Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mihez kezdjem magammal? Hogy...

Krómgyűrű kérdése:

Mihez kezdjem magammal? Hogy induljak el a helyes úton? 22/F

Figyelt kérdés

200 km-re dolgozom az otthonomtól immár több, mint 2 éve. Minden egyes hétvégén hazamegyek a szüleimhez vidékre, egyrészt pihenni, na meg besegíteni a házimunkában.


Azonban a szüleim kapcsolata nem túl jó egymással, főleg régen, kiskoromban nagyon sokat veszekedtek. Amikor otthon vagyok gyakran érzek depresszióhoz hasonló tüneteket, lehet pont emiatt a kapcsolat miatt.


Munkahelyen viszonylag gyorsan telik az idő, aztán visszamegyek az albiba és punnyadok. Ennyiből áll szinte az egész életem. Néha főzök, sőt, nézek filmeket, sorozatokat, olvasok, de érzem hogy nem elég. Kollégákkal jól kijövök, de nem sokat beszélünk. Inkább zárkózott, csendes ember vagyok.


Otthon tartalmasabbá tudom tenni a napom, de mint írtam, az otthoni hangulat sem a legkedvezőbb.


Barátaim már nincsenek, amint elkerültem az ország másik részébe, lassacskán megszüntettük egymással a kapcsolatot.


Jobban belegondolva nem is igazán akarok más emberekkel ismerkedni. A városban is csak a boltba szoktam eljárni, aztán bezárkózom a szobámba.


Az utóbbi pár hónapban elkezdtem alkoholt is fogyasztani egy szerelmi csalódás miatt. Tudom, a legrosszabb, amit tehettem. Minden napi volt az esti sör. Párszor tömény is, utóbbi időben pedig a napi egy pohár whisky. Otthon nem iszok. Most próbálom türtőztetni magam, már 5 napja nem ittam semmi alkoholt.


Régen sportoltam is. Jártam futni, edzettem magam. Most ennek is vége, aztán felszedtem egy kis felesleget.


Nagyon feledékeny vagyok. Fél év alatt 2 pénztárcát sikerült elhagynom, szerencsére iratok és pénz nélkül. Ha nem lenne a fejem összenőve a testemmel, akkor azt is elhagynám.


Egy szó, mint száz. Olyan mintha az egész életem sebesen száguldana lefele egy lejtőn.

Nem érzem magam normális embernek. Előfordulnak nálam dühkitörések, persze csak akkor, ha egyedül vagyok. Ütök-vágok mindent, ami a kezem közé akad.. néha még magamat is. Egyszerűen nem tudom elviselni magam, tükörbe is rossz néznem. Néha gondolkodok öngyilkosságon is.


Lehet súlyos eset vagyok, felismerem, hogy segítségre, pszichológusra lenne szükségem.

Azonban ezt sem tudom meglépni, mivel kerülöm az embereket.


Ti mit tanácsoltok? Mivel kezdjem a javulást? Hogy induljak el? Egy apró kis löket kellene, amin hátha sikerül elindulnom.



2022. nov. 17. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Leírtad az életemet :D

Annyi a különbség, hogy én semmit nem hagyok el, 40 év alatt egyetlen kulcscsomót sikerült csak. Azóta 10x jobban vigyázok mindenemre.

A szesz nehéz ügy. Én 3x csúsztam bele és 3x álltam le. De ez egyénfüggő is, én simán abbahagyok bármit egyik pillanatról a másikra, nincsenek gyötrő elvonási tüneteim.

Nyugodj meg, lesz az még rosszabb is! Én például rokkant lettem és most sem munka, se pénz, se család. :D

Viszont amikor tiszta voltam és volt jó keresetem, akkor mentem mindenhova is. Rengeteget kerékpároztam, kirándultam. nekem az jött be. Azzal, hogy nem szeretsz emberek között lenni nincs semmi baj, valószinüleg introvertált vagy. Olvass utána ennek a témának. Ha az vagy, akkor rá fogsz jönni, hogy neked így sokkal jobb, mint kényszeresen emberek közé menni.

Én introvertált vagyok. Jól érzem magam egyedül A sok ember lemeríti a tartalékaimat.

2022. nov. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Először is szerezz barátokat (kollégákat, kolléganőket, akár vegyesen is) és találj ki valami közös programot (pl.kirándulás 1 (2-3) napra).

Vegyél erőt magadon és szokj le az italozásról (még senkit nem vezetett jóra) meg az önbántalmazásról. Az öngyilkosságnak még a gondolatát is vesd el. Ha az első kettő meglesz, akkor az utolsóval sem lesz bajod, mert lesz értelme az életednek.

Otthon már jobb a viszony a szüleid között. Járj hozzájuk szívesen, esetleg hívd meg őket egy napra közös kiruccanásra, hadd épüljön a kapcsolatuk további jó irányba. Ha civakodnának valamikor, azonnal lépj közbe és add tudtukra, hogy ez Téged nagyon bánt, és ha azt akarják, hogy ezután is látogasd őket, akkor uralkodjanak magukon. Mondd ezt teljes határozottan, hogy elgondolkozzanak fölötte.

Egy szerelmi csalódás rosszul esik, de nagyon sok ember átesik rajta, akár többször is. Kis szünet után lehet újra kezdeni, amíg elő nem kerül az igazi.

A pszichológus sem elvetni való gondolat, de azzal légy tisztában már most, hogy 1-2 látogatás nem elég. Neked szükséged van arra, hogy megnyerjed a bizalmát és őszintén kitárulkozz előtte a problémáiddal, neki ugyanerre van szüksége irányodban, hogy jó irányba induljon el a kezeléseddel. Fő az őszinteség és a bizalom.

Ne csüggedj, erős akarattal túljutsz a nehézségeken. Tehát - akarni kell!

2022. nov. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Juhász Paci Laci ***** válasza:
Szia. A helyes út, ha a téged nagyon szerető ISTENhez fordulsz. Aztán az életproblémáidat Ő segít rendbe tenni. Ha akarod, adok tanácsot, hogyan tovább.
febr. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!