Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Rossz ember vagyok azért,...

Rossz ember vagyok azért, mert nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés

25 éves férfi vagyok, van egy 2 éves húgom, amég nem volt, szerettem volna gyereket, amióta van ez nagyon megváltozott. Egyszerűen nem tudok pozitívan gondolkodni a gyerek témában. A barátnőm el is hagyott ez miatt nem rég, mert ő már nagyon szeretett volna.

Köszönöm, ha valaki elolvassa azt megjobban, ha tud valami tanácsot adni, bár ebben nem tudom, lehet e. Én nyugodt természet vagyok, de sokszor le kell vezetnem a feszkót, ezért sokat tornázok edzek, hogy teljesen nyugodt tudjak lenni. De amikor sokáig tépik az idegeimet, akkor sajnos meg tudom rángatni a szeretteimet. A kistesom egy nagyon nyűgös gyerek. Én még ennyire nyűgös gyereket sosem láttam. 16 órából amit fent van abból 15 öt végig sírná, végig hisztizné stb. Persze több mint fele csak ilyen kamuhiszti. De ez engem annyira idegesít, hogy nem akarok vele kettesben lenni, ha ott vagyok velük, nem is szeretek átmenni hozzájuk, mert idegesít a nonsztop cirkusz, ha játszik vele az ember dobalkozik, csapkod, tör zúz. Amúgy értelmes, de bosszantó tulajdonságai vannak és ami rátesz, hogy látom rajta, hogy direkt csinálja.1 ember ha van vele, azt szarrá nyúzza, idegileg teljesen kicsinálja, ha 2 ember van dettó, ha 3 szintén, ha 5 akkor 5öt. Egyetlen egy esetben van el, ha telefont kap. Én sajnos amikor egyedül voltam vele volt rá példa, hogy megrángattam, tudom rossz ember vagyok, nem való nekem gyerek azt is tudom, pont ezért nem akarok. De miért tartanak az miatt rossz embernek, mert nem akarok gyereket? Miért nem lehet megérteni, hogy nem tudok nyugodt lenni egy kisgyerek közelében, szeretem a gyerekeket eljátszok velük, persze amelyik nem haragit, de sajátot nem akarok, az nem olyan dolog, hogy csináljuk meg, ozt majd lesz valami. Tudom rossz gondolkodás így és őszinte tisztelet kijár minden egyes anyukának, aki gyereket vállalt, de én ennek a páromat sosem akarnám kitenni. Eleve szülés után jelentkezhet a depresszió, anyám is volt, én sajnáltam őt, rátesz egy olyan gyerek, aki mindenre kényes, aludni is sokszor nem akar, csak sok dolgot nem tudok, mert nem látom, nem lakok velük, de alváshiány, aztán legyen türelmes és még szeressen is. Számomra ez túl sok. Én ilyennel nem tudok megbirkózni és nem is akarok. Mert ha olyan gyerkőc lenne, mint az unokatestvérem volt, hogy elvan, nyugodt, nem hisztizik, jó nem azt mondom, hogy ha fáj valami vaj mit tudom én akkor ne sírjon, mert az érthető, lehet vele játszani meg minden, akkor úgy oké, de sajnos nincs garancia rá. Olyan nagy baj, hogy nem akarok idegroncs lenni? És nem akarom, hogy a következő párom is az legyen? Csomó kapcsolat megy szét a gyerek miatt és én ezt nagyon sajnálom, mert megértem mindkét félt. És én ezt el akarom kerülni. Rossz ember vagyok ez miatt? Ha az agresszió miatt tartotok annak, azt igen elfogadom, dolgozok ellene, de tegye a szívére a kezét bárki aki ezt olvassa és mondja azt, hogy végtelen türelme van és sose tudják kihozni a sodrából.


2023. jan. 18. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy ezért rossz ember. Nem muszáj mindenkinek gyereket vállalni. Ha nem akarsz, akkor keress olyan partnert, aki osztja ezt a döntést és kész.
2023. jan. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De felhúz, hogy állandóan azt kérdezgetik, hogy mikor lesz már, mintha elvárnák, hogy vállaljak. Azt hittem csak a nők kapják az ilyen elvárások miatti kérdéseket, de a családban is úgy néznek rám, mintha embert öltem volna, mert elhagyott a párom ez miatt.
2023. jan. 18. 17:45
 3/8 anonim válasza:
100%
Emiatt nem vagy rossz ember. Én sem szeretnék gyereket, idegesítenek és sajnos nincs elég türelmem és ezt be is látom.
2023. jan. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem vagy rossz ember. Amikor annyi idős voltam mint te, én is hasonlóan gondolkodtam a gyerekekről. Aztán lett egy komoly párkapcsolatom, a párom nagyon szeretett volna. Mindenki azt mondta, ha lesz majd saját akkor imádni fogom, a saját az más... Nos, a mai fejemmel már nem vágnék bele. Tényleg imádom a gyermekem, okos, aranyos, a többi általam ismert gyerekhez képest egy kisangyal de így is néha borzasztó kimerítő és fáraszó tud lenni.

Nem mindenkinek való gyerek.

2023. jan. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De nekem van ilyen kissebb agresszióm is. Persze sok kell, hogy kijöjjön, de sajnos nem tudom visszatartani, neked is volt ilyened? És már nincs? Hogy sikerült elnyomni?
2023. jan. 21. 12:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Ilyesmi nincs szerencsére. A türelmetlenség nálam kimerült az ordibálásban, de szereztem annyi önismeretet hogy meg tudtam szabadulni a hozott rossz családi mintáktól.
2023. jan. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Ha nem tudod kezelni az agressziódat, akkor főleg jó döntés, hogy nem akarsz gyereket. Ez a te életed, a családodnak ebbe semmi beleszólása nincsen. Ha erősködnek, akkor az csak azt jelzi, hogy erőszakosak.

A húgod pedig biztosan nem egy ‘eleve rossz gyerek’. Nem sikerül megtanulnia kifejezni az érzéseit, ezért a hiszti. Talán nincs előtte jó példa vagy nem figyelnek rá és nem tanítják meg ezekre az alapvető dolgokra.

2023. jan. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Hát azért vala melyest igaza van! Kell a gyerek,kellenek az utódok akik tovább viszik a családot
2023. máj. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!