Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, ha úgy érzem,...

Mit tegyek, ha úgy érzem, nincs tovább és ki akarok szállni az élet nevű játszmából?

Figyelt kérdés

Úgy érzem nem vagyok fontos senkinek,csak zajlanak az évek,és semmi jó nem történik velem.Barátaim,rokonaim nincsenek.Szüleim közömbösek,vagy ellenségesek velem.

Állandóan utálkoznak egymással, én meg ezt nem bírom hallgatni.Senkinek sem vagyok fontos,mert ha fontos lennék akkor már segítettek volna,hogy ne zuhanjak ilyen mélyre.Suliba nem járok,magántanuló vagyok,mert amúgy nem jártam be suliba,mert cseszegettek,és nekem ez már sok volt,ezért az iskola a magántnulóságot javasolta,meg világéletemben utáltam emeberek között lenni.

Csak egyedül magányban érzem jól magam,még otthon sem nagyon beszélek a családommal.

Teljesen mindegy mit csinálok napról-napra rosszabbul érzem magam.Úgy érzem elcsesztem/elcseszték az életem,és már nem lehet rendberakni.

Már ált.sikolás koromban is ugyanez volt.Tavaly meghalt a legjobb barátnőm,akinek hasonló helyzetben volt mint én,ő volt a legnagyobb támaszom,és mégis elment.

Amúgy 17 vagyok és lány.


2008. dec. 29. 11:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

"Én is voltam úgy, hogy vége, sőt most is ott vagyok,

De bármilyen szar minden, ki kell várnom még a holnapot."

/Anonim MC/

2008. dec. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szió! Hát jól elcseszték a szüleid az életed, az tény. Én is hasonló cipőben jártam, tiszta depi voltam egész gyerekkoromban, meg tinikoromban, mert az én szüleim is ugyanezt csinálták, csak az utálat vett körül. Utáltam élni (ezért eléggé önpusztító életet is éltem). Én úgy tudtam "túlélni", hogy olyan emberekkel vettem magam körül, akik megértettek, és velük boldog voltam. Én a rockzene világában találtam meg otthonom, persze ez mindenkinél más.

Aztán elkerültem fősulira, beköltöztem a kollégiumba, és teljesen, végleg elszakadtam a szüleimtől. Dolgoztam a suli mellett, hogy legyen, miből eltartsam magam, nehéz volt, de mindennél többet megért, hogy nem kellett a szüleimet elviselnem. Ma 24 éves vagyok, van 2 diplomám, egy párom, aki mindennél jobban szeret, és próbálok nem olyan lenni, mint a szüleim. Néha nehéz, de nekem nincs szükségem olyan szar életre. Azért persze tartom velük a kapcsolatot, de csak minimálisan. ("A jó kapcsolat titka a távolság").


Én azt tanácsolnám neked, hogy menj emberek közé, járj megint normálisan suliba, aztán érettségi után menj el fősulira vagy valami technikus képzésre jó messze koliba, és ott új életet kezdhetsz, és akár egy jó szakmát is magadévá tudhatsz. Vagy elmehetnél külföldre is, ha nincs már kedved tanulni érettségi után (addig akár egy nyelvet meg is tanulhatsz).

Mindenképpen hagyd magad mögött ezt az ingerszegény közeget, mert boldog csak akkor lehetsz. De persze csak az érettségi után.

2008. dec. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%

"Az öngyilkosság az nem megoldás

Hanem az élet elöl való megfutamodás" (Last Players)

2008. dec. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem szabad kiszállni, nem lesz ez mindíg így! Középsuliban én is hasonló érzésekkel küzködtem, megpórbáltam felvágni az ereimet stb. de szerencsére nem sikerült.Keress valami értelmet az életednek. Tanulni én is utáltam, aztán jött a meló, az már legalább jó volt, mert eltartottam saját magam. Aztán fiatalon házasság, megcsalás, válás, ismét padló De! Mindíg fel kell állni! Most a második házasságomban élek, most várjuk az első babánkat és végre boldog vagyok!!!

Kitartás! Hidd el jönnek még szép napok, csak ne hagyd magad!

2008. dec. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A legrosszabb, amit tehetsz, hogy tényleg fogod magad és kiszállsz.

Talán az lenne a leghelyesebb, ha fogadat összeszorítva küzdenél és tanulnál, hogy elvégezd a sulit és mielőbb otthagyd a szüleidet és a magad lábára állj! Még bőven helyre lehet tenni az életed. A barátnődre gondolj szeretettel, de ne haraggal.

Sajnálatos, hogy a szüleid nem segítenek. 17 éves vagy, ez azt jelenti, ha szükséges, a területileg illetékes SZTK pszichiátriai gondozójában fogadnak, ha a depressziót gyógyszerrel szeretnéd leküzdeni (érdemes átgondolni).

Fel a fejjel, Kicsi Lány, még sok szép és jó dolog történhet Veled az Életben!

Szeretettel gondolok rád:

Jucus (aki hasonló cipőben járt)

2008. dec. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a zene-vagy bármilyen más hobbi,amit tényleg szívesen csinálsz-segít!NE ADD FEL,HIDD EL NEM TE VAGY AZ EGYETLEN AKI ÍGY ÉREZ,VAGY ÉRZETT!EL FOG MÚLNI,HA TESZEL ÉRTE!!!HAJRÁ!!!SZURKOLOK!
2008. dec. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vegyél magadhoz egy állatot, akiről gondoskodhatsz. Mióta megvan a kutyám, bármilyen szar dolgok történnek, meg se fordul ilyesmi a fejemben, hiszen akkor ki gondoskodna róla?
2008. dec. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%
"TEHER ALATT NŐ A PÁLMA!!!!!!!" ezt soha ne feledd
2009. jan. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%
Véletlen, hogy nem ír vissza?
2009. jan. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%

Az előző voltam. A megoldás (ha még élsz).:

"Vegyél egy kutyát vagy valami állatot,

s akkor nem teheted meg, hogy ott hagyod."- az én veresem.

2009. jan. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!