Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem ébredek meg?

Habosra vert fos kérdése:

Miért nem ébredek meg?

Figyelt kérdés
amióta saját telefonom van, szinte mindig magamnak állítottam az ébresztőt. az utóbbi 2 évben, egyre több ébresztőre volt szükségem, hogy egyáltalán kinyissam a szemem. ma reggel egész könnyedén ment az ébredés, pedig 1:15 környékén aludtam el. általában 7:20 környékén szeretnék felkelni, ehhez 13-16 ébresztőt használok. változó hogy mikor fekszem, de olyan 23:30 és 0:00 között már aludni szoktam. anyámat már nagyon zavarja, hogy folyamatosan megy az ébresztőm, de nem kelek fel rá, még az agyamnak se esik le, hogy meg kéne ébredni. szerintetek hogyan csökkenthetném az ébresztők számát? van egyáltalán vmi megoldás?

2022. okt. 10. 07:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne a kedvenc zenédet állítsd be ébresztőnek, hanem valami idegesítőt.

Rakd messzebb a telefont, hogy ne érd el az ágyból, hanem fel kelljen kelni hogy kinyomd.

2022. okt. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Bioritmusodat tedd rendbe.


Mérj egy átlagot, hány óra alvás kell a szervezetednek úgy, hogy magadtól kelsz fel.


Majd a fix alvási időddel kalkuláld a teendőidet, napjaidat.


Nekem pl 7,5ó kell az alváshoz, így éjfélkor alszom, 7:30-kor kelek már pár éve magamtól. Telefon ki van kapcsolva, ne menjen potyára, neki is jót tesz.


Kényelmes 1 óra úszás, fürdés, reggeli, aztán kb 8:30-tól start a napnak.


Ha külső tényező kell az ébredéshez valószínű nem megfelelően pihened ki magad.

Ez a nem megfelelő idő mennyiségtől egészen az alvás minőségéig számtalan dolog lehet.


Ütemezd magad, ha azután se okés, akkor valószínű az alvásod minőségével van gond.

2022. okt. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ui. : a túlalvás se jó. Lomhává és kedvtelenné teszi az embert.

Nálam ha ilyen van még a fejem is fáj és az arcomra van írva a "ne zavarj, kerülj ki". 🙃

2022. okt. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2022. okt. 10. 23:16
 5/5 Senior Séf ***** válasza:
Mert saját telefonod van, és este elalvás előtt is azt nyomkodod. A hideg kék fényt stressznek érzékeli a mellékveséd, és kortizolt termel, ami viszont a melatonin antagonistája. Így nem jól alszol, nem pihened ki magadat reggelre. Elalvás előtt legalább 1 órával ne gépezz, ne nézz Tv-t, hanem olvass.
2022. okt. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!