Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Pánikroham vagy nem pánikroham?

Pánikroham vagy nem pánikroham?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azért fordultam hozzatok mert nemtudom hogy mi történik velem. Többször is volt már de ma intenzívebben az én úgynevezett “pánikrohamom”. Szerintetek ez pánikroham? És ha nem mi lehet?

Feküdtem az ágyamban amikor egy videót néztem ami az apukámmal levő kapcsolatomra emlékeztetett, ami nem valami kellemes. Ezután egy picit el kezdtem sírni és utána minden nagyon hirtelen történt. Nagyon durván nem kaptam levegőt és olyan erősen kapkodtam érte mint még soha. Ereztem ahogyan erősen dobog a szívem és mintha raultek volna a tüdőmre. Ezen kívül nagyon furcsa érzetem volt, az előbb említettek, a kiszáradt szám es az arcomon legördülő könnycseppeken kívűl minden “elhomályosodott”. Miután ez abbahagyódott azután eszmeltem rá mennyire félek.

Ez úgy talán ot percig tartott.

Szerintetek mi állhat emögött?

Válaszotok előre is köszönöm.



2023. jan. 15. 23:24
 1/3 anonim ***** válasza:
15%
Ez nem pánikroham, az ennél sokkal brutálisabb. Viszont érdemes lenne pszichológushoz fordulnod.
2023. jan. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
24%

Hiperventillációd volt.


A pánikroham egyik komolyabb fizikai jele. (sajnálom 1-es, de tévedtél, mint választ adó)


Ilyenkor érdemes egy zacskót orrodra, szárda rakni és a zacskóban, tüdődben lévő levegőt keringetni. Így elhasználódó levegő által lassabban veszed majd a levegőt és nem kap sokkot a tested.


Ugyanis ájuláshoz is vezethet. Az agy és tested hirtelen kap sok levegőt.

A levegőkapkodás során a száj, ajkak is kiszáradhatnak, a szív pedig jobban pörög.


Ez egy jel a testedtől:

Ideje rendbe tenni magadat, lelkedet és az említett személlyel való kapcsolatodat rendezni.


Tarts magadnál mindig zacsit (ne lyukasat, ne papírt) véletlen se legyen gond, ha spontán rádjönne.

Elég egy rossz helyre összeborulás és halálos kimenetele is lehet pl ha fejed az asztal sarkába beütöd stb.


Amennyiben nem tudod rendezni magadban a dolgokat, kérj segítséget! Családtagoktól egészen a szakemberig.


Ne tarts, ne félj, ne tartogasd magadban a dolgokat! Nézz szembe velük, fogadd el a múltat, a jelentől pedig változtats, amin csak tudsz jobb irányba önazonosan!


Merj lépni, mert el tudnak fajulni a pszichés dolgok és az élet minden területére kihatnak.


Hajrá! Sok sikert és mielőbbi jobbulást!

2023. jan. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2-es korrekt választ adott. Ostoba volt a lepontozó. Tessék utána nézni.
2023. márc. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!