Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Pánikbetegség munka miatt?

Pánikbetegség munka miatt?

Figyelt kérdés

4,5 évig dolgoztam egy cégnél, otthagytam, mert folyamatosam stresszes voltam tőle, volt, hogy sírtam munka közben. Azt hittem megnyugszom, hogyha felmondok, de pont az ellenkezője történt. Azóta folyamatosan erős pánikrohamaim vannak, rettegek attól, hogy új helyre kell menni, megint stresszes lesz, nem fogok tudni új dolgokat megtanulni stb. Illetve eddig home office-ban voltam, az is erős félelemmel tölt el, hogy ismét be kell majd járnom valahová. Sajnos nem egyszerű félelem ez, hanem már beteges, mert napokig nem aludtam, hánytam az idegtől, a félelem szinte 1 perce se múlik el és a szorongás sem. Kerestem pszichológust, de csak augusztus elején ér rá.

Hogy fogok tudni így tovább menni? Azért alakulhatott ez ki, mert annyira stresszes voltam az előző helyen? Korábban egyébként nem féltem a munkától, több helyen is dolgoztam ezelőtt.

Mit tegyek, hogy ne félek?

Nem akarom azt, hogy innentől ne legyek munkaképes.

30/L



2022. júl. 21. 07:59
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
10-es válaszoló: Tehát szerinted mindenképp pszichiáterhez kell fordulnom, nem elég először a pszichológus? Nem szívesen szednék gyógyszert ha nem muszáj.
2022. júl. 25. 07:32
 12/15 anonim ***** válasza:

Ne feledd: a pszichológus nem megoldást fog a szádba adni.


Maximum adott dolgok probléma forrását tárhatja fel.


Nem minden esetben megy ez nekik.

Sok mindentől függ.


Pszichológus nem írhat fel bogyót se.


Azt se feledd: a bogyók azoknak jó, akik változtatni akarnak s felismerve a problémák gyökereit tenni akarnak a változásért.

A gyógyszerek csak adott tüneteket nyomják el, amíg tart a változtatás önmagunkon, karrierünkön stb.


Agyalj mik miatt lehet ez, milyen megoldást tudsz összehozni, keress több opciót a változás érdekében.


Számomra is volt egy necces időszak.

Nagyon magas szinten vagyok introvertált, nekem csak nyűg a nép/(volt) kollégák.

Leszív ha csak 1-5ember van körülöttem s ez elfajult + sok rosszmájú megnehezítette a dolgomat.


Maximalistaként munkámat mindig jól végeztem, sőt túlteljesítettem.


Ez a 2 tény, hogy intro vagyok és maximalista + nem csúnya nő... Ezek miatt elítéltek, téves következtetéseket vontak le s amikor szerelmes lettem szinte fájt nekik, hogy boldog vagyok.


Gyerekes módon viselkedtek, eldugták az eszközeimet, melyek kellettek volna munkához stb...


Az meg fájt nekik, hogy a tulajjal normális kollégág voltunk, sokszor kérte véleményemet pl mit fejlesszünk stb.


Drasztikus felmondásom volt, kib$am a néppel, a felmondásomat pedig egyenesen a tulaj hagyta jóvá.


Egy ideig tengtem-lengtem a félretett keretemből.

Ki kellett lelkileg hevernem az emberek baromságait. A volt meló helyem mellett anno elkezdett hobbikat húztam fel, a több idő mellett pedig tudtam haladni velük melyekből építkeztem és közben jött pár ötlet, projekt.

Ezek passzolnak hozzám. Solo alkotás és 0 zavaró személy.


Lassan, de biztosan haladok.

Nyugi és béke van, megszűntek a tünetek java része, már csak 2 van, annak viszont idő kell.


Pánikbetegség, ájulás, rosszullétek, szorongások, izzadás, hormonok felburulása... Stb minden volt itt.


((agyturkászokban a hitem már tizenévesen elveszett. Magam elmélkedtem csak ki kellett kapcsolnom mindig egymagamban))


Tudni kell önmagadnak feltenni kérdéseket, összegezni dolgokat s teljes képet látni.


29N

2022. júl. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, nagyon tanúlságosnak éreztem. Folyamatosan gondolkodom, hogy miért érzek így, mi válthatta ezt ki.

Sajnos nagyon nagy trauma volt nekem a felmondás, hiába volt a munkám 1 része stresszes, a többit szerettem, a kollégákat is, a főnökömet is, többször elő is léptettek, jó pénzeket kaptam, biztonságérzetet adott a home office is, egy szóval nagyon ragaszkodtam a céghez. Felmondás után vártam a megnyugvást, aztán jött a párkapcsolatomban is a krízis, de azt megoldottuk. A kapcsolat miatt csak szomorú voltam, akkor még nem pánikoltam. Miután az helyre jött és elkezdtem azzal foglalkozni, hogy mit fogok dolgozni na akkor ütött be a krach.


