Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak ha túl komoly,...

Mit csináljak ha túl komoly, görcsös vagyok? Hogy lazítsak?

Figyelt kérdés

Többek szerint túl komoly vagyok, és bár csak néha mondják, a viselkedésükkel egyértelműsítik, hogy lazítanom kéne. Ez az életem kb. minden területén előkerül. Egyértelműen hátráltat az ismerkedésben is. Mit gondoltok erről, ill. mit lehet tenni? Lehet késő –gyökeresen– változni, az az életkor ameddig lehetett volna, már eltelt (?). Valószínű a neveltetésemből, ill. személyiségemből adódóan is vagyok ilyen de nem akarom csak erre fogni. Azt érzem és tapasztalom, gondolkodásban, viselkedésben különbözöm az emberek nagy részétől. Mások vagyunk. És ez a szocializációs beilleszkedésemet tekintve sem előnyös. Ha kevésbé van hatékony mód arra hogy változzak, hogy jöjjek rá, hogyan lehet ezzel viselkedésemmel a legjobb módon élni? Jó lenne ilyen emberekkel találkozni, a hasonló felfogásúakkal elvileg jobban megértjük egymást. Persze ez se garancia semmire.

Tudattalanul is jelentősen nehezítem a mindennapjaimat, rontom az ismerkedési lehetőségeimet. Mit tudnátok ajánlani? Huzamosabb ideig élni egy nyitott, laza közegben, közösségben? Ilyent egyáltalán hogy találok? Aki 30-40 évesen szinte gyökeresen megváltozott a fent írt alapokkal, annak hogy sikerült? Örömmel veszem az építő ötleteket, teendőket és véleményeket! 30/F



2022. aug. 20. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Előszöris a nők legalább annyira (ha nem jobban) szeretnének ismerkedni, mint te, szóval ne görcsölj, mindenki együtt dolgozik veled :)

Legyen pár érdekes könnyed témád, ha elakadnál.

Mindig legyél őszinte, kedves, türelmes.

Fideszessel ne ismerkedj, egy szint alá fontos hogy ne menjél.

2022. aug. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Menj el pszichiáterhez!
2022. aug. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Nekem a személyiségtesztek sokat segítettek abban,hogy megértsem saját magam,és hogy mit miért teszek.

Például nekem ezek a kedvenceim:enneagram,mbti,big5.

2022. aug. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#3 A személyiségtesztek engem is érdekelnek. Viszont ettől még a társadalom többsége nem fog megérteni, ill. furcsának is tarthat a túlzott komolyságom/merevségem miatt. Tehát a bizonyos mértékű beilleszkedésre bármi ötlet? Van aki szerint nem kell foglalkozni azzal ha kilógunk de mégiscsak egy társadalom tagjai vagyunk aminek megvannak a maga szokásai.
2022. aug. 21. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!