Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy legyek kitartó, motivált...

Hogy legyek kitartó, motivált hosszabb távon, ha a környezetem(a családom) visszahúz a mélybe?

Figyelt kérdés
A sztori röviden, karácsony előtt pár nappal megfogadtam, hogy a következő évet arra szentelem, hogy kimásszak önerőből a depressziómból, ami egyre csak súlyosabb lesz. Barátaim nincsenek, a tesóm olyan, mint ha egy barlangban élne, fogalma sincs a világról 21 évesen. Én itt vagyok 28 éves fejjel, munka és barátok nélkül(párkapcsolatot meg se említem, mert az most nem érdekel). Szerencsére sikerült összeállítanom egy listát, hogy miket fogok csinálni naponta, persze ezt még bővíteni akarom, de ami a legfontosabb. Attól félek, hogy az önfejlesztésem, a gyógyulásom a depresszióból csak pár hétig fog tartani, aztán visszaesek a mostani állapotomba. Agydoki és gyógyszer nem jöhet szóba, a problémáim csak is rám tartoznak, a mellékhatásokból nem kérek. Most olyan szinten vagyok, hogy eltudnék indulni a helyes úton, de a fő gond az, amit a kérdésben is említettem. Valami tanács esetleg?

2022. dec. 29. 19:02
 1/6 anonim ***** válasza:
A depreszióra vagy orvos vagy gyógyszer segíthet
2022. dec. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha sűrűn helyet változtatsz
2022. dec. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A hely változós (nekem bejött) (DE CSAK NEKEM KIHANGSÚLYOZOM)
2022. dec. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"miket fogok csinálni naponta" - Ne csinálj nagyon merev tervet, lehet, hogy pont akkor nem lehet azt a dolgot ott csinálni. Amennyire lehet, függetlenítsd magad a körülményektől.

Hogy húzhatnának vissza?

2022. dec. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A folyamatos piálásukkal, a vitáikkal, amiket egymást közt rendeznek le, de azért az egész ház hallja. Most őszinte leszek, már az is zavar, hogy a közelemben vannak, pedig tudom, hogy a jelenlegi állapotom miatt gondolom ezt, mert szeretem őket, de akkor is sok egy kicsit belőlük. Az hogy miért lettem ilyen, az másik téma, amibe nem szeretnék bele menni, viszont ezt a helyváltoztatós dolgot mindenképpen kipróbálom.
2022. dec. 30. 11:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Jézus Krisztus és Isten mindenképpen tud segíteni mindenben.


Isten nagyon szeret bennünket!


Annyira, hogy az Ő egyetlen fiát, Jézus Krisztust adta értünk, hogy nekünk örök életünk legyen.


Jézus eljövén, tanította az embereket, meggyógyította őket bajaikból, gonosz szellemeket űzött, hirdette nekik az Isten igazságát.


Majd semmi gonoszat nem tévén elfogták, megkínozták, kigúnyolták őt. Majd keresztre feszítették, ezzel megölvén őt. De ő harmadnapra feltámadt! És nem tudta a halál őt fogva tartani. Legyőzte a gonosz minden erejét. És felment az Isten jobbjára. És örökké él! És ő a mindenség Ura.


És aki hisz Jézusban, annak is örök élete van.


Kérd Istent nyugodtan bizalommal és hittel az Ő akarata szerint bármivel kapcsolatban, ami bánt, vagy gyötör! Ő a legjobbat akarja neked és segít, ha kéred és elfogadod a segítségét. (Ha nem kéred, akkor is segíthet persze, de ha konkrétan van valami, akkor kérd! Ez jó dolog Jézus szerint. Hogy imádkozzunk. És ez Isten felé való hálaadással a legjobb és az igazi. Az Ő dicsőségére. Ő biztosan segít, ha hittel az Ő akarata szerint kéred. Bármivel kapcsolatban.)

2023. jan. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!