Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nincs kitartásom, mit csináljak?

Nincs kitartásom, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Soha nem volt kitartásom nagyon semmiben, amikor max karatéztam, akkor tudtam több, mint fél évig ott lenni, de azt abbahagytam személyes okok miatt. Meditációt is elkezdtem, majdnem 1 hónapnál tartottam, de családba volt valami feszültség, és elvesztettem a motivációmat. Azt még viszonylag könnyebb volt is betartani. Most újra elkezdtem sakkozni, megpróbálok rendszeresen, ez a 8-dik napom, és ilyen 2-3 meccset játszok, mert utána már nem tudom hozni jól a formámat, és hülye hibákat vétek. Félek belekezdeni új dolgokba, most van jó idő, gondoltam megyek biciklizni, voltam is, de bennem van az, hogy lehet most voltam utoljára mert nem fogom tudni rávenni magam. Olvastam a gyik-en a kitartásról kérdést, és egyik azt tanácsolta, hogy érzelem nélkül vágjon bele a tanulásba (ezt nyilván más területen is lehet alkalmazni). Én attól tartok, hogy az se fog menni sokáig. Lehet, hogy nyafogok meg sajnálkozok, de sok mindenbe belevágtam, és semmit se folytattam azóta.

2023. máj. 24. 15:48
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Bennem van az is, hogy szeretnék menni egyetemre, mert érdekel a jog, igazságszolgáltatás, de így azért meggondolandó nagyon nekem, mert most tanulok érettségi szóbelire, és arra nehezen tudom rávenni magamat. Ott meg dupla annyit tanul az ember szerintem.
2023. máj. 24. 15:54
 2/18 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2023. máj. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Hát elég idős vagyok már, elmúltam 18, miért?
2023. máj. 25. 00:05
 4/18 anonim ***** válasza:
50%
"Elég idős", lol. Viccet félretéve, ha akarsz valamit, akkor azért tenned kell. Ez ilyen.
2023. máj. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Tudom, csak nincs motovációm. Lehet nem találtam meg ami érdekel igazán.
2023. máj. 25. 00:36
 6/18 A kérdező kommentje:
*motivációm
2023. máj. 25. 00:36
 7/18 anonim ***** válasza:
Elmehetsz kukásnak vagy gyári melósnak is, tengődhetsz egész életedben, engem ez nem igazán érdekel. Biztos szar irodában ülni magasabb bérért.🤷‍♂️ Csak majd amikor a saját egzisztenciádat kell megteremtened lehetőleg jólétben, akkor lehet baj.
2023. máj. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Hát ezzel nem tudok vitatkozni 😅. Ez motivált amúgy. Nyers igazság. Megtartom a tanácsodat, csak óvvá intelek, hogy ezzel a stílussal gondjaid lesznek a későbbi életedben, szóval kicsit változtass rajta, vagy talán itt adod ki a feszültséget?
2023. máj. 25. 00:57
 9/18 A kérdező kommentje:
Amúgy mégis visszavonnám amit most írtam, valójában ez a jó megoldás, a nyers igazság. Meglehet én is hasonlóképpen írtam volna. Szóval bocsánat az előbbi kommentemért, hülye vagyok. Teljesen igazad van ami írtál!
2023. máj. 25. 01:03
 10/18 anonim ***** válasza:
Semmi gond, nekem alapból ilyen a stílusom, aki ismer, az tudja.:D Nem szeretek színészkedni, azt mondom amit gondolok. Aki elfogadja az elfogadja, aki nem, az nem.
2023. máj. 25. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!