Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan találhatnám meg a...

Hogyan találhatnám meg a célomat vagy hogyan találhatnék egy célt az életemben?

Figyelt kérdés

Isten igazán őszintén megmondom hogy gyerekkoromban volt egy célom a számítástechnika már akkoriban is nagyon foglalkoztattak a gépek meg úgy minden velük kapcsolatban. De sajnos kisiskolásként nem voltam elég tökös hogy ki harcoljam ,hogy én ezt akarom tanulni így a családból valakinek muszáj volt vendéglátást tanulnia, mert volt egy kocsmánk és az én lettem. Aztán tizen évig dolgoztam a kocsmába úgy mindenem megvolt barátok ,barátnő,pénz ,szórakozás,hobbi,munkahely.

Aztán később történt velem egy baleset akkor úgy eltűntek barátok, elhagyott a barátnőm az akkori barátnőm ,elkezdett szétesni az életem aztán azon vettem észre hogy bele zuhantam a komfortzónába se barátnő se nagyon barátok szex is csak néha. Szóval az általánosítás szerint pánpéter szindrómás ember vagyok bár nem ülök az anyám szoknyáján sőt nem kötődök úgy az anyámhoz ahogy a cikkek írják viszont szorongok eleget félek a pénz dologtól is nem merek kilépni a nagybetűs életbe így elég sok mindentől elzáródok. Viszont érzem nincs ez így rendjén de fêlek. Szóval most lehet kapok elítélést de. Visdzatérve a cikkre amit olvastam a pánpéter szindrómával kapcsolatban azt írják ezek az emberek még pl szüzek kapcsolatuk sem volt még nos én nem vagyok szűz meg régen volt pár barátnőm sőt régebben néha kalandoztam is és pl párkapcsolatban azt írják megmentőt keresnek és olyat mint az anyjuk aki kiszolgálja őket,nekem ilyen igényem sincsen viszont mégis nyakig vagyok a szarba . Sőt én mindig lázadó voltam a hívogatás vagy a számonkérés ellen is meg sorolhatnám szóval anyuci kisfia sem nagyon vagyok .

Viszont most az olvasott cikk után szorongásom lett,hogy lehet ebből a helyzetből nincs kiút. Szóval régen volt célom de ma már nincsen nem élek csak létezek



2022. aug. 25. 17:52
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Merészség alatt mintha a vakmerőség tudatos alkalmazását értenéd: a kikapcsolt agy, menni előre dolgot. A tényleges bátorság nem ez. Bátran cselekedni olyan, hogy félsz, de felhasználod óvatossággal ellensúlyozni az eltökéltséget, vagy jobb esetben izgatottságnak éled meg, és jókat vársz. A remegést is újraértelmezed duzzadó erőként, a gondolataid csapongását is holiszikusnak éled. Érdekes módon elég hamar és elég könnyen ezzé is válnak. Talán mert ez a valóság: az összes sejted azon dolgozik, hogy sikerüljön.
2022. aug. 30. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

21/


Az a baj,hogy pl megcsinálok bármit vagy merek bármit egy bizonyos kereten belül,de a pénzteremtő dolgoktól meg félek,mert úgy érzem nem vagyok rá képes,buta vagyok hozzá.Nem gondoltam,hogy a bátorság az vakmerőség de még a bátorságtól is félek mert úgy érzem nem vagyok képes.Utóbbi időben egyre többet halogatok pl dolgokat aztán összegyűlnek a fejemre szakadnak mindent próbálok azonnal megoldani de ugye nehéz,motivációm is gyengébb mint régebben volt aztán kéne jó pár dolgot csinálni de majd majd aztán most meg szorongok rajta.

2022. aug. 30. 11:08
 23/23 A kérdező kommentje:
Egyébként az is rossz érzés,hogy a saját rokonaim pl tesóm se ért meg mindig bűnösnek kell éreznem magam én nekem kell a szarnak lennem,amúgy ő küldte nekem a pán péter szindrómás cikket.Most is vitáztunk kicsit jött a de miért ő csinálja amit nekem kéne neki is van gondja meg ne fogjak másokra dolgokat mert megemlítettem a szülői dolgokat de nem hibáztatva mert sokszor a szülők csak a magukkal hozott dolgokat adják tovább.Bár fura amit anno most én mondtam anno meg ő mondta de akkor semmi rossz nem volt benne csak én vagyok a szar ha én mondom.Jelenleg őszintén meg mondom egy kis vita után egy szar embernek senkinek érzem magam.Szóval én vagyok a hibás a bűnös de azt senki sem akarja átlátni,hogy vajon miért tartok ott ahol tartok milyen dolgok zajlanak bennem mélyen.Nem akarok olyan lenni mint az édesanyám ezt tudom de néha mégis olyan vagyok olyankor még szarabb embernek érzem magam,tesóm meg most felerősítette ezt bennem nem tudom magam jó embernek érezni.Lehet kívülről lustának látnak de nem értik milyen dolgok vannak bennem.Ha valamibe belekezdek még akkor sem vagyok képes abbahagyni ha nem megy sajnos maximalista is vagyok,bár amúgy elég sok dolgot meg tudok csinálni sokszor erőmön felül is kitartó vagyok,de amúgy meg úgy érzem már nincs jövőm.
2022. aug. 30. 15:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!