Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lehetséges még 35 évesen más...

Lehetséges még 35 évesen más szakmában elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Külföldön dolgozok, de már nagyon otthon szeretnék lenni Magyarországon, a párommal együtt. Szakács vagyok, ami viszont nem túl emberbarát szakma, még ha szeretem is. Így jó lenne valami más, pl valami kétkezi vállalkozó mellé elmennék segédmunkásnak vagy hasonló, ahol aztán én is kitanulnék ezt-azt hogy majd saját magamtól is meg tudjam csinálni. Úgy tudom az utóbbi években elég jól lehet keresni az ilyen munkával.

Viszont sokat agyalok mi lenne jó megoldás. Tanulhatnék is de munka mellett nem hiszem hogy bírnám, meg nem is tudnám odatenni magam rendesen. Kár hogy nem tanultam ki valami rendes szakmát fiatalon, de sajnos nem úgy alakult az életem, el kellett mennem dolgozni amit találok. Így kicsivel idősebben már nincs nagy mozgásterem. Azt sem mondhatnám hogy több dologhoz értek. Valójában elég tapasztalatlan vagyok sokféle téren, így egy ilyen jellegű munkát is majdnemhogy az alapoktól kellene kezdenem. És van egy olyan félelmem is, ha megtudják az emberek hogy ennyi idősen nem értek egy csomó dologhoz, úgy kinevetnek de legalábbis nem igazán fognak alkalmazni sehol sem. Most külföldön persze van munkám de nem szeretném itt leélni az életem. Haza vágyok, szeretnék a családom közelében lenni. Még akkor is ha mostanság otthon egyre nagyobb a bizonytalanság.


2022. máj. 18. 17:48
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Németországban élek, 46 évesen kezdtem új szakmát tanulni.

Az államtól kapom a munkanélkülit a két éves képzés alatt, amiből ha szűkösen is, de kijövök.

Aztán a sikeres vizsgák után, a frissen szerzett szaktudással akár vissza is mehetnék Magyarisztánba dolgozni. Nem akarok, de a lehetőség adott.

2022. máj. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!