm-Macdonalddal): A boldogulás útja, Lampel Róbert Könyvkereskedése, Budapest, 1882, 91 o.

Élet és munka, vagy Munkás, művelt és tudós férfiak jellemrajza; ford. Dáni Ede; Lévai, Bp., 1897

* A boldogulás útja; Smiles-Shramm után a magyar viszonyokhoz alkalmazta Kárffy Ödön; Bp., 1904

* A kötelesség; Bp., 1906

* A jellem; Bp., 1906

* Takarékosság; Bp., 1906

2022. márc. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Brian Tracy Főnix Szeminárium YouTube...
2022. márc. 12. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%

Nézd azokat a dolgokat, amiket elértél!

Elvégeztél (illetve 2 hónap, és el fogsz végezni) egy középiskolát. Már több vagy, mint az emberek 5-10%-a. Ráadásul egy olyan iskolát elvégezni, ahová nem szeretsz járni, mindig nagyobb teljesítmény, mint egy ideális helyen helytállni.

Tudsz helyesen írni és fogalmazni. Egy-két apró hiba ugyan van, de nézz végig itt a kérdések és válaszok többségén! Sokszor nehézséget okoz kitalálni, hogy mi a fenét is akartak írni. Sehol egy mondatkezdő nagybetű, sehol egy ékezet, sehol egy vessző (vagy ellenkezőleg: tele van szórva vesszőkkel), és képesek 8 sort egyfolytában, központozás nélkül leírni. Na, őket is már felülmúltad.

Az iskola, mint hely és közösség, meg korántsem az élet alfája és omegája. Van, akinek nem jön be. Ez ilyen. Ettől az ember nem lesz sem több, sem kevesebb.

A külsőddel pedig mi is a probléma?

2022. ápr. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
51%
Ne erdekeljen semmi bruh
2022. máj. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!