Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi a baj velem? Mit kéne...

Oritess kérdése:

Mi a baj velem? Mit kéne tennem hogy magányosfarkasként közvetlen emberi kapcsolatok nélkül kereshessek stabil pénzt? Hogyan találhatnám meg mi érdekel? Mire van még lehetőségem?

Figyelt kérdés

Üdvözlet minden olvasónak!

Próbáltam a lehető legtömörebben megfogalmazni a lényeget...de csak így sikerült:

36 éves fehér magyar férfi vagyok. Szüleimmel (és hugaim macskáival, akiket a nyakunkba hagytak) élek, de csak apám keresőképes. Sosem volt kapcsolatom és barátokkal sem rendelkezem. Sosem voltak érzelmi kötelékeim, csak "kötelességeim", melyeket már nem akarok elismerni! Anyám szigorúan,de tisztességre nevelt minket amíg le nem rokkant. S bár hugaim haveri segítséggel fiatalon kiszöktek a családifészekből, én naívan maradtam hogy segíthessek anyámnak. Eddig (anyagilag) esélyem sem volt hogy én is kiköltözzek. Labilis egészségem miatt sosem tudtam fizikai munkát tartósan végezni, s mostanra annyira csökkent az állóképességem hogy 2-3 műszak (munkanap) után már nem tudom teljesíteni az elvárásokat, több nap szünet kell. Mentálisan jól fejlett, intelligens és tanulékony embernek számítottam, azonban az anyagi korlátok és a mai napig is fennálló feszült, frusztráló családi hátterem és elvárások mellett minden igyekezetem ellenére gimnázium 11 osztály után nem sikerült tovább haladnom. A vizsgaidőszakokra (kisiskolás korom óta évről-évre rosszabbodva) teljesen kibuktam idegileg. Minden emberi hang és mozgás zavart magam körül. Nem tudtam koncentrálni annyira sem, hogy még a legegyszerűbb kérdéseket is lassan vagy egyáltalán nem fogtam fel, kihagyott a memóriám. Csak a problémák jártak a fejemben. Hiába voltam a tanévek legtöbbrészében közel eminens, ha a bizonyítás idejére agyronccsá váltam. A betegségeim miatt többször voltam magántanuló, (viszont például volt olyan tanár aki be akarta bebizonyítani nekem hogy nemfogok gimnáziumot végezni azzal, hogy onnantól nem írt jegyet a naplóba és az osztályzó vizsgán a tesztem minden válaszát felismerhetelenségig átsatírozta ..majd a szóbelin végül megbuktatott...) próbáltam később többször estin munka mellett érettségizni, de nem tudtam fenntartani mindkettőt...anyagi okokból a munkát kellett választanom.. majd egy hosszabb betegség után munkanélküli maradtam. A jelenlegi lakhelyünk környékén még kevesebb munkalehetőség van mint az előzőn. A figyelem és koncentráció képességem is annyira leromlott hogy bármilyen jellegű friss információ, impulzus (pl.: a beszédhangok, mozgás a látóteremben) képes összezavarni és megfeledkezem a közben végzett feladatomról legyen szó munkáról, tanulásról vagy akár hobbiról, percekig eltart mire felmérem hol tartottam vagy mit kéne csinálnom. A gépek, járművek, kutyaugatás zajától meg egyenesen rosszul vagyok. Ezért az otthoni munkák, homeoffice vagy egyszemélyes munkakörnyezetben tudom elképzelni egy hosszabb távú keresőtevékenységet. Aludni is nehezen és csak teljes csendben tudok. Nem tolerálom a dohányzást és alkoholt is rendkívül ritkán fogyasztok (1-2 sör évente vagy alkoholos desszert). Idegesít ha olyasmire kell időt fordítanom ami nem érdekel, mint mikor meg kell hallgatnom valakit - segíteni kell valakinek (de nem a saját akaratomból, hanem kötelezettségből legyen akár munkatárs, akár rokon). Anyám és vagy apám jelenléte is elég ahhoz hogy gyomorgöcsöm legyen. Nem vagyok antiszociális, de elvagyok fáradva és egy életre elegem van abból hogy megértsem, beleéljem magam mások élethelyzetébe. Nem akarok tudni sem mások létezéséről, problémáiról, közérzetéről. Szívesebben élnék remeteként egy lakatlan övezetben (ha lenne hol). Megtanultam igénytelen, hiányos felszereltségű környezetben élni, a magányt inkább tartom elviselhető társamnak mint a rokonaimat. Szinte minden tudományos és művészeti, filozófiai téma érdekel, de jelenleg a lejobban az köti le minden gondolatomat hogy néhány dolgot bepótoljak, lezárjak magam körül (tanulmányok és néhány videójáték storija, vituális sportok). A munka feladatok többsége nem zavar, elfogadom mint szükséges erőbefektetést ameddig kellő szabadidő marad a saját személyes feladataim végzésére is...ezt azonban sem a családom sem eddigi munkahelyeim nem tették lehetővé, s anyagilag sem voltak kifizetődőek. Nem látom mi értelme pénzt keresni ha a kötelező kiadások mellett túl kevés marad arra ami miatt egyáltalán munkát vállaltam, s közben sem időm, sem erőm nem maradt arra ami érdekel. Szingliként még egy albérlet+ kaukcióra sem elég. Keressek pénzt a megélhetésre (ez csak nyomorult túlélés), keressek párt és szaporodjak hogy legyen a társadolmnak még egy generációra rabszolgálya és persze keressek a fenntartásukra? Vagy segítsem anyámékat akik eddig is többet voltak akadályok mint segítség? Azt elismerem hogy van anyám felé adóságom..de csak pénzben és csak neki. Törleszteni akkor tudok elkezdeni ha már nem vagyunk egy háztartásban. A legnagyobb vágyam jelenleg hogy találjak egy egyszemélyes munkát és lakhatási lehetőséget vezetékes gyors interneteléréssel, ahol végre elkezdhetném a saját (magán) életemet, ahol semmilyen rokon vagy ismerős nem zavar! A Informatikában széles körben jártas vagyok, de még nem programozó, szabadidőmben gamer-ként szereztem a tudást ezért referenciaként sehol sem használhatom. Van egy Uniós számítógépes alapképzéses papirom amit egy támogatott tanfolyam keretében kaptam, munkát ugyan nem szereztem vele de pár helyen egyenesen kinevettek. Igazi szakmai tapasztalatom kézi raktári vagy gyári operátorként van egy kevés, de azt az életben többször nem vagyok hajlandó végezni...ezért is vagyok munkanélkül 3 éve ellátásra jogosulatlanul. Bár hírdetnek támogatott meg akciós tanfolyamokat, és tavaly óta már felnőtteknek is van diákhitel lehetőség, de még ott a dilemmáim: Kell egy csendes hely ahol tanulhatok és pihenhetek, ahol talán megtanulhatom hogy lehet kikapcsolódni. Kell egy kis önerő mielőtt a diákhitelt felvehetném. S végül ott van a végső pont: nincs olyan szakma a listákon ami egy kicsit is érdekelne. Csak muszájból választanék egyet. A játékokat is a teljesítési vágy miatt akarom befejezni, nem élvezetből..de ha egyszer túl vagyok rajta akkor nem marad semmi számomra amiért további kompromisszumokat kellene kötnöm. Akkor már nem lesz szükségem emberekre sem....bár némelyik még húsnak jó lehet..

