Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Bármit csinálok, bármilyen...

Bármit csinálok, bármilyen sikert érek el, nincs önbizalmam?

Figyelt kérdés

Gyerekként sem volt sosem, a sikereimet nem tartom elég jónak, meg sorolhatnám. Jártam pszichológushoz is két évig, csináltam amit mondott, de nem igazán változtam.


Olvastam, hogy az önbizalmat gyerekkorban lehet megalapozni. Ezek szerint huszonévesen már felesleges törnöm magam?



2022. júl. 17. 10:31
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Nem. Keress olyan dolgokat amit szivesen csinálsz, fejlődj benne, imerkedj hasonló érdeklődésű emberekkel. Ez segít, illetve a sport is.
2022. júl. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szabadidőmben rajzolok, írok, ami produktív tevékenység. Nem vagyok egyikkel sem megelégedve, a munkáim nem megfelelőek számomra, ennek ellenére szeretem ezeket a hobbijaim. A szociális készségeim meg nullák, így ismerkedni sem nagyon tudok.


A sport megint nem az én világom, mert nagyon gyenge vagyok, csak biciklizni szoktam egy keveset, de az isten háta mögött élek.

2022. júl. 17. 11:12
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sikerek halmozásával fölösleges, mint magad is látod. Csak az segít, ha ráeszmélsz az alacsony önértékelés gyökereire, átéled azokat a kisgyerekkori igazságtalanságokat, fájdalmakat, amik a mai napig meghatározzák a világértelmezésedet. Azáltal, hogy ezek napvilágra kerülnek, végre elveszítik a hatalmukat feletted és mögülük előbújik az önbizalom is. Namost, ehhez kell egy vezető, aki szépen navigálni tud téged a múltadban, tudja, hogy hol keresse az elakadásaidat, s elfogulatlanul, külső nézőpontból támogat. Ez a pszichoterapeuta, ideálisan egy klinikai szakpszichológus. Ha fél év után nem érzékelsz elmozdulást az önismereti munka által (nem megoldott problémákról van szó, csak hogy kicsit már máshogy látsz 1-2 dolgot), akkor másik terapeutát kell keresni.
2022. júl. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Isten háta mögé bicózni a legjobb.


Nem lehet, hogy legbelül hiányzik valami vagy/és egy kibontakozási forma?


Üdv egy szintén bringázó, művészlélek. :)


Ui. : kommunikáció egy fejleszthető képesség, a kérdés az: akarod-e?


Mivel írsz is szókincsed biztos van.

2022. júl. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%

Ja és:

Ha ráérzel pontok gyökereire az önbizalom is fejlesztjető, huszonévesen nem annyira késő.


Idősebb korban nehezebb, már azért is, mert lehet elhalványulnak azok az emlékek amelyekben ott van/vannak a válaszok a problémádra.

2022. júl. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Velem ugyanez a helyzet, szintúgy képtelen vagyok az önbizalmamon fejleszteni úgy érzem túl buta vagyok hogy bármibe is belekezdjek, pedig az iskolában "kitűnő" tanuló vagyok, mégis az élet fontos területeimen pedig hatalmas hiányosságaim vannak
2022. okt. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!