Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy tudnék felszabadultabb...

Hogy tudnék felszabadultabb lenni?

Figyelt kérdés

3 éve járok csoportos táncos órákra, de elég feszült vagyok.

A tanárok már elvárnák, hogy fellépjek, de képtelen vagyok rá, pedig egész jó vagyok hobbi szinten.

Mostanában ez már kiegészül azzal is, hogy úgy érzem nem tudom visszatükrözni a tanároknak, hogy mennyire jók, így csalódast okozok nekik.

Nem beszélve arról hogy így kimaradok minden közös buliból ami a tánccsoportot érinti...

Ha vki órán pl. megdicsér, akkor meg még rosszabb, utána lezsibbadok, nem tudok koncentrálni, szétesek, hogy atyaég,engem néz??


Kérlek segítsetek!

köszönöm



2022. jún. 8. 13:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam így, de nem tánccal. Tök jó volt minden, meg élveztem, amíg nem fogalmazták meg irányomban az elvárásokat, onnantól meg voltak számlálva a napjaim.
2022. jún. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

.. köszi....

és akkor abbahagytad?

2022. jún. 9. 12:52
 3/10 anonim ***** válasza:
Persze
2022. jún. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

De akkor más ilyen helyzetben hogy boldogulsz?

Igazából nekem máshol nem kéne igy szerepelnem, szóval eddig fel sem tűnt, hogy ez ekkora para számomra... Amúgy általában az elvárásoknak igyekszem megfelelni a munkámban.

De itt másképp élem meg, ez hobbi, itt érzelmek vannak, ezt szeretem. De igy most eltűnt az öröm.

Azert vág ennyire pofán, mert azt hittem elég vagyok,kedvelnek, stb.

2022. jún. 10. 06:56
 5/10 anonim ***** válasza:
A versengés nem való mindenkinek. Én így gondolkodom.
2022. jún. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt most nem az a lényeg, hogy javítanod kellene az önbizalmadon. Természetesen azt is kell, de itt van ez:

"De itt másképp élem meg, ez hobbi, itt érzelmek vannak, ezt szeretem. De igy most eltűnt az öröm." amivel kapcsolatban teljesen igazad van. A hobbik arra vannak, hogy élvezettel csináljuk őket, és ha eddig szerettél táncolni, de az oktatóid már elterelték ezt egy olyan irányba, hogy előtört benned a megfelelési kényszer és már eltűnt az az öröm, amit a táncolás miatt éreztél, akkor három dolgot tudsz csinálni:

1, Maradsz ebben a csoportban, és hagyod, hogy a tánc, ami egykor egy általad kedvelt tevékenység volt szép lassan átváltozzon egy szorongást kiváltó dologgá

2, Csoportot/egyesületet váltasz, ahol nem erőltetik rád ezeket a dolgokat, így újra örömmel csinálhatod a táncolást

3, Végleg abbahagyod a táncot, de ezzel szintén elveszíted ezt a hobbit.

2022. jún. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Én tancolok 8 éve és szerintem az hogy a tánároknak vannak elvárásaik az egy normális dolog :) most gondolj bele nyilván a táncot élvezni kell de közben kell hogy legyen valami teljesítmény is. Itt mondjuk például olyan dolgon hogy feszesen táncolj esetleg vagy egy mozdulatnál kicsit lazábban. Én nekem hobbinak indul és most egy versenycsoportban vagyok, vannak elvárások de szerintem ez természetes. Bocsi ha ezzel megbántalak meg a többi válaszolót is de addig amíg nem tapasztaljátok hogy pl egy tanár csak segíteni akar azzal hogy kijavítja a hibáid vagy segít jobban megcsinálni a mozdulatot az nem ráerőltetés. Az iskolában is azért van a tanár hogy megtanítsa a tananyagot.
2022. jún. 18. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 én maximálisan egyetértek veled, viszont a kérdésből kicsit úgy jött le, hogy a kérdezőnek ez már kicsit sok és kezd szorongani emiatt. Van az egészséges határ, amikor vannak feléd állítva elvárások, és ezeket - ha kicsit több munkával is - megugrod, viszont ha ezek a dolgok átmennek egy olyan irányba, hogy teljesen megölik az élvezetet, amit a tánc nyújt, és átveszi a helyét a szorongás és a megfelelési kényszer, akkor nem érdemes tovább maradni ott, ahol ezeket az érzéseket váltják ki a kérdezőből.
2022. jún. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok,

nagyon köszi mindenkinek a választ...

Igen, őrlődök, mert imádom az oktatót, és magát ezt a sportot is,a csoportot is... és itt csak a magunk korlátait kell átlépni, vagy magunkhoz képest fejlődni. Én már 49 éves vagyok, tehát ne gondoljatok nagy dolgokra.

Szó sincs versenyekről, teljesen hobbiszintű, és azért van bennem ekkora dilemma, mert már nagyon kötődök emberileg is a oktatóhoz, és ő azt mondja azért próbál rávenni, mert ez nekem fontos, nagy dolog, és milyen fantasztikus vagyok, ezt meg kell mutatni..

De én meg azt érzem, hogy ez inkább neki fantasztikus, és ezt akarja reklámozni,hogy nézzétek, ez a csoport, és ez az oktató ezt tudja kihozni még egy teljesen nullaról kezdő emberből is...

Most hogy így végigvezettem, igazából ez fáj a legjobban..

Lehet ha nem nyomja, akkor egyszer csak sikerült volna az én ütememben..de így csak szégyent érzek, hogy nem tudom megcsinálni...


Úgyhogy ha kívülről nézem ezt az egészet, azt gondolom ezt nagyon elszúrta.. és rámszabadította a csoportot is..mindenki elkezdett győzködni, hogy hát milyen ügyes vagyok, ne csináljam már ezt ennyi év után, szinte álmomban is menne, itt az ideje már, mindig kihúzom magam ezekből, és ha xy ki mer állni, akkor most mit szórakozok, ez buli, ez lehetőség stb. stb.


De az is van, hogy ez egy fizetős dolog..amimor jelentkezel egy barmiylen sportevekenysegre, aminek vna óradíja, nincs feltűntetve, hogy ha jó vagy a dologban, akkor majd számítani lehet fellépésekre, és ez elvárás...

Szóval értetlen vagyok, mert ha kizárom az érzelmeket, akkor ez egy szolgáltatás, amiért fizetek, és kapok oktatást. Pont. Nem szabadna ilyen elvárást belevinni, ha a kuncsaft ennyire nem szeretné. Az hogy a tanár meg pszichologust játszik, hogy ez milyen pozitív hatással lenne az életemre, és át kell lépni a határainkon túl, szerintem nem szabadna megengednie magának, ez már nem az ő hatásköre...

2022. jún. 20. 08:42
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha jól csinálod akkor a többiek látni fognak egy sima embert aki jól táncol. Ha rosszul akkor látni fognak egy embert akinek nem a színpadon a helye.

Dolgozz azon hogy jól csináld és akkor semmitől se kell tartanod! Te is voltál néző így tudod hogy egy néző mit gondol és mit lát. Veled szemben se lesznek mások a nézők. Azt meg fel lehet dolgozni szerintem simán.

2022. júl. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!