Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi van ezzel a világgal?...

Mi van ezzel a világgal? Tényleg ez az élet?

Figyelt kérdés
Tényleg erről szól az egész élet, hogy már eleve bőgve születsz ide, belül tudva, hogy egy szar lesz az egész. Bebsznak oviba 3 évesen, mert a szülők dolgoznak, aztán 25 év tanulás után 50 év munka jön. Egy végigdolgozott rabszolga élet, ahol ha jó munkád van, sok pénzzel, belebetegedsz 50 évesen, és remegve vége. Vagy annyi a fizud, amiért a túlélésért mész. Nő semmi, mert mit akar 250 ezer nettótól, belebetegedve a párkapcsolat nélküli magányos életbe. Mert mi más van? Munkahaza, alvás, kelés. Fél napod eleve munka, és ha gyáras vagy, 3 műszak 6 ra mész reggel a szrér hugyér, és úgy, hogy legbelül tudod, hogy ez megint forintra ki lesz számolva kb. 0 pontos élettel. Magányosan tvzve, böfögve, főzögetve, aludva, kelve. Szóval 4 kor kelsz, 6ra gyár, 6 ig, 8kor haza, zuhany, evés, alvás. Mi ez ? Biorobotként 50 évig. Közalkalmazottként 189 nettó. Gyárasként 200. Ha meg értesz valamihez, úgy lehúznak, hogy beleőrülsz egészségileg. Ha mégis össze jönne egy nő, megcsal a hátad mögött a barátoddal, úgyhogy nem jössz rá soha. Minek ide gyereket szülni egyáltalán? Hogy dolgozni mehessen az első adandó alkalommal??? Elkeserít nagyon, hogy munka nélkül nincs élet. Miért is kell a túlélésért dolgozni, egy ilyen életért? Sok gondolat van még bennem, de aki idáig eljutott, az látja, hogy mit érzek.

2022. okt. 30. 20:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%

Na épp ezért mondom a lányomnak állandóan, hogy ezért tanuljon... Hogy ne 250 nettoert gurizzen egy gyárban..


Ha nálad itt megállt a mérce anno, akkor meg van hova fejlődni. Tuzz ki célokat.

2022. okt. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nos ahogy leírtad eléggé lesarkítva a dolgot kb én is ezt érzem, szóval gondolom igen.
2022. okt. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Üdvözöllek a valóságban, tényleg egy szar hely.
2022. okt. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
1-es: ha tanulni is fog a lányod, ne mbiztos, hogy diplomával nem 250 et fog keresni ha meg véletlenül 400 korul, akkor meg kiszipolyozzák ugy, hogy telejsen kiégetik 40 éves korára, és egészsségkárosodása lesz
2022. okt. 30. 22:15
 5/22 anonim ***** válasza:
91%
Öcsi, ha te 25 év tanulás után nem jutsz túl a gyári munkán, akkor valamit baromi rosszul csinálsz.
2022. okt. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nem gyárban dolgozom, de mindegy, nem ez a léyneg, mindegy hogy 250 vagy 350k a lényege a mondandomnak ugyanaz.
2022. okt. 30. 22:56
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. Én se 350-et keresek és nem a robotrol szól az életem... Erre biztatom a lányomat, hogy ő is erre törekedjen.. És téged is.
2022. okt. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
50%
Ezért nem az élet, és világ a hibás - hanem ez a társadalom, és rendszer amit itt emberként létrehoztunk. De nem kell aggódni mert nincs végtelen növekedés stb. Nemsokára szétesek az egész. Utána megint egyenlőek leszünk :)
2022. okt. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
*szétesik (akartam írni)
2022. okt. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves, kérdező!


Alapon az élet "munkából" és alapvető szükségletekből tevődik össze. Lásd az élő világot.


Értelmet és minőséget te magad teremted mindezek mellé, mint tudattal rendelkező emberi lény.


Az, hogy személyed szerint nincsenek saját sikereid, valami folytán ilyen depresszív, negatív lettél.


Elmélkedj el ezen dolgokon, ismerd meg önmagad mi miért van/lehet, majd fejlődj.


Tételezzük fel:

Valaki tetszene és találkoznál vele... Megsúgom, azt, hogy ez a hozzáálás, életérzés, gondolataid... Stb, ezek mind kihatnak a megjelenésedre.


