Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tudnék tenni, ha kellemetl...

Mit tudnék tenni, ha kellemetlennek érzem ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Szombaton volt a születésnapom, nem tartottunk semmilyen bulit, nem hívtunk el senkit. Váratlanul megjelent az apám testvére (apám 8 éve halt meg, azóta a testvéreivel sem tartjuk a kapcsolatot, így születésnapokkor, és karácsonykor szoktunk egymásnak egy üzenetet küldeni, de találkozni nem szoktunk, ők az ország másik végén laknak.)

Nem jöttek üres kézzel, egy elég drága ajándékot hoztak.


Nem tudom, hogy vajon elvárnak e valamit érte, mert nem mondták, kb. 10 percig maradtak, utána mentek tovább.

Sokkal jobb anyagi helyzetben vannak, mint mi.


Másnak volt ilyen, hogy ennyi idő után valaki ilyen értékű ajándékot adott?

Már megbántam, hogy elfogadtam. Illene valahogy visszajuttatni? Vagy mit tennél ebben a helyzetben?



2022. máj. 19. 22:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Orommel hoztak, megkoszonted, ez igy teljesen rendben van.
2022. máj. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Súlyos illetlenség lenne visszajuttatni. Ennyiből úgy tűnik, szívesen adták, meg akartak lepni, és nem voltak tolakodóak egy ilyen rövid látogatással. Néha rájön az emberekre a rokonizhatnék főleg ahogy idősödnek, nem valószínű, hogy "akarnak valamit".
2022. máj. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Dzsoki ***** válasza:
100%
Mivel,szívesen adták,ráadásul,jobb anyagi helyzetben vannak,így megtarthatod. Lehet,hogy a tv-ben láttak hasonlót. Esetleg,így kompenzálták az elmúlt 8 évet? Esetleg valamilyen kerek szülinap volt vagy jelentős? 18,20,25,30?
2022. máj. 20. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem számít jelentősnek, 28 lettem.
2022. máj. 20. 06:54
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Beinvitáltad őket? Látszott rajtad, hogy szívesen látod őket és az ajándéknak is örülsz?

Nem ezek hiánya miatt mentek el 10 perc múlva? Hiszen messziről jöttek.

Viszonozd legalább egy üdvözlőlappal, másfajta üzenettel, amikor náluk van évforduló.

2022. máj. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Persze, behívtam, meg akartam kínálni kávéval őket, de nem kértek. Azt mondták, hogy mennek tovább (egy kis városban élünk, ami pont útba esik egy megyeszékhelyhez), azt mondták, hogy a megyeszékhelyre mennek.

(Csak nem szeretném leírni, hogy pontosan melyik megye székhelye)

2022. máj. 20. 13:39
 7/9 Dzsoki ***** válasza:
Tartom,hogy valahol láttak hasonlót. Mármint a tágabb rokonságból. Valakire megharagudtak,így neked adták,amit neki szántak. Illetve,jobb későn,mint soha alapon,most akarták valamennyire kompenzálni az elmúlt 8 évet.
2022. máj. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért kaptál nagyobb értéket, mert min. 8 éve már semmit sem kaptál tőlük, meg néha-néha szökőévente egyszer, évtizedenként egyszer belefér az ajándék is, akkor is, ha amúgy nem tartjátok a kapcsolatot, csak születésnapi üzenet formájában, hiszen mégiscsak rokonok vagytok. Semmi gond nincs azzal, hogy értékes ajándékot kaptál, először is megtehetik, de a fő oka ennek az, hogy édesapád szeretett rokon volt, neki meg te vagy a gyereke. Azért biztosan téged is szeretnek/kedvelnek. Bejelentkezés nélkül amúgy se illik hosszabban elidőzni, jól csinálták.
2022. máj. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ért egy kis meglepetés, ezt el kell mesélnem, Kérdező, mert a te kérdésed ugrott be, amikor fölfedeztem: nemrég meglátogattam egy idős rokont, aki kedves, aranyos, de irántam csak azóta érdeklődik, mióta elfogytak a testvérei és sógornői, aki maradt, demens, punnyadt, fiatalok meg kevesen vagyunk a városban, szóval nem túl régi és szoros a kapcsolatunk. Adott egy borítékot, amit próbáltam elhárítani azzal, hogy így csak gyerekeket szokás mrgajándékozni, aztan "ottfelejteni" is megpróbáltam. Azt hittem, valami jelképes összeg van benne, aztán most hogy leszsladtam volna a piacra, hozzányúltam, ne idegesítsem Feri bácsit, hogy tízezressel fizetrk a tojásért - erre előkerúl a borítékból egy húszezres. Leesett az állam, és hiába tudom, hogy csúnya illezlenség lenne, nekem is átsuhant az agyamon, hogy hoppá, ezt vissza kellene adni. :) aztán persze támadt jobb ötletem, csak azért vagyok zavarban, mert elvileg miután hazaértem, fel kdllett volna fedeznem, aztán telefonálnom, hogy még egyszer megköszönjem.

Második voltam.

2022. jún. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!