Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miert nem tudom milyen szemely...

Miert nem tudom milyen szemelyiseg vagyok igazan?

Figyelt kérdés
Nehez errol beszelni magam is alig tudtam megfogalmazni hogy irjam le. Mar tobb eve erzem ugy hogy egyik naprol a masikral teljesen mas a szemelyisegem viselkedesem. Ne ugy ertsetek hogy diosszociativ szemelyisegzavaral kuzdok ez teljesen mas. Csak egy peldaval szemleltetni: egyik nap teljesen boldog,felprogott, extrovertalt vagyok es nagykn sokat beszelek mindenkivel mindenrol. Masik nap teljesen magamba zarkozok,idegesek vagyok minden miatt introvertaltabb leszek es tulgondolok mindent. Harmadik nap barkit szettudnak verni megmondom minderol a velemenyemet (talan meg til sok mindent) es mindennap azon gondokozok ki akarok lenni es most milyen vagyok. Tobbszor toltottem ki szemelyisegtesztet (16 szemelyisegteszt) tobb napon at es mindegyik napon mas mas szemelyiseget adott ki. Elolvastam az psszes szemelyiseget es nem erzem semelyikre ugy hogy ez en lennek. Van egy nap amikor sirhatnekom van es tenyleg tulgondolok mindent mas nap pedig csak elem a eletem es nem foglalkozok semmivel. Miert van ez? Miert erzek es miert vagyok ilyen? :(
2022. máj. 11. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Az nem lehet, hogy ez masking?


Tipikusan autisztikus emberek ösztönösen így próbálnak komformálódni a neurotipikus szociális szituációkban és megütni azokat elvárásokat, amik másoknak természetesek.


Általában találnak valakit akire felnéznek, vagy pl valami karaktert akit alapul vesznek hogy megtanulják hogyan kell társas szituációkban viselkedni.

Ez természetesen változik, és nem feltétlen tudatos, de általában hosszú távon kimerítő és kiégéshez vezet.


Általában ha az illető beteg, részeg, akkor már nincs erő ennek a fenntartására, és ilyenkor előjön a természetes viselkedés.


Ez a masking tipikusan pl valaki direkt ügyel arra, hogy szemkontaktust tartson fenn, de néha átesik a ló túloldalára.

2022. máj. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Utanna neztem szoval ez az autizmusra utal? Vannak emberek akikre felnezek es sokszor hasonlitani akarok maskora de csak akarok nem teszem. Vagyis legalabbis en igy erzem. Sokszor van bennem hogy szeretnek olyan ember lenni aki kimond mindent maskor pedig szeretnek a csondes kedves ember lenni. De nem teszem, nem igazitom ehez a viselkedesem. Eddig nem volt semmilyen mentalis betegsegem. Egyedul ocd-m de az sem diagnosztizalt mert nem mertem rola senkinek beszelni.
2022. máj. 11. 19:24
 3/4 A kérdező kommentje:
Masking alatt mit kell erteni? Nem hallottam meg ezt a kifejezest.
2022. máj. 11. 19:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát esetleg nézz egy tesztet, vannak fenn a neten, pláne ha angolul is tudsz.
2022. máj. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!