Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ki mennyire van megelégedve...

Ki mennyire van megelégedve magával, a saját személyiségével, az életével, a sorsával, mindennapjaival?

Figyelt kérdés

2022. okt. 13. 19:24
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Én nem vagyok véglegesen megelégedve magammal, de igyekszem! A külsömtől undorodom, megvetem és gyűlölöm, viszont minnél hamarabb változtatni fogok, hogy elfogadjam magamat. A személyiségemmel megvagyok elégedve, mivel jó embernek gondolom magamat, akikből a mai világban kevés van. Ha változtatnék, akkor lehet csak azt változtatnám meg a személyiségemen, hogy ne legyen ennyire hideg/érzelemmentes másokkal szemben. Az életem egy kész káosz, nem vagyok megelégedve vele, így ezen is változtatni fogok. Semmi sem lehetetlen, így a sorsomon is változtatni szeretnék:)

Ennyit rólam.


L/19

2022. okt. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem vagy megelégedve a külsőddel? Miért? Túlsúlyosnak tartod magad, vagy nem szeretsz tükörbe nézni?
2022. okt. 13. 19:48
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem vagyok elégedett semmivel. 34 évesen egyedül élek egy albérletben és busszal járok. Nincs semmi, aminek örülhetek.
2022. okt. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%
senki nem csesztet, örülnöd kéne
2022. okt. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#4 Azért egy párkapcsolat többről szól, mint csesztetésről. Legalábbis jó esetben.
2022. okt. 13. 20:14
 6/11 anonim válasza:
100%

1 válaszoló vagyok. Elnézést, hogy ennyi idő elteltével írok vissza!


Egyszerűen nem szeretek tükörbe nézni. Hogy miért, nem tudom, de undorító érzés fog el ha tükörbe nézek és látom a külsőmet. Túlsúlyosnak nem mondanám magamat. 55 kg és 159 magas vagyok, átlagos szerintem. Lehet közrejátszik az is abban, hogy utálom a kinézetemet, hogy a szüleim mindig olyan szövegeket vágtak és vágnak is a fejemhez, hogy "Kövér vagy, ne egyél sokat" "Szégyen, hogy ilyen gyerekem van" "Jaj de nagy a combod, hátad, kezed stb stb"

2022. nov. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6 Elég nagy baj, ha a szülők ilyeneket mondanak a saját gyerekükről (még ha igaz is). Pont, hogy támogatniuk kéne az önelfogadásban és a pozitivitásban.
2022. nov. 7. 14:56
 8/11 anonim ***** válasza:

Én általánosságban elégedett vagyok a személyiségemmel és az életemmel. A sorsomat jobbára saját magam alakítom. Amire nincs hatásom, arról is eldönthetem, hogyan reagálok rá, mit kezdek vele és megkereshetem, hogyan tudom minél inkább a hasznomra fordítani.


#7 A szülők és a környezet még a legjobb szándék és vicceskedőnek hitt beszólogatások mellett is iszonyatosan komoly károkat tudnak okozni. Érdemes elolvasni Susan Forward: Mérgező szülők című könyvét, vagy meghallgatni a DTK erről szóló podcast beszélgetését. Ezek persze inkább súlyosabb, kórosabb szülő/gyerek kapcsolatokról szólnak, de az itt emlegetett beszólogatások is ugyanilyen károsak tudnak lenni az ember önképénének alakulására. Ami egyébként külső káros hatások nélkül képes magától is rossz irányba csúszni.


Mindenképp érdemes pszichológushoz fordulni és terápiás munkával egyenesbe hozni a dolgokat. Irtó sokat tud egy jó szakember segíteni benne, hogy az ember fejében beragadt hibás gondolatoktól megszabaduljon és így teljesebb, egészségesebb és boldogabb életet tudjon élni.


#1 Nagyon helyes, hogy elhatároztad, hogy változtatsz azokon, amivel nem vagy elégedett. Ez egy nagyon fontos és jó elhatározás! Sok kitartást hozzá, hogy megtaláld a sikerhez vezető lehetőségeket és elégedett életet tudj élni. Direkt nem azt írom, hogy a célod elérd, mert a célok átmenetiek. Mire az egyik célod eléred, jobb esetben találsz egy újabb célt, ami felé tovább haladhatsz. Sok esetben az utazás, amit a cél elérése felé megteszel sokkal fontosabb, mint maga a cél, vagy hogy elérd azt. Viszont a cél nélkül nem lenne meg az irány, hogy merre is tartasz, szóval mindenképp szükség van arra is.


#3 A busszal egyáltalán nincs semmi baj, sőt az albérlettel sem feltétlenül. Én tudnék változtatni, de ezeken pont nem is akarnék, mert nekem sokkal jobb így. Az albérlet rugalmasságot ad, bármikor egy új munkahely közelébe tudok költözni, nem vagyok egy helyre kötve csak mert ott sikerült lakást vennem. A busz meg sokkal olcsóbb, mint autót fenntartani.

Inkább az öröm forrásokat és lehetőségeket keresd az életben. Amivel nem vagy elégedett, azoknál meg keresd azt, hogyan tudsz változtatni, számodra kedvezőbben alakítani a dolgok alakulását.

2022. nov. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Dorci1999 ***** válasza:
Külsőmet illetően az alakommal megvagyok, de az arcom formájával egyáltalán nem. Belsőleg úgy csak félig-meddig, szerintem átlaghoz képest aranyosabb és elfogadóbb ember vagyok, viszont nem voltam elég határozott, és hagytam hogy gyógyszereket szedessenek velem pszichiáterek 5 éven keresztül, amik nem hatottak, és hülye voltam hogy nem kerestem alternatív módszereket, szorongásra és depresszióra.Nem olvastam önfejlesztő könyveket azt is bánom. Életemmel nem vagyok elégedett, sok minden nem sikerült sajnos, bár még talán később jók történhetnek velem. 23/L
2023. máj. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

El is felejtettem már ezt a kérdést 🙂


"még talán később jók történhetnek velem"

Ez a jó hozzáállás.

2023. máj. 4. 21:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!