Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A Gazdálkodás és menedzsment...

A Gazdálkodás és menedzsment szakmához mennyire kell jónak lenni matekból?

Figyelt kérdés

2022. szept. 5. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Közepesen jól


Van pár tantárgy amihez eléggé kell a matek.

2022. szept. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A gazdálkodás és menedzsment az nem szakma, hanem szak neve egyetemen. Ilyen végzettséggel találsz olyan munkát is ahol számokat se látsz, meg olyat is aminél egész nap számokat kell nézned.
2022. szept. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 K.L.F.M válasza:

Jónak kell lenni, én ezen a szakon vagyok a BGE-PSZK-n. Most vagyok elsőéves államin, és ez volt az első hetem. Nem voltam annyira penge matekból, négyes lett a középszintű érettségim, 70%-kal, nem jártam emelt matek faktra sem. ÉS hát, ez így nehéz, már most. Üzleti matekból már első órán olyat vettünk ami erősen a középsulis matek szintje felett van, jövő héten már deriválni, integrálni fogunk ami emelt matekon anyag, középszinten viszont nem, vagyis hátránnyal indulok eleve. Gyors a tempó, nincs idő mindent rendesen és kellően begyakorolni. A közgáz is matekos, számvitel alapjairól nem is beszélve, abból tanár úgy kezdte az órát hogy abból rengetegen buknak és sokan már többedszerre veszik fel és vannak sokan ezen a szakon akikkel jóban lettem mióta oda járok, és mondták hogy buktak számvitelből, csúsznak is, később fognak diplomázni mint amikor eredendően kellene. Tömény és száraz az anyag. Nekem keménynek tűnik, bár én eleve humán beállítottságú vagyok, ezt tudom magamról, viszont az volt bennem hogy piacképes diplomát akarok, így jöttem erre a szakra. Jó diploma és megéri,viszont nehéz lesz odáig eljutni és nem vagyok benne biztos hogy sikerülni fog. Én azt tanácsolom, hogy csak akkor menj erre a szakra ha jó vagy matekból, erősen ajánlom az emelt szintű matek anyagot is, meg lehet csinálni anélkül is mert sokan megcsinálták, remélem én is meg fogom, viszont az eleje fixen szenvedés lesz.

Ne hallgass azokra akik azt mondják,hogy ez büfészak vagy hogy nagyon könnyű vagy nem megerőltető/könnyen megcsinálható. Igenis kemény és nem semmi dolgokat tanulunk akár közgázon, számvitelen és a többin is. Persze lehet teljesíteni, tanulni kell, de az butaság hogy hú de milyen könnyű szak, mert nem az. Én 440 ponttal jöttem ide, szorgalmas vagyok, úgy mondom ezeket. Gondold át, hogy mi motivál hogy erre a szakra menj és az alapján mérlegelj, hogy számodra megérné-e, el tudnád-e magad képzelni egy ilyen szakon stb... Sok sikert, hajrá!

2022. szept. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1 hét tapasztalattal nem kell riogatni 3#-as :D

A deriválás és integrálás nagyon könnyű azon a szinten amin elvárják. Emelt érettségi nehezebb volt, mint a BGF-es vizsga és ahhoz képest semmi újat sem tanultunk. Illetve ne legyen meglepő, hogy egyetemen a középszintű érettségihez képest többet tanítanak matekon (különben semmi értelme nem lenne a tárgynak). A közgázhoz pár képletet kell csak tudni, amit amúgy paraszti józan ésszel egy 10 éves is ki tudna találni. A számvitelnél pedig igaz, hogy vannak számok, de az alapműveleteknél bonyolultabb matekhoz kapcsolódó dolog nincsenek benne.

Aki nagyon hülye a matekhoz, az többedjére, külön tanárhoz járás után átszenvedi magát és keres egy olyan állást, amihez nem kell a matekos gondolkodás, de attól még mindenki meg szokta oldani (ez a 240-300 ponttal bejutókra is igaz, akik 40 órában dolgoztak suli mellett és alig jutottak el órákra).

2022. szept. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 K.L.F.M válasza:
Nem riogatok, a kérdező se úgy fogja fel remélem. Szimplán azt mondom, hogy azért itt kell a matek, tehát ha valaki kettes belőle akkor ne feltétlenül jöjjön erre a szakra, mert kínszenvedés lehet... De persze mindenki maga tudja hogy neki mi éri meg, illetve milyen áron akarja megcsinálni az adott szakot.
2022. szept. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én is gondolkozom ezen a szakon (de legalább egy FOSZK-on). Nézegettem egy-két egyetem tantárgylistáját. Nekem azok alapján úgy tűnt, hogy az első év a szűrő, mert ott vannak a számolós tantárgyak.

A kérdező mellett engem az is érdekelne, hogy enneka szaknak az alapképzési diplomája azért még ér valamit munkakeresésnél? Olvastam olyat, hogy egyesek a pénzügy-számvitel szakot javasolták inkább.

Egyáltalán annak lehet értelme, hogy valaki elvégzi a pénzügyi-számviteli ügyintéző szakmát és aztán kezdi el ezt a szakot? Lehet így tantárgyi mentességhez jutni?

2022. szept. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!