Az elmének, léleknek, személyiségnek vannak nonverbális jelei, azaz kiül a megjelenésedre.


Amíg ilyen negatív burokba zárod magad, hiába keresnél akármennyit.


+normális ember, ezesetbe nő nem a pénzt nézi, max akkor veszi elő a témát, ha már komolyak a szándékai pl összeköltözés, hogy együtt tudjatok mire számítani, jövőt tervezni.


Senki nem akar depis, negatív embert. A nő pedig nem akar agyturkász vagy/és pótanya lenni, hogy rendbeszedje a sérült lelket.


Tedd rendbe önmagad.


Egy pár 2 fizuból megoldja, még ha összesen együtt keresnek 300k-t.


Persze ez is olyan tényező, amint pl te is és a másik fél is javíthat.


Lásd meg a jó dolgokat, más opciókat, keress megoldásokat az életben. Erről szól.


A varjú is megoldja pl a dió törését. Ledobálja magasból, ha az se megy, akkor autók elé dobálja,hogy átmenjen az autó rajta és ehessen a dióból.


Ha egy állat tud megoldást találni,akkor neked miért ne menne?


Nehéz? Persze, hogy az sokszor, főleg a kezdetek. De semmit nem kapunk csak úgy befektetett idő, energia, munka nélkül.


Mindenhez kell ez a 3 dolog.

Önmagunk fejlesztése, balanszolása, karrier, magánélet, párkapcsolat.


S ugye nem csak megszerezni kell tudni, meg is kell tartani.

Azt pedig fejlesztéssel, fejlődéssel, idővel, energiával, munkával lehet csak.


Értékeld azt, amid van. Pl két kezed.


Nekem több, mint 1 éve nem működnek jól, teljes karrierem dőlt össze és más utat kellett találnom.


Egy tészta gyúrása is komoly fájdalommal jár nekem. Majdnem 2 óra volt, hogy homogénre gyúrjam... Azóta másra hagyom.


Karrierben pedig másik alkotói ágra mentem, megoldottam.


Emeld fel a fejed, húzd ki hátad és keress opciókat, célokat, majd teljesítsd azokat.


A fókuszodat a leírt gondolatmenetedről vedd le és tedd át a "jobban akarod érezni magadat, jobb életet akarsz" - ra.


Szegény családban nőttem fel, szüleimnek is, akkor vált jobbá az élete, amikor huszonévesen elkezdtem kibontogatni nekik ezen dolgokat.


Kezdetben jóanyám megtanulta értékelni az apró dolgokat.

Tudod mit mondott nekem anno?

"lányom, régen utáltam a sárga csekkek látványát, gyomoridegem volt tőlük, immár pedig hálás vagyok, mert tudom, van hol laknom s ki tudom fizetni."


Idővel vállalkozó lett párjával, mert sokat fejlődtek fejben és tettekben.


Van erre szöges ellenpélda is.

Egy régi barátom egyre jobban átadta magát a depressziónak, hasonlókat gondolt, mint jómagad. Hiába tartottuk a kapcsolatot, hiába beszéltem vele pár naponta 3-4órákat, minden pozitív mondatból is csak adott negatív szavak jutottak el hozzá vagy amit ő negatívra átkonvertált.


6 évig küzdöttem érte,majd feladtam. Nekem is vannak határaim.


S meg kell, hogy jegyezzem, lélekben kifejezetten lehúztak a beszélgetései. Plusz munka volt magamat is vissza rázni balanszba.


Ezért nem jó egy negatív csomag s ezért nem akarja senki maga mellett tartani a problémás embert.


Mert kihat a belsőnk nemcsak a külsőnkre, de környezetünkre is!


Tényleg Sok sikert tudok kívánni! Menni fog, ha sikerül önmagad negatív énjétől elszakadni. Belátni azt, hogy ez így nem mehet tovább.


Jó lenne x idő után pl azt látni, hogy gyakorira önazonos, ám jobb állapotban térnél vissza és pl egy jó könyvet keresnél. ☺️


Te életed, te tested, te tudatod él abban a testben, te irányítod és mozgatod tettekre.

Nem más.

2022. okt. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!