Korábbi sikertelenségek miatt félek új dologba bele vágni, gyerekként is sok bántás ért, elég súlyos önbizalomhiányzom is van. De azt hittem ezeket már feldolgoztam, ezek szerint mégsem.

Azt remélem a pszichológus segít feldolgozni ezeket, ha már így felszínre törtek.


Egyébként pár napja a pároméknál vagyok vidéken, azóta pánikroham nem volt, csak kisebb szorongás, de kifejezetten jobban vagyok.

Az is segített, hogy elkezdtem több helyre jelentkezni és elkezdtek vissza is jelezni.


De attól félek, hogy ha elkezd ennék dolgozni vagy már közvetlenül előtte visszajönnének a pánikrohamok.


Nem tudom, hogy érdemes-e fejest ugrani a mélyvízbe, szembe szállni a félelemmel és elkezdeni újra dolgozni - kockáztatva a pánikot és a kudarcot, vagy pedig várjak még és gyógyítsam magam tovább.

2022. júl. 25. 16:24
 14/15 anonim ***** válasza:
79%

Nem fogod tudni gyógyítani magad vízbeugrás nélkül.


A kudarc megélése nekem is gyökeres probléma volt s nehezen engedtem el.


Másképp kellett tudatosítanom magamban pl "legalább megpróbáltam" vagy alkotásban új anyagokkal való ismerkedéskor: "nem baj, tanulok ebből" mindig a "tanultam valami újat" - ként fogtam fel, majd kerestem a legjobb megoldásokat, opciókat.


Gondolj arra: a fejlődés része, hogy jobb legyen.


Sokakban van egy tovább lépéstől való félelem, ezért öregednek meg, fásulnak be s felemészti őket mindaz, amiben hagyják magukat.


Önismeret hiánya, lépni és összehozni VS megfulladni a langyos pocsolyában.


Ezeknek hiánya miatt pedig észre se veszik milyenekké válnak.

A depressziótól, rossz közérzettől egészen a rosszindulatúságig.


Ha szebb és jobb életet, életvitelt szeretnél: keress, fedezz fel opciókat és hajrá!


Ha örökké a félelemnek adod magad, nem fogsz tudni haladni előre.

Gondolj minderre úgy: megalapozod az életed, ami tény.


Pl én nem akarok nyugger koromban megszakadni, államra nem lehet alapozni, csak mi magunkra (ugye nekünk nem lesz nyugdíj valószínű és ha lesz is a korhatárt kitolják még)

Játsz le hasonló dolgokat fejben s éreztesd magaddal:


Nem nyomorogni, robotolni akarsz egy alig mozgó testben, hanem ráérősen boldogan élni.


No és még 30-65ig hogyan akarsz élni?


Te választod meg.


Lehet lesznek hullámvölgyek érzelmektől az anyagiig, de gondolj arra: a jobbért, jobbat kutatni nem egyszerű.


Ha az lenne, mindenki jól élne.


Ha van olyan időszak, hogy zsiroskenyeret eszel 2 hónapig, mert éppen lett egy fail, ne félj és koncentrálj lehetőséget kutatva.


Ne rekedj meg! Magadért és jövődért!


Rengeteg embert láttam fortyogni saját sikertelenségében, rengeteg sztori mögött pedig a félelem, bátortalanság, egy aspektusos gondolkodás és önismeret hiánya lapul.


Pl inkább robotol egy kuka helyen, abban a tévhitben, hogy létezik még fix munkahely és pletykálkodik másokról, másokkal, csak ne kelljen a saját dolgaival életével törődnie. Tereli azokat az érzéseket (félelemtől a jelen kudarcáig).


S lassan felemészti őket.

Ezt meg is figyelhettem sokaknál. Idősödik és beszűkül.


Ezért olyanok amilyenek az emberek zöme, mert vívódnak, egy helyben toporognak.

Kisebb vagy nagyobb mértékben.


Tök idegen embereken is látni akár.


Szóval sokan vannak így, ám kevesen lépnek tovább.

Az első lépés lélekben a legnehezebb, mert ott önmagad mumusával állsz szemben.


Mint tudjuk: a legnehezebb feladat önmagunk vagyunk.


Magad ellen magadért küzdesz - ironikus nemde?

2022. júl. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Az internetes pszichológusok jó része ad értékes tanácsokat de azokat 99% ban egy beteg se fogadja meg...


Szóval nem őket kell szidni.


Az meg a másik hogy a problémák java Nem segíthető pár mondat után.

2022. aug. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!