Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vagyok az osztálytársaim...

Miért vagyok az osztálytársaim előtt ennyire csendes?

Figyelt kérdés

Nagyobb társaság előtt nem merek egyszerűen megszólalni vagy ha olyanokkal vagyok, akikkel nem vagyok szorosabb kapcsolatba pl. osztálytársak. Ha beszélgetek a legjobb barátommal akkor csomó minden eszembe jut van véleményem és el is mondom, tök jót beszélgetünk és több visszajelzést kaptam, mikor valaki jobban megismert, hogy mennyire jó humorom van és soha nem nézték volna ki belőlem, hogy ennyire beszédes vagyok.

Ha suliba órán körbeülünk és mondjuk van egy téma akkor a többieknek eszébe jut valami és mondják és megy a beszélgetés, én meg egyszerűen mintha leblokkolnék, semmi nem jut eszembe vagy éppen nem merek megszólalni. Mindenki úgy ismer mint a csendes láthatatlan fiú. Egyszerűen nem értem mi történik velem ilyenkor és mit lehetne tenni ezzel? És tényleg rengeteg embertől megkaptam aki megismert, hogy mennyire jófej vagyok…csak csendes.

Kinövöm egyszer? Vagy próbáljak megszólalni ha csak 2 szót is mondok? Valaki segítsen

16/f



2022. okt. 25. 16:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Beszéld meg az iskolapszichológussal, vagy mondd el a háziorvosnak, aki alighanem beutalót ad szakorvoshoz.

Biztosan kigyógyulsz belőle. Most még kevés az önbizalmad.

2022. okt. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Magadtól sajnos biztosan nem fogod kinőni, neked kell tenned érte és szépen lassan jobb lesz :) Tegyél apró lépéseket és mindig csak egy kicsit lépj ki a komfortzónádból ami még sikerélményt ad. Én is hasonló voltam, fokozatosan tudtam változtatni ezen. 27/F
2022. okt. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!