Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért félek ennyire a sulitól?

Miért félek ennyire a sulitól?

Figyelt kérdés

Suliba járok, szeretem, az osztálytársaimat is, gondom nincs a tanulással se. Néha van olyan, amikor izgulok a suli miatt. Most például annyira, hogy aludni se tudok. Esetleg lehet tudni, hogy ez miért van vagy inkább keressek fel egy szakembert?

Kérlek, normálisan válaszoljatok, ugyanis tudom, hogy hülyeség feltenni egy ilyen kérdést, de mégis szeretnék a félelmem, szorongásom ellen tenni.

Nem tudom, hogy rossz-e a kategória, ezért előre is elnézést.



2022. okt. 23. 23:44
 1/5 anonim válasza:
100%

Nem kell szakember ide,egyszerűen csak ne gondolj a sulira és akkor nem fogsz izgulni:D

De egyébként mindig izgultál,vagy csak nem régóta vagy ezzel így?

2022. okt. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igyekszem.

Csak nemrég kezdődött. Még szeptemerben beteg voltam, csütörtökön és péntek nem voltam suliban, aztán hétfőre teljesen jól voltam már. Vasárnap éjjel viszont hasonló izgulás volt bennem, ráadásul ugyan olyan rosszul lettem, mint előző pár nap. Így visszanézve valószínűleg az is a sulitól volt. Utána még pár napig nem aludtam éjszaka, de aztán jó lett.

2022. okt. 24. 00:52
 3/5 A kérdező kommentje:
Általánosban semmi bajom nem volt, kivéve ha szekáltak, de akkor is maximum az nap reggel.
2022. okt. 24. 00:52
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szóval a kimaradás miatt vagy ideges.


Nem lehet, hogy szimplán nem voltál s tudat alatt mégiscsak jobb hallani, tanulni a dolgokat, majd délután rátanulni.

A hiány, tudat, infó hiánya okoz szorongást.


Pl nem voltál x napig és nem tudod mire számíts a suliban.

Doga vagy bármi.


Vannak, akiket kizökkentenek a rutinból dolgok és stresszesek.


Valakinek elég az is, hogy pl este nem a megszokott helyre teszi a ruhát és a reggeli rutinja is burul, mert 1 méterrel odébb van.


Jómagam azt is észreveszem, ha a testápolómhoz hozzányúlt valaki. Ha vendégeim vannak, simán felsorolom mik lettek elmozdítva,mert mindent megjegyez az agyam és nem kedvelem, ha olyan dolgaimhoz nyúlnak, amikhez nem kellene.

Pl gépem, táblamonitor, munkához papírok, eszközök, testápolóm stb.


Vagy ha beteg vagyok, ami nagyon ritka 1-2év alatt 1x és pihenek, mert 40°os láz csapkod, akkor telefont se emelek meló ügyben.

Amikor pedig visszatérek, tartok attól mi változott, vigyáztak-e a műhelyre, nem-e okoztak kárt, minden eszköz, gép, alapanyag okés-e?


Mert,ha vagyok, akkor tudom mi van és nem stresszelek.


A tudatlanság egyik formája okozza a stresszt.


Sokan vannak még így.


Nálam pl rend és kontroll is befigyel, mert így könnyebb kezelni a dolgokat, mindent ott talál mindenki s nem vész el idő kereséssel, ha valaki máshova rak valamit stb.

2022. okt. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, valószínűleg okozhatja ez is. Köszönöm szépen! :)
2022. okt. 24. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!