Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetne ezen segíteni?

Hogyan lehetne ezen segíteni?

Figyelt kérdés
Éjjelente nagyon félek lemenni a mosdóba, de nem tudnám megmondani pontosan, hogy mitől. Egyszerűen félek, hogy valami vagy valaki ott van lent (emeletes házunk van, szóval le kell mennem a lépcsőn, át az előszobán, majd a konyhán, hogy elérjem a fürdőszobát).Nem tudom honnan adódik ez a berögzött félelmem, pedig nem nézek horror filmeket, vagy bármi más felkavaró filmeket, videókat, pontosan ezért, mert tudom, hogy nagyon felkavar az ilyesmi. Mégis nagyon félek, pedig felkapcsolom a villanyt, hogy ne legyek sötétben, mégis annyira félek, hogy valaki a hátam mögött van, vagy, hogy figyelnek, meg pl a tükörbe se merek nézni ilyenkor, mert félek, hogy valaki más fog visszanézni, szóval ilyen abszurd, teljesen irreális dolgok. Minden éjjel lemegyek a mosdóba, és remélem, hogy idővel talán enyhülni fog a félelmem. Nagyon idegesítő az egész, és én sem értem magam, hogy mégis miért félek ilyen hülyeségektől, konkrétan ha egy apró kis zaj is megüti a fülem, már hidegrázást kapok, hogy valaki ott van.Már csak azért sem értem az egészet, mert alapvetően én szeretek egyedül lenni, sokszor vagyok egyedül a lakásban, akár este is, mégis ez mindig éjjelente tör rám ez a félelem. Fogalmam sincs, hogy honnan adódik ez a félelmem, de nagyon szeretnék megszabadulni tőle, ha lehetséges. Mit tudnék tenni, hogy megszabaduljak, vagy enyhítenu tudjam a félelmem?

2022. júl. 19. 18:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha van rá lehetőséged, tölts el ébren egy éjszakát. Nézz szembe az éjszakával. Ez valahol egy természetes örögsége az embernek. A sötéttől és éjszakától való félelem az ősidők hagyatéka, amikor még őseink odakint éjszakáztak. Vadállatok, ragadozók portyáztak és prédára lestek. Az ember pedig, ha egyedül volt, akkor védtelennek számított. A tűz adott biztonságérzetet az embernek, mert a vadakat elriasztotta.

De persze lehet egy gyerekkori trauma eredménye is. Akár az, hogy kicsiként valaki megijesztett téged a sötétben (akár csak viccből). Én nagyon kicsiként éltem át ezt, nem mertem átmenni az egyik szobán, mindig attól tartottam, hogy az asztal alól valami förtelmes lény mászik elő és halálra ijeszt. Aztán ahogy idősödtem ezt sikerült legyőznöm. Éjszaka mindenféle világítás nélkül sétáltam haza egy buliból egy erdő melett. Eléggé telepakoltam a gatyámat, mert mindenféle zörejek jöttek ki az erdőből. Ez többször elő fordult, így egyszer kihasználtam az alkalmat, fogtam egy üveg vodkát és bemasíroztam a sötét erdőbe és szét ordibáltam magam. ,,Na akkor most gyertek, most lejátszuk" Azért egy öngyújtó meg világítás is volt nálam. De amikor bent voltam a sűrüjében, lekapcsoltam a fényt és csak halgattam az erdőt éjszaka. Bagjok huhogtak, meg mindenféle állatok zörögtek. A legfélelmetesebb zajnál ami felém közeledett felkapcsoltam azért a lámpát és az öngyújtót is meggyújtottam és na vajon milyen rémisztő fenevad nézett velem farkasszemet? Na mi volt az? Hát egy kis süni, aki egyből el is menekült. Kész, ennyi a sztori. Jól kiüvöltöztem még magam, mielőtt elhagytam az erdőt: ,, Ennyi vagy erdő! legyőztelek, Keresztbe lenyeltelek!" ja, meg dobtam egy sárgát, hogy megjelöljem a területemet. Azóta nem félek a sötétben. igaz, ezt megelőzően 1-2 barátommal is bemerészkedtünk éjszaka az erdőbe, de egyedül félelmetesebb volt. igazi adrenalin bomba.

Ahhoz, hogy ne félj a sötétben fényt kell bele vinni. Nem a zseblámpára vagy telefonra gondolok, hanem arra a fényre, ami benned van. Állj oda a sötétbe és mutatkozz be neki és mond el neki, hogy soha, de soha többé nem fog tudni rád ijeszteni vagy megrémiszteni. mond ki ezt a száddal, lehetőleg hangosan, mert a kimondott szónak ereje van.

2022. júl. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2022. júl. 19. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!