Már nincs bennem morális aggály arra vonatkozóan hogy milyen áron, kinek a segítségével léphetek tovább, bárkinek a tanácsát segítségét elfogadom, s ha működik meghálálom. (sexuális szolgátatások és csonkolással, képességvesztésel járó folyamatok kizárva)



#Emberi kapcsolatok nélkül #Hogyan találhatnám meg mi érdekel? #Mire van még lehetőségem? #Mi a baj velem?
2023. márc. 23. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Programozásba nem kezdtél bele komolyan? Ott lehetne érvényesülni egyedül is. Az nem mindegy viszont, hogy simán csak érdeklődsz a téma iránt, vagy van is rá kellő motivációd, tudásod, kreativitásod is.


A szüleiddel is bajod van, pedig úgy néz ki ők tartanak el, vagy nagy mértékben segítenek. Az állam majd nem fog, ha ők nincsenek, és nem vagy hajlandó semmire - természetesen a lehetőségeid mérten. A semmire hitelt, vagy hitelhez hitelt felvenni még konkrét célok megvalósításához is kockázatos, hát még az általános megélhetésre, amit csak felélsz majd törleszteni kellene a semmiből.


A többi szöveg arról is árulkodik, hogy menekülsz a valóságból és nehezen adsz le az igényeidből vagy alkalmazkodsz a helyzethez. A világ viszont nem ilyen, ha nincs se (szak)tudásod, tapasztalatod, és még hajlandó sem vagy gépek vagy emberek között dolgozni, vagy pusztán azért mert a te szinteden kevés marad a zsebben a hónap végén, úgyhogy inkább nem csinálsz semmit. Ez az, amit nem tehetsz meg, ha önállóan szeretnél boldogulni.

2023. márc. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az első választ!


Nem vagyok teljesen tétlen így is igyekszem közelebb jutni valamelyik célomhoz.

