Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan ismerhetném és érthetné...

Hogyan ismerhetném és érthetném meg magam jobban?

Figyelt kérdés
2010. okt. 5. 16:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Erre így hirtelen nehéz válaszolni. Attól függ mi az, amit konkrétan nem értesz illetve nem ismersz önmagadban?

Ha úgy általánosságban nem érted önmagadat, akkor kezdetnek ajánlok egy könyvet: Vicki Bennett: Élj okosan!:gondolatok barátságról, családról és a jövőről fiatalok számára. Feltételezem, hogy fiatal vagy, de ha nem, akkor is nagyon jó ez a könyv, nekem bevált és gyakran kinyitom még most is. Úgy emlékszem a Magyar Könyvklub adta ki.

2010. okt. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, 17 éves vagyok :)
2010. okt. 5. 19:52
 3/5 anonim válasza:

Kiindulási pontok:

[link]


[link]


[link]


Google a barátod! :)

2010. okt. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Esetleg ez: [link]
2010. okt. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szerintem az a lényeg, hogy minden nap tegyél fel magadnak kérdéseket, gondolkozz el azon, hogy mi történt veled aznap, és mit gondoltál az adott szituációról, mit éreztél akkor. Így sokkal összeszedettebben, átfogóbban látod majd a dolgaidat, és megismerheted magadat, hogy hogy reagáltál az adott helyzetre.

Fontos, hogy gyakran "ellenőrizzük" magunkat, és ne csak sodródjunk az árral!

A gondolkodáshoz nagy segítség ha naplót vezetsz például. Így megmarad írásban is hogy mit éreztél, mit gondoltál, amit később visszakereshetsz ha máskor is történik veled valami hasonló. :)

Írtad, hogy 17 éves vagy, szerintem ez még tökéletes, ha most elkezded, egyre tudatosabb ember válik belőled! :)

Remélem tudtam valamicskét segíteni! :)

2010. okt. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!