Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tanácstalan vagyok mit tehetné...

Tanácstalan vagyok mit tehetnék. Nem lennék egészséges mentálisan?

Figyelt kérdés
Egy fiatal felnőtt vagyok, aki párkapcsolatban van. A szüleim többször alkalmaztak rajtam érzelmi zsarolást egészen kiskorom óta,de -tudom, hogy ettől szeretnék engem, mivel egy vicces, szép, iskolában jól teljesítő lány vagyok és voltam mindig is. Az első kapcsolatom balul sült el. Zaklatott is utana. Megviselt. Úgy tűnt kihevertem már. Ismerkedtem másokkal, de senkin nem éreztem azt hogy megbecsülne a későbbiekben. Majd 3 évvel később lett egy alkalmi kapcsolatom, megbeszéltük hogy semmi több de másfél év után összejöttünk... azthiszem akkor voltam az egyik legboldogabb. Minden tökéletes volt vele. Meg volt az izgalom, a vonzódás minden. Szerelmesnek éreztem magam. Fel év után viharos időszak, több pofon, veszekedes, csúnya dolgok... oda-vissza ment minden. Tönkre tett az egész. Eközben barátaim nem igazan voltak. Senkit nem éreztem úgy hogy azért lenne velem aki vagyok, inkább egyedül voltam. A szüleim eközben piszkáltak, fikázták a kapcsolatom. Elmondtam valamit nekik és másnapra tudta a fél város, stb.... most hogy eltelt 1 év lenyugodtak a kedélyek, de nem érzem magam boldognak, egyszerűen néha összetörök és nem tudom mi a baj. Senkinek nem mondok semmit és úgy érzem nem szeretek a világon senkit. Tényleg én vagyok az önző És nagyképű?

2022. dec. 8. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Enyhe depressziónak, boldogtanalságnak tűnik, kb az emberek 60%a ezeket érzi, a tiniknak meg inkább 70%.
2022. dec. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Kedves, kérdező!

Nem vagy önző, sőt az hiányzik belőled egészséges szinten.


Az, hogy egymagad vagy bent a fejedben, senkivel nem beszélgetsz mélyebb dolgokról, nos ez fog felemészteni s nagy valószínűséggel ezért is vagy boldogtalan.


Milyen kapcsolatok azok, ahol nem beszélnek meg dolgokat értelmesen az emberek?

Válasz: felszínes, elnyomott.


Pl párkapcsolat egyik alapja a kommunikáció.


Ez így nem lesz jó, ha magadban maradsz.


Minimum keress fel egy szakit, akivel mélyen beszélgethetsz kezdetben, aztán fejlődj, szabadulj ki az "elnyomom magamban a dolgokat" ketrecből.


S merj őszinte lenni önmagadhoz, párodhoz minimum.


Azt se feledd: nem volt, nincs és nem is lesz olyan személy, aki mindenkinek megfelel.


Legyen szó külsőtől a belsőig.


Akinek nem tetszik az éned egyben, ez van.


Ám valakinek pont, hogy az egész éned fog vonzó lenni.

Legyen szó sima ismerőstől a párkapcsolatig.


Nem fárasztó álarcot hordani?


Vedd le és szabadulj fel.


Pl amikor anno megtettem, sokakban felh@borodást keltett, voltak, akik meglepődtek, akik jobban ismertek, azok pedig sejtették.


A későbbiekben kiépített taságom tagjait pedig már megválogattam, magamhoz illő személyiségekkel bővítettem köreim.

Adott dolgokkal kapcsolatban pedig szabályokat állítottam fel.


Pl spontán betoppanásokat felejtsék el.

Aki akar találkozni s ez vonatkozik rám is, azokkal leegyeztetünk egy időpontot, ami mindkét félnek megfelel, így se én se ők nem zavarnak vagy toppannak be rosszkor.


Pl meló alatt. Arra nagyon harapok.


Eleinte voltak, akik nem tattották be, azoknak megköszöntem, hogy eljöttek és rájuk csuktam az ajtót, elmondva ismét, amire kértem mindenkit: egyeztetés, másik tisztelete.


Bájologni pedig nem fogok, miközben pl haladnom kell vagy semmi kedvem emberhez.


Ezek csak kisebb példák.


Ha pedig kapcsolatban nem vagy komfortos, akkor miért van ő?


Ölelgetés, szeretet kapás?


Mélyebb beszélgetések nélkül hogyan lehet kapcsolatban lenni?


Mi pl tusolás után beülünk a kádba és elmélkedünk mindenen egymás között. Vitatémákat indítunk stb kultúrált módon, rendes hangnemben.

Ész érvek ütköztetésétől a befogadóképesekig sok mindent fejleszt, a kommunikációt is beleértve.


Persze ehhez kellenek közös pontok az illetővel, ahogy nálunk a nyitottság, kommunikáció, fürdőzés, mint lazulás, elmélkedés.


Az elején 4-6 órákat is beszélgettünk pl meló alatt neten.

Persze csak akkor, ha olyan feladartészt csináltam éppen, amire nem kellett odafigyelni görcsösen. (nem alkalmazott vagyok)


Keresd meg a megfelelő pillanatokat, alakíts ki beszélgtős helyzeteket, idővel pedig legyenek fix idők mindezekre. A jótól a kellemetlen dolgokig mindent megbeszélve.


Adok-kapok elv mindenre vonatkozik.


Neked is nyitni kell, neki is, ha pedig elsiklotok egymás mellett, akkor lehet jobb a külön út.


Vagy vele vagy nélküle, de tedd rendbe magad.

+ne csak elvárd, hogy figyeljen s értsen meg, hanem neked is meg kell tenned ezt oda-vissza, hogy működjön.


Egyoldalúság max szakinál oké, rendes emberi kapcsolatokban nincs helye egyoldalú dolgoknak.


Van egy olyan érzésem is, hogy önismereted elég szellős még. Fedezd fel önmagad is.


Nem egyszerű, ha nem megy egyedül, akkor szakit kell bevonni.


Merj beszélni.

2022. dec. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hosszú és tartalmas választ! Segített nekem.
2022. dec. 8. 14:41
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

Bízz önmagadban, ne csüggedj, a párválasztás csalódásokkal (is) jár. Nem minden fiú olyan, mint amilyen Neked volt.

Fel a fejjel, légy bátor és indulj el!

2022. dec. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
Ne csodálkozz, ha a szüleid ellenezték azt a párkapcsolatodat, amiben te olyan boldognak érezted magad, ami úgy kezdődött, hogy csak alkalmi kapcsolat lesz. Az sem csoda, hogy ha valaki így kezd el egy kapcsolatot, akkor azt a nőt nem becsülik semmire sem, lehet, ez nem tetszett a szüleidnek, és ebben igazuk is volt. Hiába a sok modern felfogás, ez akkor is erkölcstelen, és nem vezet sehova, normális kapcsolat az ilyenből nem lehet.- Pláne,ahogy elváltatok. Ezt is látnod kellett volna, hogy itt az ideje befejezni, mert ez az illető nem érdemel meg téged. - Most már inkább örüljél, hogy vége lett, és a jövőben jobban nézd meg, kivel, miért kezdesz el járni, legyen önbecsülésed!!!
2022. dec. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 meskalito válasza:
En ugyanezt érzem csak mellette már vannak elvárásaim is :D
2023. ápr. 13. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!