Valóban! Jelenleg eltartanak - nem akarom őket pocskondiázni emiatt sem. Csak annyit most hogy bármibe kezdtem bele eddig anyám volt egyedül a támogatóm, apám (bár nála lakunk) egy jó szóval sem tett még értem személyesen, mivel anyám gerincimplantos mozgáskorlátozott, s ahogy írtam tartozom neki, ezért nem hagytam el az egyetlen alkalommal amikor lett volna lehetőségem költözni. amit nem írtam hogy elváltak a költözés elött, ezért lett eladva a korábbi közös családi ház. Apám tudott venni egy ingatlant anyámmal később hagytuk el a házat, akkor volt az a nagy ingatlanár ugrás még a covid elött, így nem tudott mit venni, végül átmenetileg oda engedett minket magához..persze úgy mintha még egy pár lennének, követelőzött. A lakhatásért és némi kajáért végzem a háztartási feladatokat, főzök, vásárlok, postára megyek egyebek..Csak a kertimunkát nem végzem. Apránként tanulgatok programozni is már amit ingyen összevadásztam a netről. Azonban ez nem fog bizonyítványt adni. Érettségi kell ma minden hazai informatikai tanfolyamhoz ami szakirányú végzettséget ad. 2019 ben elkezdet egy támogatott villanyszerelői tanfolyamot. A támogatásként diákkal olcsón utaztambe pestre, jól is ment ..csak jött a covid ..az otthoni webes tanulás... az elméleti helyet adó suli nem tudta kezelni a helyzetet, csökkent, majd megszün az állami támogatás, a tanfolyamot meg felfűggesztették majd 2021 ben felmondták a tanulószerződést. Azóta semmit sem tudtam intézni..bár most egy számítógép szerelői tanfolyamba próbálok becsatlakozni, de nincs elég tőke..jelenleg. Mivel gyári zsúfolt környezetet nem tudom elviselni, és kőmüves mellé sem vagyok alkalmas nem maradt más mint netes felmérésekkel pénztkeresni, eladtam néhány dolgot amit régebben virtuális versenyen nyertem, elaukcióztam. jelenleg egy netet és telefont fizetek, melegvíz 9-ből 7 napon csak apámnak jut, áramért nem fizetek mióta ideköltöztünk ő meg sosem szált be a netbe pedig mindenki az én netemet használja...amikor elfogyott minden eladható cuccom anyám segített ki néhány számlával...persze ha nem akkor neki sem lenne nete. Utálom ezt a helyzetet, utálok tartozni is. Tanulni most lassan tudok, és bizonyítvány nélkül csak akkor érek vele valamit ha saját terméket dobok piacra...referenciának. Viszont nem találok olyan témát amit fel tudnék használni...vicces vidókat vágtam szerkesztettem a saját humorom szerint gyakorlásként, de nem tudok saját témához hangszerhasználathoz vagy rajz készítéséhez nincs ügyességem. inkább kész dogokat módosítok..és térképezem fel a programok szerkezetét. Talán nem említettem korábban, a ház két szobás így anyám és én vagyunk egyben. Apámnál nem használhatnám a számítógépet, mert zavarja. Anyám meg amikor nem kell segíteni neki valamit, akkor is sokat beszél, hangosan nézi a sorozatokat, és hülyeségekkel traktál. Nem tudja megálni hogy egy nyamvadt 2 órát békén hagyjon. Általában hamarabb kel mint én de hajnal 1-2ig megy nála valami...még aludni sem tudok hol addig...apám meg hajnal 3 kor kel (másfélóra kel neki hogy elkészüljön a munkába) de minden reggel és este aktívan otthon töltött percét kötekvéssel átkozódással istenfaszázással, meg dögöljeteg meg minddel ordítva csapkodva tötlti. (a munkahelyén mosolyog és mindekinek ugrik első fingra...dolgoztam vele is ezért láttam).

Talán tényleg menekülök valami elől..attól hogy még több évet veszítsek el csak mert nincs egy nyugalmam, mert elutasítanak mindehonnan ha meghalják ahogy köhögök, vagy leszédülök fizikai terhelésnél, vagy bezavar a sok környezeti impulzus és haszontalanná válok. Elalszom az első szünetben mert már a buszon utazás kivette minden energiámat. Vagy mikor kirugnak egy chatszobából mert nem tudok reagálni az ügyfél erotikus fantáziájára? Vagy rámnéznek és kapásból azt mondják hogy nem vagyok egy reklámarc.. A haknizás az megy csak kevés ember érti a humoromat. Túl sok gondolat van fejemben és nem tudom kizárni. Jártam ezzel Pszihiátereknél de azok mindig csak nyugtatót vagy antidepresszánst írtak ki. Pszichológust meg nem érdekelte. Neurológushoz még nem kaptam beutalót. Nem találtam olyan embert aki végihalgatna.. Végűl elkezdtem ide írni.


Na mindegy a lényeg nem változott, még mindig idegesít szinte minden, ami meg nem azért nem kapok fizetést. De így meg nem tudok dolgozni, sem tanulni. Vicces és elszomorító hogy ennyi szociális szervezet van, esély duma van, de senki sem hitelez meg egy lehetőséget sem. Bár a menekültek kivételek.

2023. márc. 23. 18:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Végig mosolyogtam ahogy olvastam. Elnézést érte, de mintha a saját életemet mesélted volna el.
2023. márc. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
...Hát, legalább .....egy embernek örömet okaztam.
2023. márc. 23. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!