Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Egy egészséges ember tud...

Egy egészséges ember tud ennyire kétféle képpen gondolkodni?

Figyelt kérdés
Már nem tudom eldönteni, hogy helyesen cselekszem és gondolkodok az érzelmeim miatt. Utálom azt, hogy elég 1 ember akit szeretek, hogy teljesen elrontsa a kedvemet, szinte tőle függök. Szerelmes vagyok valakibe viszont bem tudom, hogy ő hogy érez irántan. Amikor van egy intim pillanatunk akkor én vagyok a legboldogabb ember a világon és hálas vagyok, hogy tudok ennyire boldog lenni de viszont amikor valami olyat mond amit elhiszem, hogy nem rossz szándékból mondja akkor meg teljesen magam alatt vagyok. A barátaim hiába hívnak akárhová találkozni vagy játszani, egyszerűen nem szeretnék elmenni velük mert csak arra az egy személyre tudok gondolni és úgy érzem, hogy csak ő tudna felvidítani. Amikor magam alatt vagyok csak azt kívánom, hogy ne érezzek semmit sem mert már unalmas hogy ennyire törődök valakivel. Ti ezzel, hogy vagytok?

2022. okt. 31. 15:11
 1/3 fersk ***** válasza:
"egészséges ember" Khmm...
2022. okt. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Társfüggő vagy.

Bekapcsoltad az agyadban a folyamatosan az ,,erre az emberre gondolok" programot.

Hiába írom le, mert mintha a falnak írnám, de azért leírom:

Ez a program, amit a fejedben futtatsz káros. Ez nem szerelem. Olyan ez, mint a narkó. Sőt, rosszabb, mint a narkó, de nehogy narkóz még emellé, mert akkor még rosszabb lesz.

Igen, az élet unalmas és kell az ember agyának, hogy valamin vagy valakin pörgesse magát. De ha ez már beteges, akkor ott probléma van.

Az egész gondolkodásmódodat kell áthangolni. Kikell kapcsolni, hogy erre az emberre gondolsz folyton. Így még ha komoly kapcsolatotok is alakulna ki, az is össze fog omlani, mert így nem lehetséges fenttartani. De van megoldás. Ki kell cserélni a gondolatok tárgyát. Én tudom miről beszélek, mert ugyanígy voltam. Lecseréltem az adott személyt Jézusra. Röhögjél csak ki, de nekem bevált, holott nehezen hittem benne. A program így is úgy is futni fog, ez olyan, mint egy vírus, de ha ezt Jézusra összpontosítod, akkor biztonságban vagy. Miért? mert Jézus az egyetlen, aki állandó és nem ver át. Persze ez nem egy napos belső meló, hanem egy életút. Nem feltétlen kell templomba járnod sem és mellette élhetsz normális életet is. De szerintem te túl gyerek vagy még, hogy ezt megértsd, ám ez sem baj, hiszen pont neked a legnagyobb az esélyed, hogy megérintsen Krisztus.

Mindegy, hagyjuk, úgysem fogadod még el. Pedig, ha Jézust nem fogadod el, akkor csak egy út van a szabadulásra. De miközben megteszed, jusson eszedbe, hogy Jézus téged is elfogadott.

Asztán úgy b.szod el az életed, ahogy akarod. Lelkem rajta.

2022. nov. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tud, én is voltam így, egy egészséges ember is meg tud betegedni átmenetileg persze, de szerintem ebből ki lehet gyógyulni idővel.
2022. nov. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!